Pálmafa Project

Csőben sült spenótos rizses hús

Jó esély van rá, ha megkóstoljátok ezt az ételt, hogy rövid időn belül újra elkészítitek! Nálam így történt, pedig én aztán tényleg ritkán főzöm ugyanazt, de ezt két héten belül kétszer sikerült elkövetnem.

Az egyik legjobb dolog ami a spenóttal történhet, hogy találkozik a kecskesajttal, ha nem kóstoltátok, tegyétek meg, még hozzá krémes kecskesajtot társítsatok mellé. Ha nem szeretitek a spenótot és a kecskesajtot azért, ha pedig imádjátok azért. Amúgy az a tapasztalat, hogy aki utálja a spenótot, általában ilyen formában mégis hirtelen le tudja gyürkőzni és még repetát is kér meglepő módon.

Jó kis laktató kaja, könnyű belőle nagy adagot rittyenteni, csinálhattok akár húsmentes verziót is, például csicseriborsóval és úgy akár még gyorsabban is elkészülhet, ha konzervet használtok. Mondanom sem kell, hogy inkább utóbbit választottam volna én is a hús helyett, de A férfi kedvéért mindent és megalkudtam. Na jó ez nem igaz, sosem alkuszom, tényleg jó volt ez így csirkésen na. Már több ponton megálltam volna szívem szerint falatozni. Először mikor összeturmixoltam a spenótot a kecskesajttal, ezt már úgy kentem is volna egy pirítósra, majd mikor összekevertem a rizzsel, már szedtem is volna tányérra, aztán mikor a hús is belekerült, már szintén nyúltam volna egy nagy kanálhoz… De hős vagyok és megálltam, hogy csak kicsit kóstoltam bele és inkább türelmesen hagytam a sütőt végezni a dolgát.

Hozzávalók:

1 kg darált csirke

50 dkg spenótlevél (mirelitből kb. a fele)

3 deci rizs

1-2 db tojás

10 dkg kecskesajt

1 fej vöröshagyma

2 duci gerezd fokhagyma

szerecsendió

só, bors

kókuszolaj

Tetejére:

1 zacskó mozzarella (más sajt is jó)

3 db paradicsom

Elkészítése:

A rizst dupla vízben feltettem főni.

A csirkehúst kevés kókuszolajon lepirítottam, sóztam, borsoztam félretettem.

A spenótleveleket szintén pici olajon fedő alatt megfonnyasztottam, sóztam, borsoztam, reszeltem rá bőven szerecsendiót, majd egy mély tálba tettem, hozzáadtam a sajtot, reszelt fokhagymát és botmixerrel pürésítettem. Közben előmelegítettem  a sütőt 180 fokra.

Összekevertem a rizst, a húst, a spenótkrémet, és a tojást. Azért mindegy, hogy 1 vagy 2 db a tojás, mert mindkettővel készítettem és összeáll mindenhogy. Egy vékonyan kókuszolajjal kikent hőálló tálba öntöttem az egészet, elsimítottam, a tetejére rászeltem a paradicsomot és a mozzarellát is rámorzsoltam, majd sütőbe toltam és addig sütöttem, míg a sajt ráolvadt a tetejére. Langyosan szépen szeletelhető.

Konfitált kacsacomb barackos répapürével

Végre sikerült igazi omlós kacsacombot sütnöm! Felmerülhet a kérdés, hogy akkor eddig milyet csináltam…

Természetesen az eddig közzétett verziók is finomak voltak, de mivel gyorsabb sütésnek voltak kitéve magasabb hőfokon, így a hús picit szárazabb lett. Egyszer, nem rég, viszont jobban ráértem és kipróbáltam, mi is az a konfitálás.

Persze nem is én lennék, hogy ha mindent a “nagy könyvben” előírtak szerint csináltam volna. Nem volt ugyanis kéznél fél kg kacsazsír a sütéshez, hiszen a konfitálás lényege, hogy sok zsírral és alacsony hőfokon órákig puhul a husika. A kacsazsírral amúgy semmi bajom, ami megmarad a sütés után, általában el is szoktam tenni üvegben a hűtőbe, ugyanis ő a jó zsírok közé tartozik, nyilván mértékkel fogyasztva, meg hát finom is. Szóval ciki, nem ciki, én kókuszzsírral oldottam meg a problémát, a konfitálás nagymesterei most biztos elátkoznak, és a művelet megszentségtelenítőjének tartanak, dehát a végeredmény isteni lett és omlósz, úgyhogy vállalom.

Ami a köretet illeti, hát naná, hogy gyümölcsös ismét, ahogy az egy kacsához illik, nálam legalábbis. Répa barack kombó, utóbbit még lehet kapni, szóval használjátok ki ti is az alkalmat, akár sült csirke mellé is. Itt megint csak lehet variálni sütőtökös-barackos, édesburgonyás-barackos verziókkal, barack helyett körte, vagy alma is tökéletes, nagyon elrontani ezt nem lehet.

