Pálmafa Project

Nyári lazac sült

Imádom a lazacot, de ez esetben nehéz eldönteni, hogy a köret vagy a hal jobb!? Együtt a kettő amúgy, de ez a saláta mennyei, igazi nyári ízbomba, amit akár önmagában is megéri egy púpos tállal elfogyasztani.A lazaccal úgy vagyok, mint a kacsával, minden évszakban elkészül egy verzió és a köret a szezonális hozzávalókból, zöldségekből és gyümölcsökből kerül kiválasztásra. Így nem lehet megunni, no nem mintha túl gyakran ennék lazacot és kacsát. Persze ezt akár csirkével is el lehet játszani, de a lazactól valahogy fejedelmibb az egész, és ez jót tesz a lelkemnek, pedig pofonegyszerű az egész étel. Gyakorlatilag 10 perc alatt kész!

Meleg, fülledt napokra ideális, a saláta ízeitől kipattan a szemetek, pláne, ha bazsalikom helyett mentát tesztek bele. Nekem az már picit erős, bár tény, hogy a dinnye-menta-feta triumvirátusa például isteni.

Nem ragozom, próbáljátok ki, ha a lazac nem jön be, akkor a salátát kötelező!!!Hozzávalók 2 főre:

2 szelet lazac

1 gerezd fokhagyma

1-1 teáskanál vaj és kókuszolaj

só, bors

Köret:

4 kicsi paradicsom

2 barack

dinnye felkockázva (kb. egy maréknyi)

pár szál friss bazsalikom

1 kis fej lilahagyma

negyed citrom leve

2 evőkanál olívaolaj

só, bors

A paradicsomot és a gyümölcsöket nagyobb darabokra vágtam, a bazsalikomot felaprítottam a hagymával együtt, majd csorgattam rá olívaolajat, citromlevet, sóztam, borsoztam és alaposan összekevertem és a hűtőben állni hagytam, míg a lazac elkészült.

Lazac patkót vettem, amit középen a csontnál félbevágtam és szemöldökcsipesszel kihúzkodtam a szálkákat belőle, persze egyszerűbb, ha filét vesztek. Sóztam, borsoztam mindkét oldalát és kókuszolaj-vaj keverékén, bőrével lefelé sütni kezdtem. Attól függ milyen vastag a szelet, de 2-3 perc elég neki oldalanként. Mikor a másik oldala sült már, a tetejére pici fokhagymát reszeltem.

Tálalásnál megcsorgattam citromlével és mellé halmoztam a salátát.

Cukkinis spenótos panzanella

Még csak július eleje van, de tőlem máris megkapta a nyár legjobb salátája címet ez a kiadós tál. Olasz kenyérsaláta ő, ahol ezúttal nem a paradicsomé a főszerep, hanem a friss cukkinié és a spenóté.Salátához (is) kenyeret enni pedig már már vétek szerintem, de a panzanella kivétel! Az olívaolajon pirult kenyérkockák valahogy más dimenzióba kerülnek ilyenkor és feldobják, tartalmassabbá teszik a többféle lédús zöldséget ropogósságukkal. Sőt a gyümölcsöt is, ami most őszibarack, a savassága és a savanykásan édes íze tompítja a spenót földes aromáját, kell bele tényleg.

Bébi spenótot is tehettek bele, akkor nem kell párolni, de én a vastagabb levelűt szeretem kicsit megfonnyasztani. Tudom, hogy sárga cukkinit nem kapni mindenhol, csak nagyobb piacon találhattok ilyet, de természetesen a zöld is jó, de a színe miatt érdemes mégis ilyet felkutatni néha, vagy sárga paradicsomot.

Isteni, legjobban mégis A férfi örült a salátának, “wow visszatértél” felkiáltással termelt be egy tetemes adagot vacsorára. Én is csipegettem persze, még ebédre is maradt másnap, de mint mostanában legtöbbször, leragadtam a kenyérkockák, sajt, paradicsom szentháromságában, úgy látszik a bébi ilyesmit kíván…

Hozzávalók 4 adaghoz:

2 db sárga cukkini

fél kg spenótlevél

4 db paradicsom

2-3 db nagyobb őszibarack

10 dkg zöldfűszeres gomolyasajt (más sajt is jó, pl. feta, mozzarella)

4 szelet szikkadt teljes kiőrlésű kenyér

4 szál lila újhagyma

1 duci gerezd fokhagyma

só, bors

olívaolaj

pár csepp balzsamecet

pár csepp citromlé

A spenótot alaposan megmostam, kisebb darabokra tépkedtem és kevés kókuszolajon megfonnyasztottam. Közben picit megsóztam, borsoztam, reszeltem hozzá fokhagymát, majd félretettem.

