Lusta asszony voltam egyik nap, viszont sütit kívántam és egyben vendégségbe is készült egy adag, de nem csak lusta asszonyoknak ajánlott az elkészítése! Ennek a receptnek az eredeti változata, talán az egyik legnépszerűbb süti, ha gyors és könnyű édességre vágytok és/vagy kezdő konyhatündérek vagytok. Ez alapján rittyentettem most egy mákos verziót, kihagyva belőle a lisztet.
Amiben barack, túró és mák szerepel, azzal mellényúlni nagyon nem lehet, de a gyümölcs lehetne akár körte, szilva, alma, a mákot meg dióra is cserélhetitek, ha úgy tetszik. Minek ide a liszt nem igaz?
Semmi meló vele szinte, csak a tepsibe kell beleszórni az alapanyagokat tulajdonképpen, a külcsín ezúttal nem számít, ronda, de finom a jelszó és nagyon gyorsan fogy, megéri dupla adagot készíteni egyből.
Egy pici csavar van még a sztoriban, na nem szó szerint, hanem bodzaszörp formájában. Cukor helyett én ezzel édesítettem a túrót és adott neki egy plusz ízt is. Ha van otthon, érdemes kipróbálni! Ha nincs, akkor is, mert nagyon jó kis desszert.
Hozzávalók 25×30 cm-es tepsihez:
30 dkg darált mák
50 dkg túró
2 nagyobb őszibarack (más gyümölcs is lehet)
3 db tojás
3 deci tej (kókusztejet használtam)
20 dkg eritritol v más cukor
2-3 evőkanál bodzaszörp (más is lehet)
2 evőkanál citromlé
5 dkg vaj
1 cs sütőpor
Elkészítése:
A mákban elkevertem a sütőport és a cukrot majd a felét a tepsibe szórtam és egyenletesen elterítettem.
A túrót villával összetörtem, hozzáadtam a bodzaszörpöt, citromlevet, majd összekevertem és a mák tetejére kanalaztam.
Rászeltem az őszibarackot kis darabokban. Majd rászórtam a mák másik felét.
A tojásokat összekevertem a kókusztejjel és az olvasztott vajjal, majd ezt is a tepsibe öntöttem, úgy, hogy mindenhová jusson és villával kicsit átkevertem az egészet, hogy a folyadék mindenhol érje a mákot és a túrót is.
180 fokra előmelegített tepsiben kb. 30 perc alatt megsült. Ha kihűlt szépen szeletelhető.


Adott volt maradék főtt hajdina, de ez akár lehetne rizs is, vagy quinoa, köles, de ha csak szimpla salátának szeretnétek húsok mellé, akkor ezeket el is hagyhatnátok alóla. Vitaminbomba az egész és még nagyon finom is, így senki nem panaszkodhat ismét, hogy a saláták unalmasak. Ki kell lépni az uborka-fonnyadt salátalevél-paradicsom triumvirátusból, – nem mintha ezeket nem lehet jól összekombinálni-, és máris kész egy laktató és frissítő hétköznapi gyors étel.
Hozzávalók 2 főre:
Nem gyakran készítek tésztaételt, viszonylag kevés is van belőle a blogon, de már egy ideje fantáziáltam valami jó kis paradicsomos, olaszos kajáról. Roppant jól időzítettem, a legnagyobb melegben kapcsoltam be a sütőt a konyhában, az agyvizem is felforrt, mire végeztem, de ez titeket ne fogjon vissza, úgyis jön a lehűlés hamarosan.
Hozzávalók:
Máskor ponty patkót szoktam venni, azt hittem a “filé” jobb lesz, de kár azt hinni, hogy ez a hal szálkátlan lehet, mert kicsit sem lesz az, szóval teljesen mindegy melyiket választjátok.
A céklát és a szilvát remekül lehet párosítani más gyümölcsökkel és zöldséggel. A cékla isteni szederrel, meggyel kombinálva nyáron, a szilvát pedig kipróbáltam hasonló leves formájában paradicsommal társítva.
Hozzávalók 3 adaghoz:
Semmi nagy titok nincsen benne, az egészet zablisztből készítettem, mert volt otthon egy rakással és mostanság ritkán zabozok. A fordított gyümölcstorták alja, ami végül a teteje, egy cukros, vajas karamellizált alap, erre jönnek aztán a gyümölcsök. Ehhez én annyi pluszt adtam, mivel a zabliszttől azért tömörebb lesz a tésztája, mint a fehér liszttől, hogy kevertem az alapba egy kis eperlekvárt, ami ráadásul a Zanyukámnak hála cukormentes volt, pontosabban eritrittel főzött.
Hozzávalók egy 24 cm-es formához:
A lazaccal úgy vagyok, mint a kacsával, minden évszakban elkészül egy verzió és a köret a szezonális hozzávalókból, zöldségekből és gyümölcsökből kerül kiválasztásra. Így nem lehet megunni, no nem mintha túl gyakran ennék lazacot és kacsát. Persze ezt akár csirkével is el lehet játszani, de a lazactól valahogy fejedelmibb az egész, és ez jót tesz a lelkemnek, pedig pofonegyszerű az egész étel. Gyakorlatilag 10 perc alatt kész!
Hozzávalók 2 főre:
A kismama erre vágyott, A férfi kevésbé…, de mivel a kismama az élelmezésvezető a háznál, ezért ez lett az ebéd és pont. Leküzdvén a csirkeundoromat fél órára, azért kapott mellé az úr csirkepörit is, de a borsókrém sokkal jobb higgyétek el. Akár önmagában is, vagy piritósón, ami az új “tápláló” kedvencem mostanság.
Hozzávalók:
Nos, Pavlovánk nem az a torta, amit este 9-kor vidáman összedobok, pedig tök egyszerű, csak a sütési + hűlési ideje sokkk. Úgyhogy sütés egy héttel eltolva és egy nyugis hétvégi napon készült el a kissé rusztikus mű. Nigellára kicsit mérges voltam azért, mivel a Pavlovát én mindig 1 óra alatt sütöm meg, de ő 15 perccel többet írt, gondoltam a belekerülő kakaó miatt kell ennyi, hát nem. Szárazabb lett, mint kellett volna… Úgyhogy ebből tanulva a leírásba már csak 1 órát írtam.
A különbség talán annyi, hogy az utóbbi kisebb kolbász alakúra formázzák, míg előbbit nagyobb, kilapított formában teszik a grillre. Mindegyiket általában legalább kétféle darált húsból készítik, de van, ahol bárányt is tesznek bele, a marha és a sertés mellé.

