Pálmafa Project

Gyümölcsös ice tea

Ez nem is recept inkább csak egy ötlet, hogy az oly népszerű bolti jeges teákat, miként helyettesítsétek, hiszen azok többnyire tele vannak cukorral, tartósítószerrel, igazi citromot tán sosem láttak…

DSCF9569Nem titok, hogy régebben én is vettem hébe-hóba a boltban ice teát, egy bizonyos márkát, ami még a jobb minőségűek közé tartozott és nem éreztem mellékízét, bár abban is volt cukor bőőőven. Aztán kiiktattam szépen lassan az életemből, hiszen otthon sokkal finomabbat gyártok. A múlt héten megosztott Dowton Abbey teás keksz után a Kasléder Teaházból kapott fekete teából ezt támadt kedvem elkészíteni és szuper hűsítő itóka lett belőle.

Nem nagyon szeretem jegelni az italaimat, elég ha szoba hőmérsékletű, de most kivételesen gyártottam hozzá jégkockát, amibe csempésztem néhány levélke mentát is. Ha nagyobb társaságnak készítitek, akkor ez mutatós megoldás lehet, illetve nyugodtan tegyetek pár ágat frissen is kancsóba, mert úgy adja ki igazán az aromáját a növény. Ha tea, akkor nálam citrom és méz kerül bele, xilitet nem igen használok ilyenkor, akkor inkább simán citrommal iszom édesítés nélkül, illetve néha egy csipet fahéj, gyömbérdarabok kerülnek bele. Lehet játszani az ízekkel, legutóbb pl. egy kis kardamom is került bele és isteni lett a végeredmény.

Zöld teával is klassz lehet, ha azt jobban szeretitek, illetve én kaptam egy Oolong nevezetű vagy más néven sárga teát narancs ízesítéssel, hát az is mesés forrón és hidegen is egyaránt, úgyhogy rengeteg opció van, találjatok ki minden hétre egy újat, a műanyag palackozott itókák meg maradjanak inkább a boltok polcain….

DSCF9560

 

Hozzávalók:

fekete tea (ezt használtam)

cseresznye, eper (szezonális gyümölcsök)

pár szelet citrom

ízlés szerint méz, nádcukor nyírfacukor

egyéb fűszerek ízlés szerint(pl. fahéj, gyömbér, kardamom, szegfűszeg, mentalevél)

A teafüvet leforráztam állni és hűlni hagytam 10-15 percig, majd mézzel édesítettem, facsartam bele citromot. Mikor teljesen kihűlt dobtam bele pár szem cseresznyét és epret, mentalevelet, aztán lehet fogyasztani akár jégkockával is, de jót tesz neki, ha pár órát áll a hűtőben vagy a pulton.

 

Sütés nélküli nyers "sajttorta" pohárban

Mivel mással ünnepelhetném a blog 3. szülinapját, mint egy jó kis desszerttel, na és persze barátokkal. Ugyanis az egyik barinő szülinapja május 31. a másiké pedig május 30., akárcsak a blog születésének napja is és a Nagymamámé nem mellesleg, aki ma lenne 91 éves.

20160529_125255~2Móka, kacagás, finom falatok, hála, köszönet, másra nincs is szükség eme napon.

A “torta” pohárba került, gondoltam, mégis csak jobb, ha mindenki a sajátját fújja és nem egymást szemközt, hogy szemöldökünk lássa kárát, de ti akár a legkisebb átmérőjű tortaformában is elkészíthetitek. Ez egy nyers, vegán “sajttorta” tulajdonképpen, nem kell sütögetni, csak keverni, kavarni és rétegezni. Azért is jó, mert ezeket nem nagyon lehet elrontani, a textúrára, állagra kell figyelni, ha túl folyós, kell még bele száraz anyag, ha túl híg a krém, akkor a csodás útifűmaghéjjal helyrehozható a probléma, de ezekkel a mennyiségekkel működni fog a történet. No tej, no liszt, csak gyümölcs és magok, némi kókuszolaj, amiből klassz csokiréteg készült a tetejére. Szóval diétásnak ne nevezzük a kicsikét, de ez most kevésbé volt cél, bár ettől még a táplálóan egészséges kategóriába belefér azt gondolom.

