Pálmafa Project

Répás sütőtökös főzelék csicserilepénnyel

Nálam az ősz nem akkor köszönt be hivatalosan mikor ráhullik egy sárga falevél a fejemre, hanem mikor megcsapja az orrom az édes, karamellizálódott sütőtök illata.

20160915_071425

Eljött ez a pillanat, az első választásom pedig egy főzelék lett, ami sokkal finomabb, mint ahogy kinéz, bár nekem pont attól tetszik, hogy ez olyan igazi komfortos, házias kaja, semmi elegancia, csak meleg telt ízek. Ja, és természetesen liszt nincs benne, sőt még turmixolni sem kellett, hogy besűrűsödjön, ezt a tök megoldotta helyettem, a répa viszont egészben maradt, nagyjából ez különbözteti meg főzelékünket a bébiételtől… Na meg a fűszerek, a gyömbér enyhén csípős íze, és a mellé került csicseriborsólisztes lepény. Mostanában sokszor sütök ilyet reggelire is, kenyér helyett tökéletes, ugyanúgy bármivel meg lehet pakolni, kenni, hajtogatni, feltekerni, ahogy tetszik, de az ehhez hasonló ételekhez, sűrű ragukhoz is nagyon finom.

20160915_071320Hozzávalók 2 adaghoz:

egy hosszúkás kanadai tök fele

4 db sárgarépa

2 duci gerezd fokhagyma

fél hüvelykujjnyi reszelt gyömbér

fél mokkáskanál római kömény

só, bors

Lepényekhez:

6 evőkanál csicseriborsóliszt

fél mokkáskanál kurkuma

só, bors

víz

kókuszolaj

A sütőtököt meghámoztam, felkockáztam, a répát szintén megpucoltam, karikára vágtam és 200 fokra előmelegített sütőben , egy kevés kókuszolajjal meglocsolva megsütöttem kb. fél óra alatt.

Nem baj, ha a répa még nem teljesen puha, hiszen főni is fog. Ezután a zöldségeket egy lábosba tettem, hozzáreszeltem a fokhagymákat, a gyömbért, fűszereztem, és felöntöttem annyi vízzel, ami nem teljesen lepte el a zöldségeket és összefőztem az egészet. A vizet lehet még pótolni apránként, ha szükséges, a sütőtök teljesen szétfő szinte és általa sűrűsödik be a főzelék, a répa viszont így lesz kellően roppanósan puha. Kb. 15 perc alatt kész.

A lepenyékhez a lisztet, felöntöttem annyi vízzel, hogy jó sűrű palacsintatésztát kapjak, fűszereztem, majd egy serpenyőben felforrósítottam egy kis kanál kókuszolajat és fél mérőkanálnyi adagot rákanalaztam, majd mindkét oldalát kb. 3-3 percig sütöttem. Ezután kisebb darabokra vágtam a csicserilepényt és a főzelékkel tálaltam.

Sült padlizsán mentás joghurttal és piros gyümölcsökkel

A nehéz hétvégi kaják után, kimondottan jól tud esni egy könnyedebb saláta. És ezalatt továbbra sem pár darab salátalevelet értek, hanem egy ilyen ételt.

DSCF9490Ez olyan igazi “hmmm” eledel lett, legalábbis nekem. A fahéj és római kömény kombó az egyik verhetetlen fűszerpáros továbbra is, ettől kap egy laza keleties világot a padlizsán, na és a mentát és joghurtot is gyakran használja a török, arab konyha.

Egyszerűen ki kell ezt próbálnotok, nyáron süssétek grillen a padlizsánt, tökéletes köret lesz a sült húsok mellé. Bármilyen piros gyümi jó hozzá, használjátok a szezonnak megfelelőt, én eperrel szórtam meg, illetve találtam még  a boltban érett gránátalmát is, de külön-külön is szuper bármelyik és felpörgetik a padlizsán ízét.

