Pálmafa Project

Lazacos cukkinipizza céklakrémmel

Vonatkoztassatok el az igazi pizzától, cserébe ez a recept egy könnyed, gyomrot nem elnehezítő, ugyanakkor nagyon finom, izgalmas ízélményt ígér nektek.Ilyen vacsorákkal próbálkozok, mikor picit több időm van és nem akarok húsos ételt enni és A férfi elé tenni este, mert tudom, hogy napközben úgyis már legalább kétszer azt evett. Szerencsére nyitott az új hullámra és lelkesen kóstol, persze próbálna meg nem így tenni…

Összességében semmi meglepő nincs ebben az ételben, olyan, mint egy nagy cukkini tócsni, amit tulajdonképpen bármivel feldobhattok. Most éppen úgy csináltam, mintha pizza lenne és került rá, egy jóféle céklakrém, amit már szintén többször készítettem. Füstölt lazaccal fejeltem meg, mivel ahhoz nagyon jól passzol a cékla és a torma is, de ha nem szeretitek a halat, akkor csak szimplán tegyetek rá pár szelet mozzarellát.

A nap bármely szakában ehetitek, viszont abban hasonlít azért az eredeti pizzához, hogy csak frissen, melegében az igazi.Hozzávalók:

2 nagyobb méretű cukkini

2 tojás

2 púpos evőkanál rizsliszt

1 teáskanál bazsalikom

5 dkg reszelt parmezán

só, bors

Céklakrémhez:

4 db kisebb cékla

pár kanál joghurt v tejföl

hüvelykujjnyi torma reszelve

pár csepp citromlé

só, bors

Tetejére:

1 csomag füstölt lazac

pár szem paradicsom

friss v szárított bazsalikom

A céklát megfőztem, majd kicsit kihűtöttem, kisebb darabokra vágtam, hozzáadtam a többi hozzávalót és krémesre turmixoltam.

A cukkinit lereszeltem, megsóztam, kicsit célszerű állni hagyni, kb. 10 percig, mert levet enged és abból előbb ki kell facsarni, utána hozzáadni a tojást, rizslisztet, fűszereket, parmezánt. Én siettem, ezért miután összekevertem mindennel, utána öntöttem le csak a levet alóla, így is megsül egyébként, de egyszerűbb az elején megcsinálni ezt.

Egy tepsire sütőpapírt tettem majd kör alakban kb. 15 cm átmérőjűre oszlattam el a masszát, olyan fél centi vastag azért legyen.

Betoltam a 180 fokra előmelegített sütőbe és félig megsütöttem kb. negyed óra alatt, míg a teteje kicsit már szilárdabb lett, ezután kivettem, rákentem a céklakrémet, rászeltem a paradicsomot, lazacot és visszadugtam még a sütőbe nagyjából 10 percre. Itt lehet még rá sajtot is reszelni, de nekem az a lazac mellé már sok, így csak miután elkészült, tálalás előtt egy pici friss reszelt tormát szórtam rá és némi bazsalikomot. Frissen az igazi!

 

Medvehagymás zöldborsókrém tormával

Folytatódik a maradék mentés a konyhámban. Eredetileg a sonkához akartam mentás borsópürét csinálni, a sonkát pedig lepirítani, ehelyett a sonka (érdeklődés hiánya miatt) ment a mélyhűtőbe, mentát meg elfelejtettem venni, így a tormakrémet újítottam meg…Nem vagyok bolti tormakrém rajongó, tudjátok, hogy frisset szoktam mindig készíteni, de a nagy utazás előtt beszerzett tormám úgy döntött, hogy nem vár meg és elszárad, így kaptunk ajándékba egy üveggel. Meglepően jó fajta volt egyébként ez a bolti verzió, Auchan torma azt hiszem.

A borsóhoz remekül passzol a menta, a citrom, és most már tudom, hogy a torma is, minden íz, ami harsány, élénk, jó barátja lesz. Na és hát feltétlenül kell mellé hagyma is, elsősorban, fokhagyma, de mivel szezonja van még, természetesen medvehagyma került bele, mert már elvonási tüneteim voltak és végre kaptam a piacon.

Készíthetitek hígabbra is, a főzőlevet használtam ehhez én is, de inkább paszta állagúra sikeredett, szóval remekül lehet pirítósra kenni, de húsok mellé, halhoz is szuper. Csak kreatívan a jelszó továbbra is!