Tálalás előtt érdemes egy 10 perccel kivenni a hűtőből, hogy picit megolvadjon és áttörthető legyen kanállal.

Egészségetekre, tartsatok velem a következő 3 évben is! Köszönöm! 🙂

20160529_152255~2Hozzávalók 3 pohárhoz:

Alsó réteg:

10 dkg dió

10 dkg datolya

3 evőkanál kókuszreszelék

1 teáskanál méz

1 evőkanál kókuszolaj

csipet Himalája só

Krém:

3 db kisebb banán

kb. 5 nagyobb szem eper

1 deci kókusztej

2 evőkanál kókuszreszelék

1 evőkanál citromlé

1 evőkanál útifűmaghéj

ízlés szerint méz, ha nem elég édes a gyümölcs

Máz:

5 csapott evőkanál jó minőségű étkakaópor

3 evőkanál kókuszolaj

1 teáskanál méz (ízlés szerint)

Díszítéshez: pár szem eper

Elkészítés:

A diót beáztattam pár órára vízben, majd leszűrtem. A friss datolyát kimagoztam és kisebb darabokra vagdostam. Ha szárítottat használtok, azt is áztassátok be előtte vízbe, hogy megpuhuljon kicsit. A dió, a datolya és az összes többi hozzávaló mehet a robotgépbe és jó krémesre kell aprítani, turmixolni. Ha gyenge az aprítógép, mint az enyém….akkor botmixerrel rá lehet segíteni. Nem baj, ha picit darabos marad, a lényeg, hogy szépen bele lehessen nyomkodni a pohárba. Ha túl száraz, tegyetek még hozzá akár pici kókuszolajat, vagy egy narancs levét például. Ezután egyenletes rétegben belenyomkodtam a masszát a pohár aljába.

A krémhez az összes hozzávalót összeturmixoltam egy botmixerrel. Kisebb eperszemeket megmostam, félbevágtam, és vágott felükkel kifelé a pohár belsejében felsorakoztattam őket. Ezután a krémet belekanalaztam, kb. egyforma mennyiségben, majd mentek a hűtőbe pár órára.

A mázhoz az összes hozzávalót összeolvasztottam egy edényben, nem kell forralni, sőt nagyon forrósítani se, csak melegíteni picit, tényleg csak pár msp, míg minden folyékony lesz és már öntöttem is rá a hűtőből kivett krém tetejére. Vékonyan rétegben elegendő eloszlatni, kicsit el lehet dönteni a poharat, hogy szépen körbefolyjon a csoki, majd mehet vissza a hűtőbe, min. fél óra elég, hogy megdermedjen a máz rajta.

20160529_125323~2

Vega majonéz

Szuper alternatíva a bolti, zsíros, cukros, tartósítószeres majonézek helyett. Sőt, sok esetben még olcsóbb is, hiszen 25 dkg napraforgómag kb. 300 Ft abból pedig egy nagy üveg növényi majonézt össze lehet dobni.

DSCF9497Régóta szerettem volna kipróbálni ezt a receptet, amit mindenki a saját ízlésére formálhat különböző fűszerezéssel, ami fix, az a hántolt, pörköletlen szotyi és a víz. Ha ez a kettő van, nagy baj nem lehet, ugyanis ez az alapja az egésznek. Nagyon spéci konyhai robotgép sem szükségeltetik, bár biztos van olyan hiper szuper masina, ami teljesen simára turmixolja az alapanyagokat, az enyém viszont nem volt ennyire jófej, úgyhogy végülis egy mezei botmixerrel értem el ez az állagot, anélkül, hogy leégett volna a művelet közben, hiszen 1 perc alatt meg is volt.

Úgyhogy, ha azt látjátok egy receptben, hogy végy egy üveg növényi, bio, vega akármilyen majonézt, akkor ne ugorjatok be a közértbe, mert nem fogtok kapni, még a nagyobb hiper szuperekben sem biztos, ha mégis akkor nem lesz óccó, helyette vegyetek le a polcról egy zacskó szotyit,  mert az szinte mindenhol van. Persze a pucolt verziót és natúrt ha lehet, a pörkölt még ok, csak sós ne legyen, inkább ízesítsétek ti magatok.

