Pálmafa Project

Epres mascarponés túrótorta

A legjobb korai nyári desszertekből nem hiányozhat az eper! Az eperhez pedig mi passzolna jobban, mint a túró és a mascarpone. Na és egy kis csoki sem fog megártani a tetején ugyebár?Szülinapra is kiváló meglepetés, ezt a két szememmel láttam, hiszen én is ilyen alkalomra sütöttem. Kakaós piskóta az alapja, amit én kakaó helyett karobporral készítettem, mert az volt otthon. Kicsit kesernyésebb az íze, mint a kakaónak, szóval, ha még nem használtatok ilyet előtte kóstoljátok meg,  nehogy csalódás legyen. Amúgy szerintem nem igazán érezhető a különbség, úgy meg pláne, hogy a piskóta tetején egy bőséges adag, túrós, mascarponés krém csücsül, jó sok reszelt citromhéjjal. Az Aldiban kapni kezeletlen héjú citromot, kb. 300 Ft, megéri ilyen sütikbe ez használni, hiszen a többi citromhéj mind vegyszerrel kezelt sajnos. Ha nem kapok ilyet, akkor grapefruitmag kivonattal szoktam megsikálni a héját.

Nem szeretem az olyan gyümölcstortákat, aminek a tetején remeg a zselatin kocsonya, szóval ezt erről is kihagytam, csak a krémbe került egy kevés. A hab a tortán pedig csoki lett, de anélkül is finom lesz!

Végül még egy tipp, legközelebb, ha több eper lesz kéznél, én a krémbe is darabolnék belőle, vagy akár bele is lehet turmixolni, hogy szép rózsaszín legyen és még epresebb az íze.Hozzávalók 28 cm átmérőjű kapcsos formához:

Piskótához:

6 evőkanál fehér tönkölyliszt

5 dkg étkakaópor vagy karobpor

1 cs sütőpor

6 tojás

2 evőkanál kókuszolaj vagy vaj, olaj

2 evőkanál víz

6 evőkanál eritrit

Krémhez:

25 dkg mascarpone (zsírszegény)

25 dkg túró (zsírszegény)

2 deci cukrozatlan habtejszín

4 evőkanél eritrit

1 citrom reszelt héja

1 db lapzselatin

Tetejére: 

kb. fél kg eper

5 dkg  étcsoki

Elkészítése:

A lisztben elkevertem a sütőport. A tojások sárgáját habosra kevertem a cukorral, kókuszolajjal és a vízzel. Beleszórtam a lisztet, simára kevertem, majd hozzáadtam a tojások felvert habját, végül beleszórtam a karobport. Elkevertem, majd a kiolajozott tortaformába öntöttem és 180 fokon kb. 20-25 perc alatt megsütöttem. Tűpróbával ellenőrizni kell. Kivettem, hűlni hagytam.

Összekevertem a mascarponét, a túróval, eritrittel, reszelt citromhéjjal, majd kemény habbá vertem a tejszínt és azt is a krémhez kevertem. A lapzselatint beáztattam hideg vízbe, majd kicsavartam és 2 evőkanál forróvízben feloldottam és ezt is a krémhez kevertem.

Az egészet a piskóta tetejére öntöttem és hűtőbe tettem egy éjszakára.

Másnap feldíszítettem az eperrel, és vízgőz felett felolvasztottam a csokit, majd a tetejére csurgattam. Visszatettem még 10 percre a hűtőbe, hogy a csoki is megdermedjen, aztán körbevágtam egy késsel a tortát, hogy nehogy hozzátapadjon a formához, lecsatoltam a peremét és felszeleteltem.

Étcsokoládés sajttorta

Kezdők is nekiállhatnak, nagyon gyorsan és egyszerűen elkészíthető, pár órás hűtés után szépen szeletelhető, persze ha nagyon nem bírjátok megállni, akár azonnal is neki lehet esni…

A krémje ugyanis erre csábít, én is elmerültem a tálban utána lelkesen nyakig, mert bizony egy csepp sem mehetett kárba, illetve a mosogatóba.

