A hét kérdése, miért mondjuk a zöldbabfőzelékre, hogy zöld, ha egyszer sárga vajbabból készül legtöbbször? A zöldbab meg ződ színű… igazából számomra mindegy, ugyanis nem szeretem a zöldbab főzeléket sem a vajbab főzeléket. Ha nagyon éhes lennék és nem lenne más csak ez, akkor nagy duzzogva megenném, de hogy meg is főzzem?? Pedig én nem vagyok válogatós, de bocsi, ilyen recept itt nem lesz. Kivéve, ha valaki küld nekem egy hiper szuper finom receptet, ami eltér a hagyományos főzeléktől és azt tudom mondani rá, hogy igen, tényleg ízlik. Nyitott vagyok, úgyhogy hajrá! 🙂
Múlt héten úgy döntöttem, hogy jön velem haza egy fél kg bab a piacról, és kísérletezek egy kicsit. Úgyhogy Kína partjai felé vettem az irányt, elő a szójaszósszal a mogyoróval és a chilivel. Akár rizstészta is mehetett volna alá, plusz egyéb zöldségek, hm, na majd legközelebb. Ez most egy jó kis köret lett, vagy könnyed vacsorának is pont jó, de főtt rizs is tartalmasabbá teheti, a lényeg, hogy nem érzem benne azt a tipikus zöldbab ízt, aminek köszönhetően a főzelék nem a barátom. Egyenlőre… Szerintem vagyunk így egy páran, de sebaj,ez egy jó alternatíva, hogy a zöld vagy vaj vagy ceruzababok se legyenek hanyagolva.
Hozzávalók 2 adaghoz:
30 dkg vajbab
1 marék földimogyoró
fél csokor petrezselyem
2 db újhagyma
só, bors
1 csipet chilipor
1 csipet currypor
olívaolaj
1-2 teáskanál szójaszósz
pár csepp citromlé
A babot megmostam, lecsöpögtettem, a végeit levágtam, a petrezselymet, felaprítottam, a hagymát felkarikáztam. Egy száraz serpenyőben pár perc alatt megpirítottam a mogyorót. Majd félretettem és kevés olívaolajon megpároltam a babot, sóztam, borsoztam, megszórtam egy csipet chiliporral és a curryporral, és mikor már majdnem puha volt, ráöntöttem kb. egy teáskanál szójaszószt, átforgattam pirítottam még pár percig és le is húztam a gázról. Mehet a tálalóedénybe, rászórtam a mogyorót, a petrezselymet és a hagymát. Facsartam rá pár csepp citromlevet és már kész is. Melegen, langyosan az igazi.