A spenót helyére mentek a cukkiniszeletek, ők is pár percet kaptak nagy lángon, míg az olduluk pici színt kapott, de még kellemesen roppanós maradt az állaguk. Mikor ez is elkészült, mentek a serpenyőbe a kenyérkockák szintén pár percre, némi olívaolajjal meglocsolva.

Egy nagy tányérra szórtam a spenótot, rá a cukkinit, majd a paradicsom darabokat, sajtot, pár szelet őszibarackot adagonként, felkarikázott újhagymát, kenyérkockákat. Pici só, ha még szükséges, pici bors, pár csepp citromlé, balzsamaecet és olívaolaj is került rájuk. Frissen az igazi!

A klasszikus panzanella receptjét itt találjátok!

Májusi újkrumpli saláta

Ilyenkor egyetek sült krumplit, mert parázsburgonyából a legjobb! Nem én vagyok a világ legnagyobb burgonya fogyasztója, egy kezemen meg tudom számolni hányszor eszem egy évben, de ha megjelenik ez az apró szemű  krumpli a piacon, rávetem magam.De nem ám hússal eszem, hanem összekeverem valamilyen zöld pestóval, vagy jelen esetben friss tavaszi zöldségekkel, spárgával, retekkel, hogy ropogjon is. Isteni!

A legjobb krumplisali lesz belőle, amit valaha ettetek, ígérem. Ja, és krumplit pucolni sem kell, csak megsikálni és mehet a sütőbe. Kívül ropogósra sül, belül viszont krémesen puha marad. Bármilyen fűszert használhattok, én most bazsalikomot választottam, mert annak csapott meg az illata először a fűszernövényes standnál. De imádom mentás borsópürével is, feltétlen próbáljátok ki azt is.

Akár grillen is elkészíthetitek a spárgával együtt, hiszen ez a pici krumpli nagyon gyorsan átpuhul belül, természetesen mehet húsok vagy hal mellé, bár ez így is kiadós és laktató.

Itt találtok még több receptet!

Hozzávalók:

1 kg parázskrumpli

1 csomag zöld spárga

5 db retek

pár szál lila újhagyma

kis csokor bazsalikom

negyed citrom leve

só, bors

olívaolaj/kókuszolaj

A krumplikat megmostam, lecsöpögtettem, a nagyobb darabokat félbevágtam, majd egy tepsibe szórtam őket, pötyögtettem rájuk pár kiskanál kókuszolajat, belemasszíroztam, majd 200 fokos sütőben megsütöttem őket.

Ezalatt a spárgák végeit levágtam, a többi részét kis darabokra szeltem, majd forrásban lévő vízbe tettem őket pár percre, végül leszűrtem és hideg vízzel leöblítettem őket.

Vékonyra szeltem az újhagymákat, a bazsalikomot is felaprítottam, a retket negyedekre vágtam.

Mikor a krumpli elkészült, egy tálba öntöttem őket,  hozzáadtam a többi hozzávalót, csorgattam rá citromlevet és pár csepp olívaolajat, sóztam, borsoztam és jól megettem.

 

Koriander pestós lazac

Az egyik legjobb dolog ami a pestóval történhet, hogy találkozik a lazaccal. Vagy fordítva? Mindegy is, a múltkor közzétett koriander pesto receptnél megígértem, hogy hozom a vele készült lazacos étel hozzávalóit is. Íme!Semmi trükk nincs a dologban, ugyanúgy készítettem a lazacot, mint eddig csak éppen a végén került rá egy vékonyabb, na jó, vastagabb pesto réteg is. A köret is egyszerű párolt rizs és ropogós zöld saláta, semmi szükség ezt túlbonyolítani.

Nem nagyon tudok mit írni erről az ételről. Egyszerű. Egyszerűen finom. Fejedelmi. Lazac rajongóknak kötelező. Számomra ilyen egy tökéletes étel, amikor azt érzem miközben eszem, hogy nem tudnám megunni és kicsattanóan egészséges minden falat.

Más halból is elkészíthetitek természetesen, ha pedig húsimádók vagytok, akkor a csirkéhez passzol leginkább a pesto.