DSCF9494

Hozzávalók 2 főre:

1 db padlizsán

1 kis doboz natúr joghurt v kefír

10 dkg eper és/vagy gránátalma

1-1 mokkáskanál őrölt római kömény és fahéj

fél mokkáskanál chilipor

3-4 db mentalevél (szárított menta is lehet)

kókuszolaj

A padlizsánt megmostam, felkarikáztam, picit besóztam mindkét oldalát és állni hagytam 10 percig.

Összekevertem a fahéjat a római köménnyel, és a chilivel. A mentát felaprítottam, belekevertem a kefírbe. A padlizsán a sótól kicsit megizzadt, ezt leitattam róla egy papírtörlővel, majd befűszereztem mindkét oldalukat.

Egy serpenyőben felhevítettem pár evőkanál olajat, mert a padlizsán, mint egy szivacs,  nagyon sokat felszív. Rátettem a padlizsánszeleteket és mindkét oldalukat aranybarnára sütöttem, majd papírtörlőre szedtem őket.

A még langyos padlizsánt tányérra tettem, meglocsoltam a mentás kefírrel és rászortam az epret és a gránátalmamagokat. Hidegen is finom, fel is darabolhatjátok a padlizsánt és összekeverhetitek a joghurttal v kefírrel, másnap is finom lesz.

Mentás paradicsomos babfőzelék

Igen, tudom, én is felhúztam a szemöldököm magasra, hogy a bánatba jön össze a menta és a bab, pedig tudjátok, hogy én szeretem a biztosíték csapkodós recepteket. De jelentem összejöttek, a paradicsomlé összepárosította őket mondhatni.

DSCF9462Főzelékes Ferit azt hiszem nem kell bemutatni a főzelékrajongóknak, nem követtem ugyan eddig, de most ránéztem a blogjára és megnyugodtam, hogy nem csak én szórom szinte minden zöldséges szaftos egytálételbe marékkal a római köményt, kurkumát, hiszen nála is a legtöbb esetben ezek a keleti fűszerek szerepelnek az ételekben. Én megértem tényleg… Viszont ami nagyon tetszik, hogy ő is elfelejtette a lisztet, a ragacsos, nehéz habarásokat és turmixol a végén, a zöldségekkel visszasűrítve a főzeléket. Én korianderrel egészítettem ki az ő receptjét és kivételesen chilit nem tettem bele, de ezt majd ti eldöntitek, hogy csípősre szeretnétek-e vagy sem.

A menta egyébként átvette az uralmat a kis kertemben és pók módjára beszőtt mindent sutyiban a föld felszíne alatt télen, így most a levendula és rózsabokraim alatt is megjelentek a mentagyerekek, nem győzöm írtani és kordában tartani őket, hogy nagyjából egy helyen tartózkodjanak… Tényleg csak néhány levélke szükségeltetik az ételbe, hogy ne úgy érezzük, hogy mentolos fogkrémet nyomott bele valaki vicces kedvében. Viszont kis dózisban éppen csak egy nagyon kellemes háttérízt ad a főzeléknek, úgyhogy bátran próbáljátok ki!

DSCF9465

Hozzávalók 2 főre:

20 dkg gömbölyű gyöngybab

2 deci paradicsomlé

1 kis fej vöröshagyma

1 duci gerezd fokhagyma

3-4 db mentalevél

1-1 mokkáskanál őrölt koriandermag és római kömény

pár csepp citromlé v limelé

só, bors

A babot beáztattam 24 órára, majd leszűrtem.

Kevés kókuszolajon megpároltam a felaprított vöröshagymát, majd hozzáadtam a fokhagymát, megvártam, míg az is megfonnyad egy kicsit, majd megszórtam a fűszerekkel, mentával és  hozzáadtam a babot. Kicsit átkevertem, majd felöntöttem annyi vízzel, amennyie egy ujjnyival ellepte.