Most jöhetne a szokásos szöveg, hogy ez milyen “lájt” és egészséges, de nem az. Bár cukor nincs benne, csak minimális xilit, de attól még ez nem lesz diétás, sőt még attól sem, hogy zabpelyhes alapra építkeztem kekszmorzsa helyett. Ez azért javít valamennyit a kalóriaértékén nyilván, de szerintem egy cheesecake esetében az pont nem érdekel senkit, meg amúgy egy jó zsíros édességről van szó. Annak ellenére is, hogy kipróbáltam a zsírszegény mascarponét, és nem érzek különbséget a másikhoz képest, finom és zsíros ez is….a habtejszín meg pláne.  A titkos összetevőmről meg ne is beszéljünk, ami egy ajándékba kapott étcsokikrém.  Egész jól ellenálltam neki, míg meg nem bontottam, most viszont próbálom a hűtő legmélyére dugni, hogy véletlenül se jöjjön szembe velem….

Ha nincs csokikrém kéznél, akkor egy jó minőségű olvasztott étcsoki is tökéletes helyette, vagy a hírös neves mogyorókrém ugyebár. Azért ez jóval töményebb krém, mint a hagyományos sütőben készült sajttortáé, de tényleg jó kis hétvégi desszert lett belőle!

Hozzávalók 24 cm-es tortaformához:

50 dkg mascarpone

1,5 deci cukrozatlan habtejszín

3 evőkanál étcsokikrém (helyette 10 dkg olvasztott étcsoki)

1-2 evőkanál xilit ízlés szerint

Tortalap:

20 dkg natúr zabpehely

10 dkg olvasztott kókuszzsír v vaj

fél mk őrölt fahéj (elhagyható)

1 ek xilit

Tetejére: étkakaópor

Az olvasztott kókuszzsírt összekevertem a zabpehellyel és kb. egy 1 evőkanál xilittel, majd belenyomkodtam a sütőpapírral kibélelt kapcsos forma aljába és betettem a mélyhűtőbe, amíg kivertem a krémet.

A habtejszínt robotgéppel kemény habbá vertem. A mascarponéba belekevertem a csokikrémet és a porrá őrölt xilitet, majd hozzáforgattam a felvert tejszínt is. Kivettem a tortaformát a mélyhűtőből és rákanalaztam a krémet, elsimítottam a tetejét és visszatettem a hűtőbe. Pár óra minimum kell neki, de még jobb, ha előző este készítitek, akkor lesz igazán jól szeletelhető. A tetejére tálalás előtt mehet még tejszínhab, vagy kakaópor, esetleg olvasztott csoki, csokireszelék, ízlés dolga.

Csokimousse

Azt hiszem erről a receptről nem szükséges sokat szövegelnem, ódákat zengenem, vagy meggyőznöm bárkit, hogy kóstolja meg.

20160501_114247~2~2Ami úgy kezdődik, hogy csokoládé, az már el is adta magát. Arról sem szeretnék most írni, hogy ez brutál egészséges és egyetek minél többet belőle, mert ez nem erről szól. Ez csupán pár kanál édes, csokis mini örömforrás, ami alkalomadtán mindenkinek jár.

Ez az első csokimousse-om amúgy, de szerintem nem az utolsó. Minél magasabb kakaótartalmú csokit használtok, annál finomabb lesz, mehet bele egy korty likőr vagy rum, nekem amaretto volt kéznél, és szuper háttérízt adott neki, de akár el is hagyhatjátok az alkoholt, helyette narancshéj, fahéj, vagy vanília is jó ötlet.

Egyetek belőle sokat, aztán térjetek vissza hozzám, valami baromi egészséges zöldséges receptért, hogy visszaálljon az egyensúly…

20160501_114159~3~2Hozzávalók 8 kis pohárhoz:

10 dkg min. 70%-os étcsoki

4 db tojás

3 dkg vaj

2 deci tejszín

3 evőkanál nyírfacukor

1 kupak mandulalikőr vagy bármilyen más likőr, rum is jó, de el is hagyható

Elkészítése: A csokit vízgőz fölött összeolvasztottam a vajjal és a tejszínnel.

A tojásokat kettéválasztottam, a fehérjét kemény habbá vertem, mikor félkemény volt a hab, a cukrot is beleszórtam.

Mikor a csoki elolvadt, hozzákevertem a tojások sárgáját, majd óvatosan beleforgattam a habot is, vigyázva, hogy ne törjön össze és habos, “felhős” állagú legyen  a massza.

Ezután kis szufléformákba és üvegekbe töltöttem és hűtőbe dugtam őket pár órára, de egy éjszakát is állhat.