Hozzávalók 2  főre:

2 szelet lazac

2 evőkanál koriander pesto (Pesto recept: itt találjátok!)

só, bors

1 szelet citrom

1-1 evőkanál vaj + kókuszolaj a sütéshez

Köret:

1 kis bögre rizs

só, bors

petrezselyem

Zöld saláta:

római saláta

lilahagyma

2 evőkanál olívaolaj

1 evőkanál almaecet

só, bors, petrzselyem

Elkészítése:

A rizst dupla mennyiségű vízben megfőztem, sóztam, borsoztam, majd egy kisebb csokor aprított petrezselymet kevertem hozzá.

A római salátát alaposan megmostam, majd kis darabokra tépkedtem, hozzáadtam a kockára vágott lilahagymát, fűszereztem, majd meglocsoltam az olívaolajjal és az almaecettel.

A lazacot sóztam, borsoztam, majd felhevítettem a zsiradékot a serpenyőben. Bőrével lefelé ráhelyeztem a halat, majd kb. 3 perc után megfordítottam, aztán megint kapott 3 percet.

Tányérra tettem, rákentem 1-1 evőkanálnyi pestót a tetejére, meglocsoltam még pár csepp citromlével, majd tálaltam a salátával és a rizzsel.

 

Csicsókás, zelleres, ananászos téli saláta

“Amikor nincs kedvem hétköznap főzni” című történetbe illeszthető étel következik.

Avagy kinyitom a hűtőt, lássuk miből élünk és persze igyekszem baromi kreatív is lenni közben. Nos, hogy sikerült-e, azt majd ti eldöntitek, ha megkóstoljátok eme salátát.

Csicsókát még ezen a télen nem is ettem, de ideje volt már beilleszteni a napi zöldségadagba. Akár nyersen is a salátába tehetitek, én most egy picit átforgattam a serpenyőben. A földes ízéhez a savanykás ananász kimondottan jól passzolt, a zeller pedig gondoskodott róla, hogy valami ropogós is legyen benne. A kakukkfűvel megpróbáltam kiküszöbölni a csicsóka puffasztó hatását, hááát ez többé kevésbé sikerült csak…Ha egy adag salátában nem a csicsóka dominál, akkor nincs gáz… A férfi kapott mellé egy adag hajdinát is, hogy laktatóbb legyen, így vacsorára tökéletes volt.

Eredetileg grillsajtot terveztem a tetejére, de sajnos nem kaptam, amilyet szeretettem volna, így egy darab kecske feta került rá. Pompás!

Hozzávalók adagonként:

1 db csicsóka

2-3 db szárzeller

kisebb marék friss ananász

kakukkfű

olívaolaj

pár csepp citromlé

só, bors

Tetejére: grillsajt vagy fetasajt

A csicsókát egy dörzsivel megsikáltam, majd vékony szeletekre vágtam és kevés kókuszolajon kicsit átpirítottam. Ezalatt felkockáztam az ananászt, a zellert is felszeleteltem, mindent egy tálba szórtam, hozzáadtam a csicsókát is, rámorzsoltam a kakukkfüvet, meglocsoltam olívaolajjal, citromlével, sóztam, borsoztam, majd egy szelet sajttal megkoronáztam.

Bélszín borsmártással

Bors rajongóknak ajánlanám ezt az étel, persze nem szigorúan, hiszen itt-ott ki lehet azért spórolni belőle ezt a fűszert és attól még nagyon is finom, elegáns és ünnepi főétel kerülhet a tányérra.

Ez volt az első találkozásom a bélszínnel, még karácsony előtt, aztán a főpróbán ugyebár a nem rég közzétett Wellington bélszíné volt a főszerep. Az történt ugye az ünnepek előtt pár nappal, hogy A férfit elküldtem bélszínért és nem, hogy nem mert hazajönni nélküle, hanem egyből tripla adagot zsákmányolt, mint amennyire szükség lett volna. Ennél nagyobb bajunk nyilván sose legyen, ment a fagyasztóba, illetve egy pár szelet még frissen megsütésre került.

A borsmártásos verzióról már hallottam, illetve a borskéregben sült bélszínről is, aztán végül egy olyan receptre bukkantam, amiben mindkettő szerepel. Annyi az egész, ha kevésbé szeretnétek borsosra, hogy a külsejéről hagyjátok le, vagy csak éppen a szokásos módon borsozzátok kicsit, viszont a borsmártás izgalmas, pláne színes borssal, amit én is használtam hozzá, érdemes kipróbálni.