Lefedve főztem kb. 35 percet, mikor a bab már majdnem teljesen megpuhult, hozzáöntöttem a paradicsomlevet, majd azzal is ismét összeforraltam, míg a bab puha lett. Ezután egy merőkanálnyi mennyiséget kivettem, botmixerrel pürésítettem, majd visszaöntöttem a főzelékbe és alaposan elkevertem és el is készült.

Forrás:http://szatmariferi.blog.hu/2014/03/25/metas-paradicsomos_babfozelek

 

Lilakáposzta krémleves

Na ez, nem az a káposztaleves, amivel nők százai kezdtek el fogyókúrázni, mikor jó pár éve divat jött ez a fura módszer, amit már akkor sem értettem…. az azóta piacra dobott káposztaleves kapszulát pláne nem értem, de mindegy is. Ez a leves viszont csodaszép, de főleg lila, és ez nem az én érdemem, és nem is valamelyik festékgyáré, hanem a lilakáposztáé.

DSCF9446

Ennek a levesnek pont az egyszerűségét szeretem, direkt nem is akartam még más zöldséget is belefőzni a hagymán kívül. Na jó, gondolkodtam még a céklán, de akkor már egy árnyalatnyival más színt és ízt kapok.

A fűszerezése sokféle lehetne, meglepő módon ismét a római kömény került a kezembe, de lehetne sima kömény is, amit amúgy is sokszor használ a magyar konyha a káposztás ételekbe, de ha mediterrán ízekre vágytok, az oregánót is elbírja. A végén öntöttem bele egy pici kókusztejszínt, persze sima tejszín is jó, de enélkül is finom.

A pirítós és a főtt tojás tökéletes feltétnek bizonyult, most nem is hiányzott semmilyen mag a tetejéről, ami nálam ritka ugyebár. Persze, ha ahhoz van kedvetek, bátran színezzétek úgy ezt a lila vásznat, ahogy jólesik!

DSCF9450

Hozzávaló 2 adaghoz:

kisebb méretű lilakáposzta fele

kis fej lilahagyma

1 mokkáskanál római kömény (másik kömény is jó, vagy más kedvenc fűszer, oregánó, bazsalikom)

só, bors

kókuszolaj

1 deci tejszín (elhagyható)

Tetejére: fokhagymás pirítós, főtt tojás, petrezselyem v snidling

A káposztát felcsíkoztam, a hagymát felkockáztam. Egy edénybe kevés kókuszolajon üvegesre pároltam a hagymát, majd hozzáadtam a káposztát, fűszereztem, kicsit pároltam őket együtt is pár percig, míg a káposzta kicsit megfonnyadt. Ezután felöntöttem annyi vízzel, ami kb. egy ujjnyival ellepte és roppanós puhára főztem a káposztát, majd simára turmixoltam.

Főtt tojással, és olívaolajon pirított fokhagymás pirítóssal, petrezselyemmel megszórva tálaltam.

Brokkolis medvehagymás csicseriborsókrém

Gyakran készítek hummust, vagy hummuszt, esetleg humuszt, én már komolyan nem tudom, mert mindenhogy írják, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy nagyon szeretem a csicseriborsókrémet reggelire a szendvicsembe kenve. Időnként felturbózom zöldekkel, és hát mi más kerülhetett volna most bele, mint medvehagyma, és brokkoli is maradt az előző recept elkészítése után…

DSCF9393

Szerintem már a fejem is zöld amúgy, egy fél domboldalnyi medvehagymát megettem az elmúlt egy hétben. Még senki nem szólt, hogy több parfümöt szórjak magamra…. Amúgy a medvehagyma hiába fokhagyma illatú és ízű, mégsem olyan durva az utóhatása, sőt gyorsan elillan….bízom benne…

A vas készleteimet feltöltöttem mindenesetre, na és persze a brokkoli és a csicseriborsó sem kis miska, ki fogtok csattani az egészségtől, ha ilyesmit esztek, és mennyivel jobb, mint egy vajkrém, ráadásul mivel elég laktató a szalámi és a felvágott sem hiányzik mellőle, de plusz paradicsommal vagy sajjtal még meg lehet fejelni.