20160501_114104~2

Gluténmentes csokitorta kezdőknek is

Csajos desszert csajos szülinapra. Vagy bármikorra, ha az édesség utáni vágy nem akar csillapodni. Kevés hozzávalóból, két edényben keverem kavarom mozdulatokkal összeállítható tortáról van szó. Az eredeti recept Jamie-nek hálálkodik eme mandulás csokis tömör gyönyörért, de én nem találtam ugyanezt a receptet nála sehol, szóval csak azért adok hálát, hogy rábukkantam erre az egyszerű desszertre, na meg azért, mert mindenkinek ízlett.

DSCF5803Mi csajok bírjuk a lisztmentes tortákat, jót tesz a lelkiismeretünknek, hogy hiszen “csak” nyírfacukros darált mandulát falatozunk, megfeledkezve arról a fél kg, na jó csak 25 dkg csokoládéról ami még benne van…Igaz étcsoki, azt meg levezettem párszor, hogy az egészséges ugyebár. Persze vannak azok a pillanatok, amikor az sem számít, ha nem az. Másnap úgyis magára rántja mindenki a futócipőt, edzőcipőt, boxkesztyűt, súlyzót vagy ami éppen a keze ügyébe akad, hogy aztán a következő hétvégén ismét nyugodt mosollyal az arcunkon toljunk be 3 vastag 1 vékony szelet sütikét.

DSCF5800Díszítsétek kedvetek szerint, nálam most aszalt és kandírozott gyümölcsök voltak kéznél, meg némi étcsokis mandula. Sima natúr felvert tejszínhab is tökéletes hozzá, amit a tetejére halmoztok, illetve mi krémes görög joghurtot kanalaztunk mellé, amibe előtte belefacsartam egy fél zöld citrom levét, ha már a héja a tortában végezte.

Mandula helyett, bátran lehet diót vagy mogyorót használni hozzá, úgyis elfogy ebben biztos vagyok! Kezdő konyhatündérek is bátran álljanak neki!

DSCF5796Hozzávalók 24 cm-es tortaformához:

50 dkg ricotta

25 dkg mandulaliszt (darált mandula)

25 dkg 80 %-os kakaótartalmú étcsoki

2 lime reszelt héja

30 dkg nyírfacukor

4 tojás

fél teáskanál fahéj

fél mokkáskanál vaníliapor v egy vanília rúd kikapart belseje

Tetejére: étcsokiba mártott mandula, kandírozott gyümölcsök(citromhéj, áfonya, papaya)

Tálaláshoz: natúr cukormentes görög joghurt + fél zöld citrom leve, de lehet tejszínhab vagy mascarpone is egymagában

A csokit vízgőz felett felolvasztottam. Ez annyit jelent, hogy egy nagy edénybe vizet forralok és ráteszek egy másik nagy, széles fémtálat, úgy, hogy ne érjen bele a vízbe és ebbe tördelem bele a csokit. Mikor felolvadt, hozzáadtam az ricottát, tojások sárgáját, fahéjat, vaníliát, cukrot, lime reszelt héját, és a mandulalisztet. A tojásfehérjéket lágy habbá vertem. Ez alatt az értendő, hogy addig kell verni, míg a hab kifehéredik és krémes állagú, de a habverő végén még nem áll meg csúcsosan, hanem lassan visszaesik (nem folyik) a hab a tálba. Habverés közben néha kikapcsoltam a gépet és leellenőriztem az állagát. A habot lazán beleforgattam a masszába és egy vajazott lisztezett tortaformába simítottam, majd 180 fokra előmelegített sütőben 45 perc alatt megsütöttem. Ha kihűlt szépen szeletelhető.

 

Kandírozott, étcsokis narancshéj

A narancs és a csokoládé találkozásából csak jó dolog születhet. A csokiba mártott kandírozott narancshéj pedig egyre népszerűbb, lássatok csodát még én is nekiálltam, miután elolvastam, hogy a boltban kapható változatot mennyi mindenbe mártogatják, ami emberi fogyasztásra nem alkalmas…

Nem nagy ördöngősség, viszont sokrétűen felhasználható, ajándéknak is remek, de például kuglófba, gyümölcskenyerekbe, de akár a bejgli töltelékébe is megállja a helyét felaprítva, a csoki nélküli verzió is.