A sütése ugyebár percek alatt történik, attól függően, hogy véresre, közepesen átsültre, vagy esetleg teljesen átsütött bélszínre vágytok, de utóbbiról lebeszélnélek benneteket, mert akkor rágós és száraz lesz a hús. Szerintem a közepes, rózsaszín belsejű hús a nyerő, állagra és ízre is. Ne féljetek tőle, egy-két szabályt betartva sikerülni fog!

Ilyen hús mellé továbbra is valami zsenge és friss zöldségköretet tudok elképzelni, ezért esett most a választás az almás brokkolisalátára, de igazából bármilyen zöldsaláta vagy párolt zöldség passzol hozzá.

Hozzávalók 2 főre:

4 db vékony szelet (1,5 cm) bélszín v 2 db vastagabb (2-3 cm)

törtbors

olívaolaj v kókuszolaj

Mártáshoz:

1-2 evőkanál színes bors

1,5 deci tejszín

1 deci víz

1 kanál mustár

Köret:

40 dkg mirelit brokkoli

1 közepes alma

1 teáskanál almaecet

1 evőkanál olívolaj

pár csepp citromlé

csipet só

Elkészítése:

A húst kivettem a hűtőből, hogy felmelegedjen kicsit a pulton a sütés előtt. Először a salátának álltam neki, hogy összeérjen, míg a hús elkészül. A brokkolit rózsáira szedve forrásban lévő vízbe dobtam, kb. 5 percre, majd leszűrtem és hideg vízzel leöblítettem. Az almákat felkockáztam, és meglocsoltam az ecettel, olajjal, citromlével és csipet sót is szórtam hozzá.

A húst, sóztam és beleforgattam minden oldalán a tányérra kiszórt tört borsba. 1 evőkanál kókuszolajat felhevítettem egy serpenyőben, majd minden oldalán lesütöttem 3-3 percig a húszeleteket, végül pihentettem még pár percig őket a pulton. A vékony szeletek, így már nem voltak véresek belül, viszont még nem száradtak ki, pont a határon voltak, szóval, ha véresen szeretnétek enni, akkor 2-2 perc elég nekik. Illetve ha 3-4 cm magas hússzeletekkel dolgoztok, akkor a közepesen átsült állaghoz 4 perc elegendő.

A színes borsot mozsárban kicsit összezúztam. Amíg a hús pihent, a mártás hozzávalóit összeforraltam pár perc alatt a serpenyőben, míg a tejszín sűrűsödni kezdett. A vizet inkább apránként adagoljátok hozzá, nehogy túl híg legyen. Mikor elkészült a tányérra kanalaztam a salátából és a mártásból, majd ráfektettem a hússzeletet is. Csak frissen jó!

Forrás: http://www.nosalty.hu/recept/ir-marha-steak-borsmartasban

A sült répa és birsalma randevúja

A legjobb őszi saláta vagy köret, ha úgy tetszik. Legalábbis az én konyhámban az első helyre került idén.

Igeeen, ismét birs recept, dehát bírom és szezonja van, így nem félek használni. Megint csak feltenném a kérdést, ki mondta, hogy a saláta unalmas? Jesszus, kóstolja meg ezt, aki még mindig így gondolja.

Sült csirkéhez készült egyébként köretnek, de mikor a tányéromra pakoltam ezt az őszi színekben pompázó szépséget, a csirke majdnem felejtős lett. Aztán persze lecsúszott az is, tényleg passzolnak, de ez az étel akár önálló fogás is lehet, mondjuk egy könnyed vacsora. Répa helyett bátran próbáljátok ki sütőtökkel, vagy édesburgonyával is, a birs mindkettőnek jó barátja lesz.

Igazi vitaminbomba, egy tányéron szinte minden, ami ahhoz kell, hogy elkerüljön a nátha, és a kósza bacik, de ugyanakkor laktató, sőt még finom is!Hozzávalók:

4-5 db közepes répa

2 birs

fél fej lilahagyma

fél hüvelykujjnyi gyömbér

kis marék dió

pár szál petrezselyem

só, bors

1 mokkáskanál almaecet v citromlé

1 ek olívaolaj

A répát felkarikáztam a birset felkockáztam és 200 fokos sütőben addig sütöttem, míg átpuhultak és barnulni kezdtek.

A lilahagymát vékonyra szeltem, a diót száraz serpenyőben pár perc alatt megpirítottam, a petrezselymet felaprítottam.