Hozzávalók:

30-40 dkg zöldborsó

1 csokor medvehagyma

1-2 evőkanál reszelt torma v 1-2 púpos evőkanál ecetes torma

fél citrom leve

pár kanál a borsó főzővízéből, ha hígítani kell

só, bors

Forrásban lévő vízbe szórtam a borsót, puhára főztem, leszűrtem, de a főzővízből pár kanállal félretettem.

Felaprítottam a medvehagymát, a borsóhoz adtam, hozzáfacsartam a citromlevet, belekanalaztam a tormát, sóztam, borsoztam, pár evőkanál főzőlevet is adtam hozzá, majd simára turmixoltam, bár nem árt neki, ha kicsit darabos marad. Üvegbe kanalaztam és hűtőbe tettem, hogy összeérjenek az ízek.

 

 

Húsvéti torma zellerrel

Pár hét van húsvétig, lehet kísérletezni a tormakrémekkel, attól függően, hogy brutál könnycsorgatós mutatvánnyal szeretnétek előállni, vagy esetleg egy lágyabb kence a cél. Ez a recept valahol a kettő között van.

Több tormakrémet készítettem már az elmúlt években, a klasszikus majonézes tormától elkezdve az almás, narancsos kombinációkig.  Nem tudom megmondani, hogy jutott eszembe, hogy zellert is tegyek bele. Talán, mert a zellergumó állaga és színe hasonlít a tormáéhoz vagy csak nem volt kedvem a konyhában zokogni, míg egy egész tormát lereszelek? Tény, hogy nem szeretem mikor a szemgolyóm is kifordul a húsvéti reggeli közben a tojásba harapván, amire előtte rákentem ezt a kis alattomos, de nagyon is jótékony és baktériumölő zöldséges kencét. Szóval a zeller tökéletes megoldás lehet, ha nem akarjátok édes ízzel, például almával párosítani a tormát, és nem akartok más karakteresebb ízt érezni mellette.

A zellergumó ízét ugyanis szinte teljesen elnyomta, de mégis megőrizte a torma az erejét, és nagyon jól lehet szabályozni az erősségét azzal is, hogy mekkora tormadarabot reszeltek hozzá. Az almaecet hozzájárul, hogy leves, szaftos maradjon a torma, viszont kevésbé karcos az íze, mint a hagyományos ételeceté, ami a bolti verziókban is benne van. A cukorról nem is beszélve, hiszen az itt nincs, bár egy pár csepp méz el tudja varázsolni, ha szeretnétek, de ezt én most kihagytam.

Ha húsvét előtt pár nappal elkészítitek, vígan el van a hűtőben, jól összeérnek az ízek!

Még több tormakrém receptet itt találtok!

Hozzávalók:

1 közepes méretű zellergumó

5-8 cm torma (attól függően mennyire csípősre szeretnétek)

fél deci almaecet

1 mokkáskanál méz (elhagyható)

A tormát és a zellert meghámoztam, lereszeltem a reszelő apró lyukú oldalán, hozzáadtam az almaecetet, pici sót, alaposan összekevertem és üvegbe kanalaztam.

Azonnal fogyasztható, de jót tesz neki, ha áll, hogy összeérjenek az ízek.

 

 

Lazac tormás céklás édesburgonyapürével

Advent első vasárnapja közeleg, ezért elkezdelek elárasztani benneteket ünnepi receptekkel. Ha esetleg unjátok már a halászlevet és valami egyszerű, sokkal gyorsabb, de mégis nagyon finom halételre vágytok, akkor ez a lazac bizony opció lehet.

Továbbra is imádjuk a lazacot, nagyon szeretem, hogy lágy és krémes a húsa, kivéve persze, ha agyon van sütve, szóval vigyázni kell rá, ez a halacska megérdemli, ha már nem éppen olcsó és nem minden nap kerül az asztalra. Pedig elbírnám viselni na.