Nagyon klassz és finom, és sokféle módon használhatjátok, egy sima otthon sütött krumplihoz is, vagy zöldségeket mártogassatok bele bőszen, ha már egészséges kajáról beszélünk vagy kenhetitek akár a szendvicsbe is reggel vaj helyett. Amúgy meg eljátszhatjátok ezt dióval, kesuval, mogyoróval, mandulával, szuper krémeket lehet így készíteni!

DSCF9498

Hozzávalók egy kis üveghez:

2 deci hántolt, sótlan, pörköletlen napraforgómag

kb. 1 deci víz

2 kis gerezd fokhagyma

1 teáskanál mustár

1 mokkáskanál méz (nálam repce)

negyed citrom leve

csipet himalája só

frissen őrölt bors

Elkészítés: A szotyit beáztattam vízbe egy éjszakára, de elegendő neki pár óra is.

Másnap leszűrtem, egy mély edénybe tettem, hozzáadtam a többi hozzávalót, a fokhagymákat reszelve és összeturmixoltam. A nagy turmixgép nekem darabosra hagyta, így botmixerrel egyszerűbbnek bizonyult folytatni a műveletet. A vizet célszerű lassan adagolni hozzá, nehogy túl folyós legyen, közben kóstoljatok és ízlés szerint lehet még javítani a fűszerezésen.

Üvegbe töltöttem és egy hétig simán el van a hűtőben.

20160424_090029

Kurkuma latte

Ezt igyátok kávé helyett és szervezetetek tuti hálás lesz érte!

Igazi biztosítékcsapkodós recept, imádom az ilyeneket. Mikor megosztottam a fotóját az “arckönyvben”, “a jesszus, ez iható?” komment volt a kedvencem. Nem, dehogy iható, valójában csak a szobám falát szeretném újra festeni vele…. Nem is rossz ötlet…

DSCF9372

Igazából a nyugati embereknek szokatlan csak ez, de ázsiai országokban, főleg Indiában évezredek óta fogyasztják, és nem csak, mert finom, hanem mert gyógyhatást tulajdonítanak a kurkumának. Nagyon jó antioxidáns forrás és kiemelkedő gyulladásgátló tulajdonságokkal is rendelkezik, sokan ízületi bántalmak kezelésében érnek el jó eredményeket vele. Simán vízzel keverve kurkuma paszta is készíthető és naponta 1-1 kanál elfogyasztása, sok betegség elkerülésében segíthet.

Én inkább annak vagyok a híve, ha egymód van rá, akkor finom is legyen, ne csak egészséges, ami a gyomromba kerül. Baciölő gyömbérrel, mézzel, növényi tejekkel kiegészítve pedig tényleg finom, nem muszáj felmelegíteni, hidegen is jó szomjoltó, sőt így a tápértéke is kevésbé vész el.

Én viszont néha fekete teát is áztatok bele, így tényleg jól helyettesíti az ebéd utáni klasszikus kávés lattémet, ami rendkívül jó hatással volt rám, hiszen a kávétól vagy rosszul vagyok ha túl erős, és a béke segge alá esik a vérnyomásom tőle és elálmosít… Semmi szüksége a szervezetemnek koffeinre, na. Akkor miért iszom? Nemtom, rászoktam, mert finom és desszert pótlékként tekintettem rá ebéd után, de ennek most vége, pláne a nagy tejivászatnak, így ha véletlenül be is csúszik egy gyenge kávé egy héten, akkor is növényi tejjel iszom, mint ahogy ezt az itókát is azzal érdemes készíteni.

Bevállaljátok?

DSCF9374

Hozzávalók adagonként:

fél bögre víz

fél bögre kókusztej, vagy rizstej(más tej is jó, de inkább növényi ha lehet)

fél mokkáskanál kurkuma

egy csipet fahéj

pár szelet gyömbér

méz ízlés szerint

Az összes hozzávalót egy kis edénybe tettem, a gyömbért csak megmostam és vékonyan felszeleteltem, majd héjastól ázott benne. Éppen csak felmelegítettem, nem forraltam, és elzártam a gázt, pár percig állni hagytam, itt lehet a teafiltert is beletenni akár. Majd kihalásztam belőle a gyömbért, pohárba töltöttem és boldogan elkortyoltam.

Még több kurkumás ételt pedig itt találtok!