Csak két alapanyag szükséges  hozzá viszont az jó minőségű kell, hogy legyen. Ez pedig az étcsokoládé és a narancs. Igeeen tudom cukor is kell a kandírozáshoz, de az mindig van otthon ugyebár. Igaz nálam nád és nyírfa, de az bőven jó. A csoki viszont legyen min. 70 %-os kakaótartalmú a narancs pedig kezeletlen héjű, vagyis vegyszermentes. Ilyenkor ünnepek előtt egyre több helyen árulnak már ilyet szerencsére. Azt nem mondom, hogy ócccó, de 2 db narancsból már össze lehet állítani néhány meglepetés csomagot. Az egy tábla csokiból meg még maradt is, nehogy már én ne essek bűnbe kissééé…

DSCF5358Hozzávalók:

10 dkg étcsokoládé

2 darab narancs

5 dkg nádcukor a sziruphoz

pár kanál nyírfacukor (vagy sima cukor) a hempergetéshez

Elkészítése:

A narancsot megmostam, majd a két végét levágtam, és a héját körben, hosszában bevágtam a gyümölcshúsig, mivel utána így könnyebb szépen lehámozni.

20141208_173952Aztán egy éles késsel a héjdarabokból kivágtam a keserű fehér részét. Valahogy így:

20141208_174249Ezután még vékonyabb csíkokra vágtam a narancshéjat, majd vízben pancsoltak pár óráig, hogy még inkább elveszítsék a keserűségüket. Lehet egy napot is áztatni akár.

20141208_175647És eljött a főzés ideje fotó nélkül, de a művelet nagyon egyszerű, a cukrot beleszórtam egy lábosba, felöntöttem kb. 2 deci vízzel melegíteni kezdtem, megvártam míg a cukor teljesen elolvad és sűrűbb szirupos állaga lesz, majd beletettem a narancshéjakat, hogy egyenletesen ellepje őket a víz. Kb. 50 perc alatt puhára főttek.

Egy tepsire sütőpapírt tettem, meghintettem vékonyan nyírfacukorral majd a puha narancshéjakat a lábosból egyenesen ebbe hempergettem. Itt még melegen izzadtak a cukorfürdő után:

20141208_213044Végül egy rácsra tettem őket és 1 napig száradtak a pulton.

Másnap vízgőz felett felolvasztottam az étcsokit, ami annyit jelent, hogy egy kisebb lábos feléig vizet engedtem, amire rátettem egy másik tálat, úgy, hogy az alja ne érjen a vízbe és ebbe tördeltem a csokit. Mikor elolvadt, fogtam a narancshéjakat és belemártottam őket, majd visszakerültek a rácsra, míg a csoki kihűlt és megszilárdult.

Nem lett gejl édes szerencsére, csak pont amennyire szükséges. Citromhéjjal is ki lehet próbálni!

DSCF5367

Diós csokis zabpelyhes kuglóf

Régóta el volt már mentve ez a recept, és adott volt egy csütörtöki nap, mikor is reggel erőm teljében úgy éreztem, hogy nem leszek én még este fáradt ehhez tutira, estére ez határozottam megváltozott nem is volt visszaút, vendégek jöttek, hétvégére, úgyhogy 21:00-kor igenis olthatatlan vágyat éreztem kuglófot sütni! Az motivált, hogy vizualizáltam a reggelimet a hétvégén friss lekvárral illetve a pár napos szikkadt kuglóf darabokat joghurttal meglocsolva és gyümölcsökkel megfejelve. Utóbbi verzió a kedvencem amúgy, szerintem bitang jó, egyszerű és pláne gyors alternatíva, ha könnyed bűnbeesésre vágyik az ember lánya, ráadásul a maradék szárazabb kalács, kuglóf,  így nem vész kárba.

Szóval én szeretem, ha így indul a reggel(im):

DSCF4302

 

És így is:

 

DSCF4291Az fix, hogy nagy bűnöket nem követünk el ezzel a kuglóffal, igaz kalória szegénynek sem nevezném, viszont a diónak és a zabpehelynek köszönhetően tele van rosttal, jó fajta csokoládé gondoskodik az édességéről, illetve némi karobpor járul hozzá a kakaós ízhez.

A hétvégén kánikula várható, de este 9kor, ha ráértek…, szerintem megéri, sokáig eláll és nem szárad ki könnyen a belseje!