A lazac mellé pedig valami könnyed zöldséges köret jár, legalábbis én a rizst, krumplit stb. túl soknak érzem mellé, ezért legtöbbször ropogós zöldsalátát vagy zöldségpürét készítek hozzá, zellerből, répából vagy édesburgonyából és céklából, mint most. Ha pedig cékla, akkor a téli időszakban a torma passzol mellé a legjobban. Ebben az ételben minden benne van, ami csak kell, jó zsírok, jó szénhidrátok, jó fehérje, és ami a legfontosabb még isteni az íze is. Na meg a püré színe sem utolsó a céklának köszönhetően, passzol a karácsonyi díszekhez, ha éppen az ünnepi asztalra szánjátok!

Hozzávalók 3 főre:

3 szelet lazac

2 db közepes édesburgonya

4 kicsi cékla

hüvelykujjnyi méretű torma

1 gerezd fokhagyma

1 deci natúr joghurt v kefir v tejszín

pár csepp citromlé

só, bors

kókuszolaj

A céklát megfőztem héjastól, mikor már majdnem puha volt, hozzáadtam az édesburgonyát is. Mikor mindkettő megpuhult, leszűrtem róluk a vizet, lehúztam a héjukat, felkockáztam, hozzáreszeltem a tormát, belekanalaztam a kefirt, sóztam, borsoztam, pár csepp citromlevet is facsartam bele, majd botmixerrel pürésítettem.

A lazac mindkét oldalát sóztam, borsoztam. Kókuszolajat hevítettem a serpenyőben, beletettem a lazacot bőrével lefelé, megvártam, míg alulról kb. a közepéig kifehéredik a húsa, majd rögtön megfordítottam, a másik oldala is kapott pár percet, az utolsó 1 percben adtam hozzá a felaprított fokhagymát, hogy ne égjen meg, és az olaj átvegye az ízét, majd tálalásnál a halszeletekre is tettem a fokhagymából egy keveset, pár csepp citromlé társaságában és mellé kanalaztam a pürét.

 

Halfilé tormás diómártással

Halételt is lehet “húsvéti” ízekbe burkolni, még ha nem szokás akkor is! A halhoz amúgy is passzol a torma, ráadásul ezt az ételt simán elkészíthetitek csirkével is, a mártás és a répás köret mindegyikhez passzol és minden vendég jól jár.

A sült répa és az abból készült pikáns krém, az egyik kedvencem, most viszont megálltam ott, hogy  a répa megsül és isteni édesre karamellizálódik, így mehet rá jó sok citromlé és petrezselyem, hogy életre keljen a salátánk. Melegen és hideg is szuper finom és csak halkan jegyzem meg, de sokkal izgalmasabb és egészségesebb szerény véleményem szerint, mint a krumplipüré….

Persze, ha arról sem akar lemondani valaki, hát biggyessze oda a tányérjára, nem fog megsértődni a répa és a pirított diós mártás sem, amibe naná, hogy érdemes medvehagymát is csempészni.

Finom, színes, laktató, meg kell kóstolni!

 

Hozzávalók két főre:

2 nagyobb szelet halfilé (tőke, tonhal, harcsa stb.)

1 gerezd fokhagyma

1 evőkanál vaj

1 evőkanál olívaolaj

só, bors

pár csepp citromlé

Mártáshoz:

10 dkg dió

2 deci kefir (tejszín is jó helyette)

3 evőkanál friss reszelt torma

kb. 2 evőkanál aprított medvehagyma v újhagyma

1 deci víz

só, bors

Körethez: 

4 nagyobb répa

kis csokor petrezselyem

1 evőkanál citromlé

só, bors

kókuszolaj a sütéshez

A sütőt előmelegítettem 200 fokra, a répát meghámoztam és karikákra vágtam, majd kevés kókuszolajjal meglocsolva puhára sütöttem, akkor jó, mikor a külseje elkezd barnulni és karamellizálódni, akkor ki lehet venni a sütőből. Megcsorgattam citromlével, rászórtam a felaprított petrezselymet, pici sót és borsot, majd félretettem.

A hal mindkét oldalát sóztam, borsoztam, elkentem rajta a reszelt fokhagymát, majd kevés olajon mindkét felét kb. 4-4 perc alatt megsütöttem, tálaláskor meglocsoltam pár csepp citromlével.

Egy száraz serpenyőben megpirítottam a diót, ledaráltam, majd  visszaszórtam a serpenyőbe, hozzáadtam a kefirt, pici vizet, sót és borsot, felmelegítettem ismét az egészet, beleszórtam a medvehagymát, átkevertem, majd a legvégén reszeltem bele a friss tormát. Ha túl sűrű lenne, akkor pici vízzel, esetleg tejszínnel lehet hígítani még a kívánt állagra.