Ananászos zöldségturmix

Ilyen egy jó “zöldshake”! Pláne, hogy bordó és gyümölcs is van benne, de szerintem pont ettől lesznek tényleg finomak a zöldséges turmixok. Kell bele valamilyen édesebb gyümölcs, amitől mindenki szívesebben elkortyolja.

DSCF9217Benne van minden nagyjából, amire tél közepén, influenzaszezon előtt szüksége lehet a szervezetnek. Persze a lényeg továbbra is az íze, mennyiségeket nem adtam meg, mert én kb. mindenből ugyanannyit tettem bele, nagyjából 2-2 evőkanál felkockázott céklát, zellert és ananászt.

A céklát kivételesen megfőztem, de ha kaptok kisebb méretű példányokat a piacon, akkor azt nyersen reszeljétek inkább a turmixba. Ez elég sűrű és rostos, de készíthetitek gyümölcscentrifugában is ha van, vagy átszűrhetitek, ha úgy jobban csúszik.

Reggelire egy nagy pohár belőle és jól indul a nap!

20160113_180558-2Hozzávalók:

ananász(friss, nem konzerv)

cékla(főtt vagy nyers)

zellerszár

pici méz ízlés szerint

pár csepp citromlé

késhegynyi Himalája só

kevés őrölt lenmag(elhagyható)

víz

A hozzávalókat turmixgépbe tettem, felöntöttem annyi vízzel, ami kb. egy ujjnyival ellepte és összeturmixoltam. Jót tesz neki, ha picit be van hűtve.

Cékla-szeder krémleves ribizlivel

Továbbra is “nemfőzök” hét van, na jó egyszer kapcsoltam be csak a sütőt, mert padlizsánkrém ehetnékem volt. Erről majd később, megvárom, míg hűvösebb lesz, aztán kaptok kencereceptet. Most turmix szezon van, a mai színterápia főszereplője pedig a lila.

DSCF7858Pár napja említettem, hogy kaptam ajiba egy kosár gyümölcsöt és ződséget, közte 1 kg szederrel. Brutál finom, két pofára tömtem, a szám úgy nézett ki, mint egy vízihulláé konkrétan, a mosolyom is lilára váltott. Mindenképpen össze akartam hozni viszont a szedret a céklával és némi ribizlivel, ugyanis múltkor megkóstoltam salátában az utóbbi kettőt és kicsit rákattantam. És minő szerencse találtam még egy árust a piacon, ahol volt gyönyörű nagy szemű piros és feketeribizli is, szóval betankoltam.

DSCF7863Ezt a lila tömör gyönyört hoztam össze belőle és nem szégyelltem napokig enni. A lila színnek állítólag gyulladáscsökkentő hatása van, túl sok belőle viszont depresszióra hajlamosít. Hát, ha lila falak között kéne élnem akkor meg is értem, vagy ha a 90-es évek lila öltönyeire gondolok a gyomrom is forog….

Ettől a levestől viszont a “depivagyoköngyileszek” érzés nem áll fent, sőt minden érzékszervetek dalolni fog, olyan finom és akkora mennyiségű vitamin és ásványi anyag van benne.

Ja és a szeder íze gyönyörűen tompítja a cékla földes aromáját, amit sokan nem szeretnek, sőt a dolog pikantériája, hogy szórtam bele egy pici karobport, így kapott egy enyhén kakaós háttérízt. Ez nem muszáj, anélkül is finom lesz pláne, ha mézzel édesítitek!

DSCF7860

Hozzávalók 2 adaghoz:

1 db nagyobb méretű cékla

1 nagy marék szeder

1 marék piros és fekete ribizli

10 dkg kesudió

1 evőkanál darált lenmag

méz ízlés szerint

1-2 teáskanál karobpor (étkakaó is jó)

csipet Himalája só

A céklát meghámoztam és lereszeltem, majd a turmixgép edényébe tettem. A szedret megmostam és szintén a cékla után küldtem. Hozzájuk szórtam az őrölt lenmagot, karobport, csipet sót, pici mézet, felöntöttem annyi vízzel, ami éppen csak ellepi és krémesre turmixoltam pár pillanat alatt.

Tányérba öntöttem, beleszórtam a leszemezett, megmosott ribizliszemeket és az előzőleg száraz serpenyőben illatosra pirított kesudiót. Behűtve a legjobb!