DSCF9388

Hozzávalók:

kb. 5-8 dkg csicseriborsó (konzerv is lehet)

negyed brokkoli

negyed lilahagyma

4 szál medvehagyma

1 mokkáskanál római kömény

csipet chilipor ízlés szerint

1 mokkáskanál citromlé (ennek híján almaecet)

só, bors

olívaolaj

A csicseriborsót beáztattam egy éjszakára, majd puhára főztem, leszűrtem, de a főzőlevet megtartottam. A brokkolit szintén forrásban lévő vízben 5 perc alatt puhára főztem, hideg vízzel leöblítettem. A brokkolit, a csicsieriborsót a turmix gép táljába tettem, fűszereztem, felöntöttem a csicseriborsó főzővízével az egészet. Lassan adagoljátok a folyadékot hozzá, de nagyjából 1,5 deci elegendő, nem baj ha túl hígnak tűnik, miután áll egy pár órát a hűtőben, sűrűsödni fog még. Simára turmixoltam, majd belekevertem a nagyon apróra vágott lilahagymát és medvehagymát, majd tálalás előtt csorgattam hozzá pici olívaolajat.

DSCF9391

Sült padlizsános paradicsomos spagetti

Ez megint csak egy kényelmes tésztaétel hétköznapokra, amit másnap magatokkal vihettek melóba, így az ebéd kipipálva. Persze felőlem akár vacsorára is elfalatozhatjátok.

20160211_180949

Nem szép, de finom és olyan illata van a római köménynek és a fahéjnak együtt, hogy nehéz volt megállni, hogy ne tüntessem el még este az ebédem.

Furán hangzik a fahéj zöldségek mellé, de sokszor használom, én sem hittem, de eszméletlen jó a paradicsomos ételekhez. A zöldségeket ezúttal a sütőben készítettem, mert ez a legegyszerűbb, a tészta is fő magától, addig meg lehet mást csinálni.

És azért pisztácia, mert azt olyan keveset eszem. Pláne, hogy elég borsos ára van a tisztított natúr pisztáciának a bolti meg sós, mint a fene.  Úgyhogy én most piacon kapható, kevésbé sós, de héjas verzió mellett döntöttem. Jó zsíros mag, de mivel szó szerint jó zsírokat tartalmaz, ezért képes a koleszterinszintet csökkenteni és tele van ásványi anyagokkal, napi pár szem nem fog megártani ebből se. Könnyű mondani persze, nekem speciel még mindig kihívás a csonthéjasokból pár szemet enni két maroknyi helyett….

20160211_181151

Hozzávalók 2 adaghoz:

1 kis méretű padlizsán

5-6 db koktél paradicsom

fél csomag durum spagetti

fél-fél mokkáskanál őrölt római kömény és fahéj

1 marék pisztácia

só, bors

olívaolaj

A tésztát lobogó sós vízbe megfőztem, leszűrtem csorgattam rá pici olívaolajat.

A padlizsánt felkockáztam, a paradicsomokat félbe vágtam és sütőpapírral bélelt tepsire tettem őket, majd 180 fokon kevés olívaolajjal meglocsolva, majd a fűszerekbe forgatva puhára sütöttem.

A pisztáciát mozsárban kicsit összetörtem, majd tálaláskor a tésztára szórtam. Sajtot is szórhattok rá természetesen!

 

Téli panzanella saláta

Ezt falatozzátok két ünnep között! A nyári paradicsomos, pirított kenyérkockákkal megszórt olasz saláta téli üzemmódban.

DSCF9150Szuper finom és mivel itt az újév, csicseriborsó helyett bátran tegyetek bele lencsét. Minden egy tányéron, amire egy karácsonyi nagy zaba és töménytelen húsevés után szükségetek lehet. Én napokig tudok ilyesmin élni, a csicseriborsó az egyik legjobb húspótló, grapefruitot meg amúgy is ritkán eszik szerintem a nagy többség és azt veszem észre, hogy ennek főleg az az oka, hogy keserűnek találják és egymagában ugyebár nem akkora élmény megenni. Úgyhogy tessék salátába szórni, és máris megszeretitek. Ennyire egyszerű!