 

Francia galette

A francia galette nem más, mint hajdinalisztből készült palacsinta, valamilyen sós töltelékkel. Általában sonkával és sajttal árulják. Én is így kóstolam nem rég a sípálya szélén egy hüttében, hát gondoltam kipróbálom itthon, hiszen hajdinaliszt szinte mindig van kéznél.

Hajdinapalacsintát már sokszor sütöttem, de ilyen vékonyra, így hajtogatva még nem, tojással meg pláne nem. Sőt, én lepénynek is szoktam reggelire sütni kenyér helyett, de akkor a tésztájába sem kerül tojás és vaj se. Úgy egy kicsit masszívabb lesz és max. félbe lehet hajtani, mert könnyebben törik. Az ízén azonban az sem változtat, bármilyen fűszer mehet bele, az én kedvencem a kurkumás, római köményes.

A francia galette-hez viszont inkább a kakukkfű vagy oregánó, bazsalikom passzol, ezek elhagyhatók a tésztájából, de szerintem jót tesz neki. Felvágottat én nem igazán eszem, így most egy tormás céklakrém került bele és teljesen bódog voltam ezzel a reggelivel. A szép fehér tükörtojásomat sikerült összecéklázni ugyan, addig igazgattam a tésztát, dehát ez legyen a legnagyobb bajom….

A franciák azonban nem csak így készítik a galette-t, hanem pite tésztából is, és azok általában gyümölccsel vannak töltve, tavaly készítettem ilyeneket, itt megtaláljátok a recepteket! Ez a hajdinás verzió viszont egyszerűbb, hiszen nem kell gyúrni és a sütése is gyorsabb, ráadásul gluténmentes. Viszont mindegyik mennyei, készítsétek el őket!

Hozzávalók 2 db-hoz:

5 evőkanál hajdinaliszt

1 db tojás

2 evőkanál olvasztott vaj

kb. fél deci víz

egy nagy csipet zöldfűszer (kakukkfű/oregánó/bazsalikom)

só, bors

olaj a sütéshez

Töltelék: 

Almás tormás céklakrém:

3 közepes fej cékla

fél alma

hüvelyujjjnyi reszelt torma

só, bors

A palacsinta hozzávalóit egy tálban simára kevertem, hagyományos palacsintatészta állagú legyen. A serpenyőt 1 evőkanál kókuszolajjal felhevítettem, majd egy nagy merőkanál masszát szétterítettem benne és mindkét oldalát a szokásos módon pár perc alatt megsütöttem.

A krémet előző nap elkészítettem, megfőztem egészben, hámozatlanul a céklát, majd mikor megpuhult, meghámoztam, felkockáztam, botmixerrel összeturmixoltam. 1-2 kanál joghurtot vagy tejfölt lehet hozzákeverni, ha krémesebbre szeretnétek. Sóztam, borsoztam, belereszeltem másnap reggel a tormát (így nem megy el az ereje annyira) és az almát is hozzáadtam reszelve, majd összekevertem és a palacsintába töltöttem 1-2 kanállal. Tetejére tojást sütöttem, rácsúsztattam és kész.

Mustáros harcsa zellerpürével és spenótos gombával

Sanszos, hogy ez lesz az egyik kedvenc halételem, annyira ízlett. Eredetileg lazaccal akartam készíteni, de aztán a piacon a harcsa akart a szatyorba ugrani és nem bántam meg, hogy őt választottam, szálka sem volt benne és szuper a mustáros kencével megsütve.

dscf0173A zellerpüréről szeretnék még ódákat zengeni, mert hogy sokkal könnyebben emészthető, mint a krumplipüré és ez mondjuk egy karácsonyi vacsoránál sem utolsó szempont, de mégis az íze miatt beszélnélek rá benneteket, mert nagyon különleges és tényleg felértékelődik a főtt zeller ebben a formában.