Az olívaolajat összekevertem az almaecettel, reszelt gyömbérrel, sóval és borrsal.

Mikor megsült a répa a birs, hozzáadtam a hagymát, a diót és a petrezselymet,  majd meglocsoltam az öntettel és összekevertem az egészet. Langyosan és hidegen is isteni!

 

Delux csirkesaláta

Kineveztem a saláták  királynőjének ezt a gyönyörűséget, ez is kétszer készült egy héten belül. Aki azt állítja nem lehet jól lakni salátával, és a saláta uncsi, hát kóstolja meg ezt!

Úgy vagyok most ezzel, hogy meg tudnám enni szinte minden nap, annyira jó a zeller, dió, körte kombó, akár hús nélkül is, de a mustáros pórés pirított csirke pedig különösen élvezetessé teszi. Kicsit olyan, mint a Cézár saláta, persze abban nincs ennyiféle alapanyag, de az összhatás hasonló. Azért is szerettem volna megosztani ezt a salit, mert döbbenetes, hogy saláta néven miket bírnak feltálalni az éttermek, főleg szegény Cézárt teszik tönkre legtöbbször. Tisztelet a kivételnek persze, de nagyon ritkán lehet igazán finomat rendelni, aminek köze is van az eredetihez vagy egyáltalán az élvezetes saláta fogalmához.

Pár hónapja futottam bele egy “gyönyörűségbe”, pedig amúgy kb. 5 évente merek ilyesmit rendelni, most gondoltam esélyt adok egy jónak titulált étterem saláta kínálatának. Nagy izgalommal, de főleg korgó gyomorral vártam a salátámat, majd megjelent a pincér a távolban kezében egy hatalmas tányérral, messziről kiszúrtam a kupac sajtot a tetején, gondoltam valaki jó nagy adag bolognait rendelt…. Csak az volt a baj, hogy elém rakta le a tányért és nem tévedésből. Szóval kaptam egy kupac zöld salátát fél kg trappista sajttal megszórva, és hogy tutira menjenek tönkre vágták még az egészet egy tubus majonézzel is, ami alól ki sem látszott a többi hozzávaló, ami persze elsősorban kenyérkocka volt. Hát köszi ilyen áron nem kell nagy adag étel, inkább legyen kisebb, de az tényleg az legyen aminek hívják, vagy írják rá le egyszerűen a hülye vendégnek, hogy sajtos majonézes kenyérsaláta és tuti biztos, hogy így is lesz aki meg fogja venni, mert ő erre vágyik. Én viszont nem, és inkább maradok az otthoni verzióknál, abban csalódni nem fogok!

Ha csak egyféle zellerrel készítitek az is jó lesz, alapvetően csak zellergumót szoktam ehhez használni, de most nagyon szép szárzeller jött velem szembe, úgyhogy ment bele az is. Isteni, laktató, ropogós, egyetek salátát otthon! Egyre vigyázzatok, hogy ne hagyjátok magára felügyelet nélkül a salit, mert én így tettem miután lefotóztam, s közben betoppant A férfi és már vitte is, én meg csak pislogtam, mint hal a szatyorban…

Hozzávalók 4 nagy adaghoz:

1 egész csirkemell csíkozva

1 fej jégsaláta

1 nagy fej zellergumó

1 csomag zellerszál(angolzeller)

3 db körte

1 póréhagyma fele

10 dkg parmezán

10 dkg dió

2 evőkanál mustár

fél citrom leve

olívaolaj

só, bors

kis csokor petrezselyem (elhagyható)

A póréhagymát vékony karikákra vágtam, kevés kókuszolajon megfonnyasztottam, hozzáadtam a csirkecsíkokat, sóztam, borsoztam mikor a hús kifehéredett, majd rákanalaztam a mustárt és lepirítottam kb. 10 perc alatt a húst. A mustárral és kevés olajjal a sütés előtt is bepácolhatjátok, úgy még jobban átveszi az ízét.

Míg a hús sült, a jégsalátát kis darabokra tépkedtem, tányérra tettem, ráreszeltem a zellergumót, a körte felét, a másik felét pedig kockázva adtam hozzá, majd ment hozzá a kis darabokra vágott zellerszár is, a dió (érdemes előtte serpenyőben megpirítani pár perc alatt), csorgattam rá olívaolajat, citromlevet, majd lazán összeforgattam. A tetejére szórtam a csirkedarabokat, reszelt parmezánt egy kis petrezselymet.