Dinnyebólé

Grillpartikhoz kiváló aperitif lehet, de vacsora után is abszolút szerethető ez az ital. Vagy csak úgy egy lusta nyári estén a teraszon szürcsölgetni szintén kiváló szomjoltó.

20150711_183455-2Minél többféle dinnyét tesztek bele, annál jobb lesz. Ha kaptok mézdinnyét, azt se hagyjátok ki, remekül felszívja a gyümölcs a bort, de akár pezsgőből is elkészíthetitek. Én azt speciel nem szeretem, mert még hamarabb fejbe vág, mint a bor…

Szerintem azoknak is ízleni fog akik alapból nem borpártiak, mert itt inkább a gyümölcsös íz dominál, éppen, hogy csak érezni valami bódító aromát a háttérben. Nyilván, ha ütősebbre vágytok, lehet növelni az alkoholtartalmát…

Már a színétől jobb kedvetek lesz, a poharak mellé pedig nem árt egy kis villát is mellékelni.

DSCF7518Hozzávalók:

7 dl félédes fehérbor

kb. 3 deci szóda

1 db sárgadinnye és kb. ugyanannyi mennyiségű görögdinnye

2-3 db mentaág

2-3 db citromfűág (elhagyható)

1 db citrom v lime karikákra vágra

2 evőkanál méz

Hogy rögtön fogyasztható legyen, célszerű a dinnyéket, a bort és a szódát is az ivászat előtt pár órával hűtőben tenni.

A dinnyét felkockáztam. Próbáltam az összes magot eltávolítani, több kevesebb sikerrel… Egy nagy edénybe tettem őket, megcsorgattam a mézzel, rákarikáztam a citromot is, beletettem a mentát és a citromfüvet. Felöntöttem a borral, majd a szódával és még együtt is álltak egy fél órát legalább a hűtőben, hogy az ízek összeérjenek.

Ezután egy merőkanállal kancsóba illetve poharakba kanalaztam a dinnyét, majd ráöntöttem a levet is.

Mákrajongók reggelije

Akkor is a reggeli a legjobb része a napnak! Kajafronton persze…Nálam a zabkása minden mennyiségben jöhet, bármilyen gyümölcsből, dióval, mandulával, kókusszal, növényi tejben főzve akár, de persze a tehéntej is jó, sőt sima víz is, ha tényleg kalóriaszegény változatra lenne szükség.

DSCF6088Ha pedig éppen valami mákosat támad kedvem enni, de nincs idő sütit sütni, mert annyira elvetemült még én sem vagyok, hogy álmos szürke hajnalon munkába indulás előtt összedobjak egy cukrászati remekművet, akkor ez a verzió tökéletes, hogy legalább kicsit enyhítse a mák utáni vágyam.

A mák létezik ugyan alma nélkül is, de vétek lenni kihagyni a reggeliből, annyira finomak együtt. Mazsola, vagy más aszalt gyümölcs is repülhet mellé, pár csepp méz édesítés gyanánt, sőt ha a gyümölcs elég édes akkor én néha ki is hagyom. 5-10 perc alatt kész és máris felpörög a reggel. De előző este is elkészíthető, nem sértődik meg ha hűtőbe kerül.

Gyors, tápláló, elronthatatlan és nagyon finom mi kell még? Egy kanál hozzá maximum.

DSCF6071Hozzávalók 1 adaghoz:

2 deci rizstej, vagy tehéntej, de kókusztejjel is finom

6-7 evőkanál natúr zabpehely

1 púpos evőkanál darált mák

1 db reszelt alma

méz ízlés szerint

1 evőkanál citromlé

mazsola v más aszalt gyümölcs ízlés szerint

A tejet felforraltam, majd beleszórtam a zabpelyhet, néha megkeverve megvártam, míg ismét felforr és krémes állagú lesz. Ezután elzártam a gázt, belekevertem a darált mákot, reszelt almát, citromlevet, mazsolát, a tetejére pedig mézet csorgattam. Langyosan és hidegen is finom.

DSCF6073

Méregtelenítő csodaturmix

Az íze is pont olyan csodás, mint a színe! Nagyon szeretem ezt a zöldnek és a sárgának ezt az árnyalatát, külön-külön és együtt is, de mivel ez nem lakás design blog, maradjunk annyiban, hogy ez az egyik legfinomabb szuper egészséges lötyi amit eddig ittam, pedig volt egy pár.