A fokhagymás párolt spenót és a gomba is jól passzol a halhoz, tényleg bátran próbáljátok ki ezt az ételt karácsonykor is, elrontani szerintem nem igazán lehet, annyira jól összhangban vannak az ízek, könnyed, de mégis laktató fogás, persze simán leküldhettek mellé még pár bejglit desszertnek, ha úgy tartja kedvetek…

dscf0174

Hozzávalók:

2 szelet harcsa

mustár

20 dkg spenótlevél

20 dkg gomba

1 duci gerezd fokhagyma

só, bors

kókuszolaj

Körethez:

2 nagyobb zeller

tejszín(kókusztejszínt használtam)

szerecsendió

1 evőkanál friss torma reszelve

só, bors

A körethez a zellert puhára főztem, hozzáöntöttem a tejszínt, belereszeltem a törmát, szerecsendiót, sóztam, borsoztam és botmixerrel pürésítettem.

Ezalatt a spenótot alaposan megmostam, kis darabokra tépkedtem, a gombát szintén felaprítottam és egy serpenyőben kevés kókuszolajon megpároltam. Mikor a gomba félig megpuhult, hozzáadtam a spenótot, mikor összeesett, hozzáreszeltem a fokhagymát, sóztam, borsoztam még pár percig együtt pároltam őket és mikor elfőtte a levét, lezártam a gázt. A harcsa mindkét oldalát sóztam, borsoztam és vékonyan bekentem mustárral, majd pici kókuszolajon mindkét oldalán kb. 4 perc alatt megsütöttem és már tálalható is, pár csepp citromlével meglocsolva.

 

Medvehagymás spenótleves tormás zöldborsóval

Nagyon zöld, pikáns, de mégis légiesen könnyed levest kaptok ma, a húsvéti habzsi-dőzsi után szerintem különösen jól fog esni.

DSCF9402

Furán néz ki tudom, ahogy a reszelt tormába burkolt sütőben sült borsószemek kikacsintanak a tányérból, de ízre szuper. Nem tudom már honnan jött az ötlet, hogy ilyen levesbetétet csináljak, valahogy a wasabis mogyorótól jutottam el talán idáig? Pedig azt nem is szeretem, sima torma viszont mostanában mindig van itthon, így gondoltam borsóval kombinálva jól feldobja a levest és lám!

Semmilyen tejterméket, tejszínt én nem tettem bele, ti feldúsíthatjátok, ha ahhoz van kedvetek, ártani nem fog neki az tuti, de enélkül is nagyon finom.

DSCF9405

Hozzávalók:

30 dkg friss spenót

kis csokor medvehagyma

1 kis fej vöröshagyma

kis doboz zöldborsókonzerv

hüvelykujjnyi friss torma

szerecsendió

fehérbors

kókuszolaj

A vöröshagymát felaprítottam, majd kevés kókuszolajon üvegesre pároltam. Ezután hozzáadtam a megmosott spenótleveket és a felaprított medvehagymát, sóztam, borsoztam, ráreszeltem a szerecsendiót, megvártam, míg összeesnek a zöldségek, majd felöntöttem kb. 6 deci vízzel. Lefedve megvártam, míg felforr, és még 5 percig főztem a levest, majd elzártam a gázt és simára turmixoltam.

A zöldborsót leszűrtem, átmostam, lereszeltem a tormát, adtam hozzá pici olívaolajat, majd összekevertem a borsóval. 200 fokra előmelegített sütőbe dugtam, kb. negyed órára, míg a borsó kissé megpirult. Ezután a levesbe szórtam tálaláskor és még egy csipet friss tormát is adtam hozzá.

Húsvéti színes töltött tojások

Ha így tálaljátok a tojást a húsvéti sonka mellé, még asztaldísz sem kell és a tojásfestést is ki lehet hagyni, ha amúgy sincs hozzá kedvetek esetleg, színezzetek inkább zöldségekkel.

DSCF9346Miután elkészítettem ezt az ételt és persze el is falatoztam egy részét, rájöttem, hogy nekem a sonka nem is igazán hiányzik mellé, esetleg egy kis sajt vagy plusz még valamilyen ropogós zöldség pl. paprika elég a boldogsághoz. Persze isten őrizz, hogy lebeszéljetek benneteket róla, hogy sonkát egyetek húsvétkor, én is le fogok tolni pár szeletet ebben biztos vagyok.

Ezek a kencék viszont külön-külön is megállják a helyüket pirítóssal is, de bármilyen furcsa is együtt is harmonikus kapcsolatban élnek. Brutál finom, a friss tormás kencéket össze sem lehet hasonlítani a bolti verziókkal, készítettem már sima eceteset, majonézeset és almás, narancsosat is, itt megtaláljátok őket, és természetesen ezt a két kombinációt se hagyjátok ki!