DSCF4271

Hozzávalók:

10 dkg darált dió

10 dkg apróra vágott étcsokoládé (én hozzáadott cukormenteset használtam Sparban kapható)

10 dkg zabpehely darálva (zabliszt is jó)

5 db tojás

2 evőkanál karobpor v étkakaópor

10 dkg nyírfacukor

1,25 ml tej

1 kisebb marék mazsola

rum

1/2 cs sütőpor

csipet só

vaj a forma kikenéséhez

A mazsolákat rumba áztattam kb. 1 órán keresztül. A csokoládét felaprítottam. A darált diót, a zabpelyhet, csipet sót, sütőport és a karobport összekevertem. A tojások sárgáját habosra kevertem a cukorral, majd a tejjel. A fehérjéket kemény habbá vertem. A tojásos keverékbe beleszórtam a csokidarabokat, majd a diós-zabos szárazanyagokat is hozzákevertem, végül pedig a felvert tojáshabot lazán beleforgattam. A sütőt előmelegítettem 180 fokra, a kuglóf formát kivajaztam megszórtam kevés zabpehellyel, beleöntöttem a tésztát, majd kb. 40 percig sütöttem. Tűpróbával ellenőrzizzük. Én sütés közben lefedtem a tetejét sütőpapírral, mert nagyon elkezdett barnulni.

Hűtés után kifordítható a formából.

DSCF4269

 

 

Piros pöttyös tönköly muffin

Aki piros pöttyös túró rudi muffinra számított, most nem nyert… de szerintem ez finomabb.:)

Ahogy azt említettem az előző bejegyzésben, az elsőre kissé félresikerültnek tűnt sárgabarackos kókuszos sütike láttán, muszáj volt összedobnom egy picit szebb, viszont szintén finom édességet a leánybúcsúra. Úgyhogy miután feltéptem a hűtőajtót, hogy megnézzem miből élünk, és éppen figyelt benne egy adag friss ribizli, dugi csoki is volt otthon, gondoltam egy muffinnal nem lehet nagyot tévedni, amiben ez a két főszereplő képviselteti magát.

DSCF4229Jó döntés volt, pláne, hogy a hőségben elég volt csak ránéznem a sütőre, már levert a víz, a muffin sütés viszont tényleg nem vesz sok időt igénybe, keverem, kavarom, kisütöm, még szeletelni sem kell, nagyon mosogatni sem, és lehet is tálalni vagy éppenséggel robogni vele tovább a tett helyszínére.

Ezer éve nem sütöttem muffint, de lehet, hogy most megint rákapok, olyan kis hálás desszert, ráadásul ez a piros pöttyös verzió igazi csajos édesség lett. Persze nem jelenti azt, hogy férfiembör nem ehet belőle, sőt garantáltan ízleni fog nekik is. Belül pihe puha és szaftos a gyümölcsnek köszönhetően, viszont a ribizli savanykás ízét rendesen kompenzálja a csoki, ami csak nyomokban ugyan, de azért jelen van.

Most nem írok kis regényt, süssetek muffint, mert az jó és egyetek hozzá sok friss ribizlit is, mert C-vitamin bomba és vízhajtó és zsírégető hatása van és tele van E-vitaminnal, B-vitaminokkal, magnéziummal, vassal és még sorolhatnám.

DSCF4230Hozzávalók 12 darabhoz:

20 dkg ribizli

15 dkg fehér tönkölyliszt

10 dkg teljes kiőrlésű tönkölyliszt

1 evőkanál sütőpor

6 dkg nádcukor

1 db tojás

10 dkg vaj

2,5 deci tej

5 dkg étcsokoládé

1 késhegynyi vaníliapor

A sütőt előmelegítettem 180 fokra. A ribizlit megmostam, és egy villával lehúztam a szárakról a szemeket. A kétféle lisztben elkevertem a sütőport és apróra vágott csokit. A tojást simára kevertem a vaníliával, a cukorral és a puha vajjal, majd hozzáöntöttem a tejet is. Végül a lisztes keveréket is a nedves anyagokhoz szórtam, a ribizlivel együtt, és pár laza csuklómozdulattal éppen csak összeforgattam az egész masszát. Nem szabad sokat keverni a muffin tésztát, mert akkor nem lesz laza, levegős a szerkezete. A tésztát elosztottam a muffinpapírral kibélelt muffintepsi horpadásaiba és kb. 15 perc alatt megsültek.