DSCF9153Hozzávalók adagonként:

1 kisebb cékla nyersen lereszelve

1 marék főtt csicseriborsó

fél grapefruit leve és húsa

negyed lilahagyma

1 szelet szikkadt teljes kiőrlésű kenyér

1-1 csipet őrölt fahéj és római kömény

frissen őrölt bors

himalája só

olívaolaj

A lilahagymát apró kockákra vágtam, céklát egy tálba lereszeltem, a grapefruitot félbevágtam, bekockáztam a húsát, majd kifordítottam, így kiestek a kis cikkek belőle, a benne maradt húsból pedig kifacsartam a levet, majd beleszórtam a lecsöpögtetett és leöblített csicseriborsót.

A kenyeret felkockáztam, egy serpenyőben kb. 1 evőkanál olívaolajon megpirítottam, majd a salátára szórtam ezt is, befűszereztem, összekevertem és még néhány szem dióval tálaltam.

Paszternák krémleves gránátalmával

Egy sima mezei krémleves is kerülhet az ünnepi asztalra, hiszen van aki se a halat, se a töltött káposztát nem szereti, esetleg még vega is. Néhány téli ízvilágú feltét, és máris ünnepi köntösben díszeleghet egy melengető zöldségkrémleves is.

DSCF9138Igen, látom, hogy többen felhúztátok a szemöldökötöket, hogy mi a frász az a paszternák? Pasztináknak is hívják, csak, hogy segítsek. Nekem a paszternák szimpatikusabb… És nem szégyen az, ha még nem találkoztatok vele, mert én is most kóstoltam először. Nyersen olyan, mintha keresztezték volna a fehérrépát a zellergumóval. Gondolom ettől még nem száll az egekbe a népszerűsége… Édeskés az íze és úgy néz ki, mint egy dagadt fehérrépa.

DSCF9133Lehet vele helyettesíteni a krumplit, akár pürét, de akár chipset is készíthettek belőle, remek vízhajtó, átmossa a vesét, segíti az emésztést. Jó fehérje és ásványianyag forrás, B-, és C-vitamin is található benne. Az édessége miatt még jégkrémet is készítenek belőle, ami azért bizarr, de tuti megkóstolnám.

És éppen azért, mert édes, jól kiegészíti az üde vitaminbomba gránátalma és a friss citromlé az ízét, a pirított dió meg minden étellel csak jót tesz ugyebár, pláne karácsony környékén. Szójabab alapú tejszínt használtam hozzá most először, de ízlett, kevésbé édes, mit a rizstejszín. Természetesen a hagyományos főzőtejszín is tökéletes, finom lesz, így is, úgy is.

DSCF9137

Hozzávalók 3 főre:

3 db nagy méretű paszternák

4 gerezd fokhagyma

1 kis fej vöröshagyma

1 deci főzőtejszín (Alpro szójatejszínt használtam, rizs és kókusztejszín is jó)

1 evőkanál citromlé

1 mokkáskanál őrölt római kömény

só, bors

olívaolaj

Tetejére: gránátalma, dió, pár csepp balzsamecet

A paszternákot meghámoztam, felkarikáztam és egy tepsire szórtam, mellé kerültek a fokhagymagerezdek egészben és a vöröshagyma félbevágva. Meglocsoltam őket vékonyan olívaolajjal és a 180 fokos sütőben puhára sütöttem a zöldségeket.

Ezután egy edénybe tettem őket, a fokhagymákat a héjukból kinyomva, fűszereztem sóval, borssal, római köménnyel és felengedtem annyi forró vízzel, amennyi ellepte a zöldségeket. Mikor felforrt, hagytam pár percig együtt rotyogni őket, majd felöntöttem a tejszínnel, mikor ismét forrni kezdett, el is zártam a gázt alatta. Botmixerrel simára turmixoltam, beleöntöttem a citromlevet és tálaláskor rászórtam a gránátalmamagokat, diót és meglocsoltam a balzsamecettel.