DSCF9345Hozzávalók:

4 db kemény tojás

Avokádókrém:

1 db puha avokádó

fél alma

kis kanál mustár

1 duci gerezd fokhagyma és/vagy medvehagyma

só, bors

ízlés szerint tejföl v joghurt (én nem tettem bele)

Céklás krémhez:

1 fej cékla

1-2 evőkanálnyi (ízlés szerint) frissen reszelt torma

só, bors

1 mk méz (elhagyható, de szerintem így finomabb)

pár csepp citromlé

Megfőztem a tojásokat, megpucoltam,  hosszában félbevágtam és kikanalaztam a sárgáját.

Az avokádókrémhez, kikanalaztam a gyümölcs húsát egy tálba, apró lyukú reszelőn hozzáreszeltem az almát fél gerezd fokhagymát, sóztam, borsoztam, ment bele egy kevés mustár, felaprított medvehagyma 1-2 szál, és a tojások sárgája (a díszítéshez félretehettek pár morzsát), meglocsoltam citromlével és botmixerrel krémesre turmixoltam. Itt lehet még tejfölt, kefirt, vagy joghurtot is hozzákanalazni, de enélkül is finom.

A céklakrémhez én nyersen reszeltem le a céklát kis lyukú reszelőn, de előtte meg is lehet főzni héjastól, ha úgy szimpatikusabb, hozzáreszeltem a tormát, sóztam borsoztam, pár csepp citromlevet facsartam rá, majd összekevertem az egészet.

A tojásfehérjéket megtöltöttem az avokádókrémmel, majd ráhalmoztam  még egy kis kanál céklakrémet is.

Brokkolis túrós pite

A pite nem csak édes lehet, hanem sós is. Ráadásul most egy olyan ételről van szó, ami a nap bármely szakában vígan fogyasztható. Keverem, kavarom kisütöm kategóriájú fogás.

DSCF6198Nekem ebéd volt egy jó adag salátával, de másnap reggel vidáman elnyammogtam a maradékot, mert hidegen is finom. De vacsorára is bármikor megenném, hiszen nincs benne túl sok szénhidrát.

Egy szaftos pitéről van szó, a néhány kanál tökmagliszttől eltekintve javarészt túrót és tojást tartalmaz. Na meg persze brokkolit, de még sincs hangsúlyosan brokkoli íze. Szóval szerintem ez is jó megoldás, ha olyan valaki torkán szeretnétek brokkolit letolni, aki eddig nem szerette. De spenóttal is működne.

DSCF6207Azt elárulom, hogy medvehagymával szerettem volna készíteni, mindent bevásároltam hozzá a piacon. A medvehagymát kivéve. Aztán eszembe jutott, hogy van még maradék torma, így kicsit ” húsvétira” vettem a figurát és nem bántam meg. Nem lett csípős tőle, de nem muszáj bele, lehet a torma helyett hagymát, pórét, lilát, újhagymát beleszelni.

Húsvéti előételnek is el tudnám képzelni!

DSCF6209Hozzávalók egy 22 cm átmérőjű formához:

1 fej brokkoli

1 nagyobb méretű kápia paprika

fél kg félzsíros túró

egy hüvelykujjnyi reszelt torma

3 db L-es tojás

3 evőkanál tökmagliszt (zabkorpa, zabliszt is jó helyette)

10 dkg reszelt gouda sajt (füstölt is jó)

frissen őrölt bors

A brokkolit rózsáira szedtem, (nem baj ha a szárából is kerül az ételbe) és forrásban lévő vízbe tettem kb. 8 percre, ezután leszűrtem és hideg vízzel leöblítettem.

A paprikát felkockáztam, a tormát lereszeltem. A tojások sárgáját összekevertem a túróval, majd hozzászórtam a brokkolit, sóztam, alaposan megborsoztam és botmixerrel simára turmixoltam. Ezután belekevertem a tökmaglisztet, a paprikát, a tormát, reszelt sajtot, végül a kemény habbá vert tojásfehérjét.

180 fokra előmelegített sütőben, kivajazott, picit tökmagliszttel megszórt kapcsos tortaformában 1 óra alatt megsütöttem.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!