 

Vakondtúrás torta

Minden kertész rémálma torta is lehetne a neve tulajdonképpen…Akinek nagy kertje van szép zőőőd gyeppel és sok kis helyes tereprendező vakonddal az biztos tudja mire gondolok. Pedig olyan kis helyes állatok, a szomszéd kertjében legalábbis…

Na, de bosszankodás helyett inkább együk meg a vakondtúrást. Természetesen torta formájában, a tetejére pedig ültessük oda a vakondot. Ha az igazi nem vállalná a pózolást, akkor jó lesz egy marcipán is helyette.

DSCF3382A gyerekeknek biztos tetszeni fog, ez is egy 7 éves legény szülinapjára készült, aki néhányszor már segédkezett nekem a konyhában tortasütésnél. Ráadásul arra a csokitorta receptre, aminek a sütésében Ő éppen részt vett legutóbb, most is szükség lesz, legalábbis a piskótáéra. Sok receptet elolvastam, de a legtöbb helyen kis méretű tortához vannak megadva a mennyiségek, én meg amúgy is csak ebben a kakaós tortalapban bízom, mert sokszor próbáltam és mindig sikerült, úgyhogy le is cseréltem rögtön a sajátomra. A krémen is variáltam, picivel több tejszín és naná, hogy sokkal kevesebb cukor került bele, mivel a piskóta elég édes.

DSCF3377Ez a vakondtúrás banánalapokra épült, de legközelebb lehet eperet tennék bele, ha már szezon van és ha már akadt egyetlen hölgyemény a társaságban, aki nem szereti a banánt…viszont cserébe lelkesen megskalpolta a vakondot, meg is ette…aztán a kezét és a lábát harapta le….mai fiatalok hiába…

Amúgy az elkészítése nem bonyolult, ahogy mondani szoktam, ha nekem sikerült másnak is fog, mert én nem vagyok egy tortazsonglőr, díszítésben pláne, de azért most kihasználtam, hogy van kéznél friss menta, citromfű és végre virágzik a levendula is, és a vakond is örült, hogy volt némi szín körülötte mikor a felszínre bukkant. Egyébként meg abszolút olyan torta, amit máskor is szívesen megcsinálnék, mert ízlett mindenkinek.

Hozzávalók 28 cm-es tortaformához:

Tésztához:

6 db tojás

20 dkg cukor (nálam nádcukor)

18 dkg liszt

1 csomag sütőpor

4 dkg étkakaópor

6 evőkanál víz

Krémhez:

3 db banán

10 dkg étcsokoládé (nálam 70 %-os kakaótartalmú cukormentes )

6 deci habtejszín (cukrozatlan)

2 csomag habfixáló

1 csipet vaníliapor

1 biocitrom reszelt héja

2 evőkanál nyírfacukor

 

DSCF3366

DSCF3367DSCF3368A tészta elkészítése: 

A tojások sárgáját a cukorral és a vízzel habosra kevertem.

A lisztben elkevertem a sütőport és simára kevertem a cukros keverékkel.

A tojások fehérjét kemény habbá vertem és óvatosan beleforgattam ezt is a masszába, végül pedig a kakaóport is egyenletesen beledolgoztam.

Vajazott, lisztezett kapcsos tortaformába töltöttem és 180 fokra előmelegített sütőben 25 perc alatt megsütöttem, tűpróbával ellenőriztem a közepét, hogy átsült-e. 

Langyosra hűtöttem, hogy majd körben a szélétől kb. 1 cm-re egy késsel óvatosan körbe vágtam, kb. 1,5 cm mélyen, hogy az alját és a peremét ne vágjam át. Majd kézzel kiszedtem belőle a piskótát és szétmorzsoltam egy tálban.

A banánokat félbevágtam és körben belehelyeztem a kikapart piskótába.

Krém: A krémhez robotgéppel felvertem a tejszínt, mikor félkemény volt a hab, belekevertem a cukrot, vaníliát, és a két csomag habfixálót, majd tovább vertem, míg kemény hab lett belőle. A csokit lereszeltem és azt is a krémbe forgattam, majd az egészet a banánok tetejére halmoztam.

Ezután az apróra morzsolt piskótadarabokat rászortam a krém tetejére körben egyenlő vastagságban, finoman belenyomkodtam, hogy ne tudjon leszórodni, majd a torta hűtőben csücsült egy éjszakát.

DSCF3410

 

Jobb, mint az eredeti Vienetta - parfétorta Húsvétra (is)

Mit csinál az ember lánya ha a drága Öcsikéje közli, hogy megnősül?