Narancsos céklafőzelék

Így még biztos nem kóstoltátok a céklát! És ízleni fog, hiszen ha salátában jól meg van a reszelt cékla a naranccsal akkor főzelékben is, nem igaz?

DSCF8832

Nagyon is, hogy kiegészítik egymást, pláne, hogy a kettőt még körbelengi a krémes kókusztejszín. Utóbbiról annyit, hogy sokszor említettem már, hogy nagyon szeretem ezt a kókuszkrémet, zabkásába, főzelékekhez, currykhez főleg, mert a 2 deci sűrített krémből lesz 6 deci kókusztej hígítva vízzel. Viszont azt is tudom, hogy nem mindenki lakik kókusztejbolt mellett, ahol ezt meg is tudja venni és segíteni szeretnék abban, hogy könnyebben hozzájussatok az ilyen és ehhez hasonló termékekhez.

Van egy kedves bloggertársam Andi, akivel kooperálni kezdtünk mivel Ő a Salátagyár életmód webshopot is üzemelteti, ahol pedig megtaláltok minden olyan alapanyagot, magokat, növényi liszteket, kókuszolajat, nyírfacukit, amit én is használok a receptekhez. Tisztában vagyok vele, hogy sokszor a postaköltség a visszatartó erő az online rendelés esetében, én ezt úgy szoktam kiküszöbölni, hogy bevonok több embert a rendelésbe, tuti mindig akad több háziasszony, akinek kell egy-két apróság, így a szállítás díja eloszlik, és a végén minimális költség adódik csak a termékekhez.

DSCF8831Szóval azt az összetevőt amit nála is megtaláltok, mindig belinkelem a receptbe, így könnyedén megtaláljátok, ha éppen arra van szükségetek. Úgyhogy, öröm, zúgó tapsvihar, irány a konyha és az egészségesebb kaják!

Visszatérve a főzelékhez, céklarajongóknak kötelező, egyszerű, finom, gyönyörű a színe, tele van vitaminnal, igazi őszi-téli eledel! Jó étvágyat hozzá!

Hozzávalók 2 főre:

2 db nagyobb méretű cékla

1 db nagyobb méretű narancs v két kisebb

1 kis fej vörös v lilahagyma

2 gerezd fokhagyma

1 deci kókusztejszín (EZT HASZNÁLTAM)

1 fél hüvelykujjnyi gyömbér (elhagyható)

1 fél mokkáskanál őrölt koriander

1 mokkáskanál őrölt római kömény

só, bors

1 evőkanál kókuszzsír (EZT HASZNÁLOM)

A céklát meghámoztam, felkockáztam, a narancsot szintén. A hagymákat apróra szeltem.

Egy kisebb edényben kókuszolajon megpároltam a hagymát, majd rátettem a céklakockákat, fűszereztem, kicsit átforgattam és felöntöttem annyi vízzel, ami éppen csak ellepi.

Mikor a cékla megpuhult, de még roppanós volt, lehúztam a gázról, egy-két merőkanálnyit kivettem egy mély edénybe, hozzáöntöttem a kókusztejszínt és botmixerrel simára turmixoltam, majd visszaöntöttem a főzelékhez. Egyszer összeforraltam, hogy kicsit sűrűsödjön, majd elzártam a gázt. Nem tettem bele semmilyen lisztet, de ha sűrűbbre szeretnétek, akkor a kókusztejszínhez keverjetek 1-2 kanál növényi lisztet vagy teljes kiőrlésű búzalisztet, tönkölyt stb.

A végén belereszeltem a gyömbért és belekevertem a narancsot.