Barackos tofus nyári saláta

Nálam ilyen egy hétköznapi vacsora, természetesen nem mindig tofuval, azt azért nem túl gyakran eszem, de a sok zöldség az adott, aztán vagy mozzarella, vagy tojás, vagy hal vagy csirke kerül rá, vagy egy kisebb marék dió.

Rohanósabb napokon ez a legegyszerűbb, ha rám tör az éhség a lakásba beesvén, és meleg van, nincs kedvem a tűzhely mellett állni és az amúgy viszonylag hűvös lakásban feltolni a hőfokot, úgyhogy max. 5 percre vagyok hajlandó a gázt belobbantani ilyenkor.

Még hogy a saláták unalmasak…kóstoljátok meg ezt, imádnivaló és laktató is, de ha mégsem eléggé, akkor A férfinak például én egy adag rizstésztát szoktam még “főzni” mellé vagyis leforrázok egy nagy maréknyit és 5 perc múlva leszűröm, majd összekeverem a salátával, így ebédre is tökéletes megoldás. Finom és zsenge céklát kapni ilyenkor a piacon, sajnos hiperszuperekben ehhez ritkán jutok hozzá, oda valahogy szinte mindig csak a nagyobb és fonnyadtabb példányok jutnak el, azokból én sem szeretek nyersen salátát csinálni. Egyébként zellert is lehetne még használni, ízlés kérdése.

A szójaszósztól ugyebár kínai jellege van, így már a gyors kajáldák kínálata sem fog hiányozni, ráadásul ez így olcsóbb frissebb és nincs tele tömve cukorral. Salátát enni menő!

Hozzávalók adagonként:

1/3 zacskó tofu kockázva

1 kis fej cékla

1 db sárgarépa

1 db őszibarack

1 szál újhagyma

pár csepp citromlé

1 teáskanál szójaszósz

só, bors

kókuszolaj

pár csepp olívaolaj a tetejére

friss petrezselyem

A céklát, répát lereszeltem, hozzáadtam a felkarikázott hagymát, sóztam, borsoztam, meglocsoltam olívaolajjal és petrezselyemmel. Rászeltem az őszibarackot is.

Egy serpenyőben egy kiskanál kókuszolajon pár perc alatt nagy lángon megpirítottam a felkockázott tofut az összes oldalán szép arany barnára, majd löttyintettem rá kb. egy teáskanál szójaszót, átforgattam és el is zártam a gázt alatta. Rászórtam a tofut a salátára és ehető. Frissen a legjobb!

 

Almás brokkolis csirkesaláta

Az egyik legjobb saláta amit eddig ettem, pedig a saláta szó nálam általában valamilyen húsmentes ételt takar. Na ő a kivétel!

A brokkoli és az alma szuper páros, korábban már volt hasonló sali a blogon, de akkor asszem feta és más zöldség is került mellé, most viszont húsra vót igény, úgyhogy csirkecombfilé hentesnél felnyalábol és irány a konyha. Csirkemell is jó lesz, vagy bármilyen más sült hús maradék, de a combfilé nem szárad ki annyira, szerintem ez a legjobb hozzá. Amúgy hal is lehetne…mondjuk lazac…hmm már tovább is gondoltam. Legközelebb…

Tökéletes hétköznapi vacsora, mert gyors, nagyon finom, edzés után is szuper, és másnap ebédre is elfogyott a maradék. Akkor lehet hozzá rizst is főzni akár, ha ez így nem lenne elegendő, de szerintem az, mert laktató. Az öntet ami körbelengi, pedig az egyik kedvencem, bármilyen salátára, de főleg a zöld salátákra kitűnő, mindenki imádja!

Hozzávalók:

4 db csirkecomb filé

1 fej brokkoli

1 nagyobb piros alma

bármilyen zöldsaláta (ruccola, madársaláta, római stb.)

Öntethez:

3 evőkanál olívaolaj

1 teáskanál almaecet

1 mokkáskanál méz

1 mokkáskanál mustár

só, bors

A csirkecombot felkockáztam, és kevés kókuszolajon, pici sóval és borssal lepirítottam. Ezalatt simára kevertem az öntet hozzávalóit, a brokkolit forrásban lévő vízbe tettem kb. 5 percre, majd leszűrtem és hideg vízzel leöblítettem.

Ezután mindent egy tálba raktam, húst, zöldségeket és meglocsoltam az öntettel, majd átforgattam az egészet. Másnap is finom!

 

 

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!