1. lebeszéli róla szívből örül és gratulál
2. lebeszéli róla vesz neki egy témába vágó “szakkönyvet”
3. lebeszéli róla és Vienettát készít lelkesen, mert amúgy is megígérte már neki ezer éve…

És még persze sorolhatnám a teendőket, elkezd perselyre gyűjteni, aztán megvakarja a fejét, hogy mit fog felvenni és hasonló roppant fontos elintéznivalókat ír be a 2015-ös naptárjába, de inkább most csak beszéljünk a Vienettáról és ezt a férfiak is hallhatják.

Nagyképűség nélkül állíthatom, hogy külsőleg ugyan nem, de ízre megegyezik az eredetivel, sőt mivel semmi másból nem áll, mint tejszínből, jó minőségű csokoládéból és nyírfacukorból, így le is körözi simán… Sejtettem, hogy finom lesz, de hogy tényleg nem fog különbség érződni az állagában sem arról álmodni sem mertem, mivel a házi fagyik általában kristályosabbak lesznek és nem annyira krémesek,  mint a bolti. Nem tudok erről többet mesélni most, pofon egyszerű, kezdők is bátran nekiállhatnak, kicsik, nagyok, hímneműek egyaránt. Húsvétkor legtöbbször kerül a családi asztalra Vienetta, de ezek után már nem a bolti…

DSCF3059

Hozzávalók:

7-8 dl cukrozatlan habtejszín

10 dkg 70% kakaótartalmú csokoládé

1 zacskó bourbon vaníliás cukor vagy vaníliarúd kikapar magja

5-8 dkg nyírfacukor ízlés szerint

A tejszínt elkezdtem felverni, mikor félkemény volt a hab hozzászórtam a cukrot, vaníliát, majd folytattam a műveletet míg kemény hab lett belőle. A csokoládét közben vízgőz felet megolvasztottam. Egy hosszúkás kenyérsütő formát (őzgerinc is jó) kibéleltem műanyag fóliával, beleöntöttem tejszínhab kb. harmadát, erre vékonyan rácsorgattam az olvasztott csoki harmadát majd ismét hab, csoki és hab jött felváltva. Majd a mélyhűtőben landolt az egész. Tálalás előtt kifordítottam a formából, a maradék csokit ismét felolvasztottam és rácsorgattam a tetejére.

DSCF3047

DSCF3029

Házi forró csoki por

5 perc alatt elkészíthető ajándék másoknak és magunknak…Ezúttal összekötöttem a kettőt hiszen minőségellenőrzés nélkül semmit nem adok ki a kezemből, és “véletlenül” maradt pár kanál, ami már nem fért az üvegbe, így azon nyomban leteszteltem. Csokis, krémes, édes, a benne lévő kukoricakeményítőnek köszönhetően pedig kellőképpen sűrű is lett. És mivel nem vártam meg míg kihűl, rongyosra égettem a szájpadlásom… Utóbbi probléma némi türelemmel elkerülhető…

Érdemes jó minőségű, magas kakaótartalmú csokoládét használni hozzá. A kakaópor esetében is fontos, hogy legalább a fele legyen étkakakópor a másik fele pedig lehet valami jóféle hagyományos is. Pici csavart tettem bele (no nem a vastartalma miatt, hanem átvitt értelemben), mivel szórtam hozzá karobport, így négyféle csokoládés íz járul hozzá csokiporunk aromájához. Karobport bárhol kapni, kb. kakaóárban, de ha nincs akkor akár ét akár cukrozott kakaóport használjunk helyette. Ami az édesítését illeti, nádcukrot használtam hozzá, mert annak karamelles beütése van, de lehetne nyírfacukor is, ha kalóriaszegényebb itókára vágyunk esetleg….

DSCF2506

Hozzávalók 1 kisebb méretű üveghez:

100 gr 70-80 %-os kakaótartalmú étcsokoládé

2 evőkanál étkakaópor

2 evőkanál cukrozott kakaópor

2 evőkanál karobpor

6 evőkanál kukorica keményítő

6 evőkanál nádcukor

A csokoládét reszeljük le és keverjük alaposan össze a többi hozzávalóval, majd töltsük egy üvegbe.

A forró csoki elkészítése:

Fél deci hideg tejben keverjünk el 3 púpos teáskanál csoki port. 1,5 deci tejet forrósítsunk fel és öntsük  hozzá a hideg tejes keveréket és várjuk meg, míg besűrűsödik. Közben keverjük, hogy ne legyen csomós.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!