 

Sütőtökös csicseriborsós tagine

Hogy mi fán terem a tagin (ejtsd tazsin)? Egy marokkói eledelt takar, amit kimondottan erre a célra készített kúpos fedelű, kerámia tagine edényben készítenek. Hogy nekem van-e ilyenem? Dehogy van, de tökéletesen megteszi egy vastagabb falú edény is, aminek van teteje. Már pedig ez melyik háztartásban ne lenne?

DSCF8633Már nem tudom honnan jött ennek a receptnek az ötlete. Ja, de! Nagyon nagy mázlim volt okos kislány voltam és nyertem teljes kiőrlésű kuszkuszt, amit felnyaláboltam a Fővám téri Nagycsarnokban, majd törtem a kis buksim hazáig, hogy mi legyen belőle. Szerintetek normális vagyok?? Gondoltam kapok egy fél kilót vagy 1 kilót mit tudom én, erre megkérdezi a szimpatikus eladó fiú, hogy mennyit szeretnék?? Én meg annyira meglepődtem, hogy én dönthetem el, hogy 1 raklap kuszkusz helyett csak fél kilót mondtam…Na jóóó, nem akartam pofátlan lenni valójában, de majd legközelebb…

Visszatérve a tazsinhöz,-hoz…mi más jelent volna meg lelki szemeim előtt így ősszel, mint egy sütőtök, mert ne máár, hogy eltelt majdnem egy hét és nem ettem. Aztán jött a böngésző fázis és ez az egytálétel született meg belőle. Ez is ahány ház annyi szokás típusú étel, ahogy elnéztem a recepteket, hát én is alkalmazkodtam a konyhaszekrényem tartalmához. Már pedig abban nem volt harissa paszta, amit sokan tesznek bele, de én sajnos nem kaptam aztán a boltban sem. Ez amúgy egy otthon is elkészíthető füstölt paprikakrém, de helyette egy kanál őrölt paprika is megtette most. Viszont, ami nem hiányozhat belőle, az a római kömény és a koriander illetve a paradicsompüré.

Vega kaja, de húsevővel etettem első körben. Aszonta jó jó és bekanalazta, majd közölte, hogy de neki azért ez túl zöld… Azóta már kapott időpontot a szemészetre…

Finom ám nagyon, sőt ez az az étel, ami másnap vagy akár harmadnap még jobb, ha az ízek összeérnek.

DSCF8631Hozzávalók 4 főre:

fél hosszúkás kanadai sütőtök (másik is jó)

1 nagy bögre csicseriborsó (konzerv is jó)

1 db vöröshagyma

1 hüvelykujjnyi gyömbér

1 db paradicsom

1 kis doboz sűrített paradicsom

1 teáskanál őrölt római kömény

1 mokkáskanál kurkuma

1 mokkáskanál őrölt koriander

1 teáskanál őrölt piros paprika (vagy harissa paszta)

kókuszzsír

Körethez: 2 bögre teljes kiőrlésű kuszkusz (ITT VETTEM) + 10 dkg aszalt áfonya(lehet aszalt sárgabarack v szilva is)

A csicseriborsót egy éjszakára vízbe áztattam és másnap reggel kb. 1 óra alatt puhára főztem.

A vöröshagymát felkockáztam, a sütőtököt meghámoztam, szintén kisebb kockákra vágtam. A hagymát kevés kókuszzsíron megdinszteltem, majd hozzáadtam a tököt, a darabolt paradicsomot, fűszereket, reszelt gyömbért, doboz sűrített paradicsomot és felöntöttem 3 deci vízzel, majd lefedve hagytam főni őket, míg a tök puha lett (kb. 20 perc) ezután hozzáöntöttem a csicseriborsót, ha túl sűrű lehet még itt hozzáadni vizet, majd kb. 5 percig együtt rotyogtak még, aztán elzártam a gázt alatta.

A kuszkuszba beleszórtam a vörösáfonyát, pici sót, és felöntöttem dupla annyi forró vízzel, majd lefedve állni hagytam 5 percig és el is készült.DSCF8629

 

 

 

 

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!