DSCF5726Ez a bejegyzés nem turmixnak indult amúgy, hanem szilárd ételnek, de a fogdokinál eltöltött idő után, órákig zsibbadó arccal, max a nyálam tudtam volna csorgatni, de enni nem igazán. Úgyhogy gondoltam lesz egy jó kis krémleves, de valahogy attól is elment  a kedvem, és inkább nyers, vérfrissítő energiákra vágytam, így született a hűtő bugyraiban böngészve ez a rostos itóka.

Almát és répát biztos mindenki rágcsált már nyersen, a szárzellert viszont nem sokszor eszünk szerintem. Pedig a salátákat is tök jól feldobják a ropogós zellerfalatok, és diétázoknak is ajánlott, mert kalória minimális van benne, viszont a víztartalma magas.

Teljesen cukormentes, legalábbis nekem elég volt a répa és alma édessége, de esetleg pici mézet lehet még belecsorgatni, a benne lévő gyömbér pedig gondoskodik róla, hogy az influenza is nagy ívben kerüljön el Benneteket!

DSCF5738Hozzávalók 3 pohárhoz:

1 közepes méretű répa

2 zellerszár

1 nagyobb alma

fél hüvelykujjnyi gyömbér

víz

A répát, a zellert, az almát és a gyömbért is lereszeltem és a turmixgépbe tettem. Felöntöttem annyi vízzel ami éppen csak ellepi és alaposan összeturmixoltam.

DSCF5731

Jolly Joker főfogás - Chilis mézes csirkecombok

Ez az a recept, amit minden vendég szeretett még eddig, kortól nemtől függetlenül. Bármilyen alkalomra bevethető, kényelmesen össze lehet dobni a pácot, amit  csak a húsra kell önteni, aztán repülhet a sütőbe az egész tepsi, és onnantól kezdve nincs vele meló. Van laza egy óránk mással foglalkozni. Ezt én a köretre szántam, mert rendszerint ehhez sült polentát csinálok, amit ugye főzni kell és veszettül keverni, különben leég, aztán viszont ő is pihenget egy másik tepsi aljában és a csirke után, vagy akár mellé is mehet szintén a sütőbe pirulni még.

DSCF4805Elmerültem a polentában nyakig, ugyanis parázs vita keletkezett a konyhában arról, hogy akkor az most kukoricalisztből vagy darából készül? A Zédsanyám aszonta az dara, mert épp előtte olvasta meg az újságban a frankót, én meg azt, hogy úgyis úgy csinálom, ahogy én akarom… A helyes megoldás, hogy akár előbbi, akár utóbbi megfelelő. Mindegyiket próbáltam, a liszttől kicsit lágyabb lesz az állaga, a kukoricadarától pedig – főleg ha még sül is -, ropogósabb. Lehet vízben és tejben is főzni, nem muszáj sütni, maradhat lágy krumplipüré állagú, akkor nevezhetjük puliszkának is. Kinek a pap, kinek paplan… Mindegyik jól passzol az édesen sós, enyhén csípős, kínai ízvilágot idéző szaftos húshoz. Úgyhogy, mielőtt kínai kaját rendeltek, ami dugig van tartósítószerrel és ízfokozóval, próbáljátok ki ezt inkább! A recept eredetije innen származik.

DSCF4814Hozzávalók 6-8 főre:

8-8 db csirke alsó és felső comb

5 gerezd fokhagyma

2 dl paradicsomlé

5 evőkanál méz

5 evőkanál szójaszósz

2 evőkanál balzsamecet

1 teáskanál chilipehely

só, bors

1 deci olívaolaj

Polenta recept itt (dupla adagot csináltam)

Egy tálban összekevertem a pác hozzávalóit, a paradicsomlében elkevertem a mézet, balzsamecetet, olívaolajat, szójaszószt, chilipelyhet, borsot, a lereszelt fokhagymákat, és pici sót, mert a szójaszósz már sós ugyebár. Egy tepsibe beleraktam a csirkefutóműveket és ráöntöttem a mártást. 200 fokra előmelegített sütőben eltöltött alufólia alatt 45 percet, aztán 180 fokon fólia nélkül még 15-20 percet, míg a teteje megpirult és a mártás besűrűsödött.

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!