Hozzávalók 2 főre:

2 db kacsacomb

pár kakukkfűág és/vagy rozmaring

1 fej fokhagyma

só, bors

4-6 evőkanál kacsazsír v kókuszolaj

Répapüréhez:

fél kg sárgarépa

1 nagyobb barack

pár evőkanál joghurt v kefir

kis marék dió darálva

2 evőkanál friss, aprított bazsalikom v 1 mokkáskanál szárított

só, bors

A sütőt előmelegítettem 130 fokra, a kacsacombokat sóztam, borsoztam, majd egy kisebb tepsibe tettem. Belekanalaztam a zsírt is, úgy, hogy bőven jusson a kacsa tetejére is, a lényeg, hogy kb. félig ellepje a zsír a combokat. Tettem rájuk egy-egy szál kakukkfűágat is. Én alufóliával lefedve sütöttem őket kb. másfél óráig, majd levettem a fóliát és még kaptak kb. egy órát, amíg a tetejük  is megpirult. A vége felé feljebb lehet venni a hőfokot, illetve egész fej fokhagymát is az utolsó 30-40 percben érdemes mellé tenni, hogy szépen átpuhuljon és a zsír átveszi az ízét.

A répákat meghámoztam hasábokra vágtam és akár a kacsa alá is be lehet tenni őket sülni vagy előtte, vagy utána elkészíteni, ahogy jól esik. Mikor megpuhultak és megpirultak kicsit, kivettem őket, mély tálba raktam, hozzáadtam a darabolt barackot, fűszereztem, belekanalaztam a joghurtot, darált diót és botmixerrel pürésítettem, de nem baj, ha maradnak benne kisebb darabok. A megsült fokhagymából is érdemes lehet pár gerezdet beleturmixolni, vagy csak mellé tálalni.

Édesburgonyás spanyol tortilla

Az egyik legjobb tojásos étel, amit eddig ettem! Kényeztető villásreggeli is lehet, de tökéletes és könnyű étel vacsorára is. Pláne, ha a hagyományos burgonya helyett édesburgonyával készítitek.

Pár éve sütöttem ilyet spenótos változatban krumpli nélkül, az is isteni, de persze aki nem rajong a spenótért, annak hiába is áradoznék róla. A spanyolok eredetileg krumpliból készítik ezt az ételt, jó sok hagymával és kiegészítésként még kerülhet bele sajt, spenót, bármilyen fűszer, tényleg ízlés dolga.

Édesburgonyával szerintem finomabb és sokkal gyorsabb elkészíteni, hiszen nagyon hamar megpuhul, sőt mondok jobbat, sütőtökkel is működhet, hmmm… Már meg is van, hogy legközelebb mi kerül bele, de az igazi zöldségrajongók répával is készíthetik.

Mondjuk azt is megállapítottam, míg sült, hogy következő alkalommal simán betolom a sütőbe és nem kell forgatni a serpenyőben. Jó tanács, ha tesztek bele sajtot, hogy a krumpli közé rejtsétek el, mert ha a tetejére teszitek és megfordítjátok, az le fog égni, vagy fele a serpenyő aljára ragad. Na, kitaláljátok, hogy ki járt majdnem így? Rászeltem a mozzarellát, aztán meg leszedtem róla, és inkább külön tálaltam a salátán… Ezért is egyszerűbb talán a sütőbe tolni, mert ott nem lesz ilyen gond.

Ha van egy ráérős hétvégi reggeletek, feltétlen próbáljátok ki, de elárulom, hogy én este sütöttem és elmentettem egy szeletet másnapra, úgyis finom volt, de tény, hogy frissen az igazi!

Hozzávalók:

4 kis-közepes édesburgonya

fél póréhagyma

6 tojás

bazsalikom, oregánó, kakukkfű ízlés szerint bármilyen fűszer

1 marék bébispenót levél (elhagyható)

só, bors

kókuszolaj

A póréhagymát vékonyan felszeltem, a burgonyákat meghámoztam és szintén vékonyan felszeltem. Egy serpenyőben 1 kanál kókuszolajon megdinszteltem a hagymát, majd rátettem az édesburgonyát, sóztam, borsoztam, megszórtam bazsalikommal és megvártam, míg a krumpli félig megpuhul, majd hozzászórtam a spenótleveleket is.

Felvertem a tojásokat, ebbe is ment pici só és bors, plusz fűszer, ha szükséges, majd ráöntöttem a krumplira, hogy befedje mindenhol őket. Közepes lángon kb. 10 alatt megvártam, míg összeáll az egész és elválik serpenyő falától, és a tojás már nem folyik a tetején se. Ekkor rátettem a serpenyőre egy nagy tányért és átfordítottam, majd visszacsúsztattam óvatosan a serpenyőbe a tortillát, hogy a másik oldala is kicsit megpiruljon. Ennek pár perc elég volt nagyjából, tányérra húztam és friss salátával tálaltam.

Sütőtökös szilvás morzsa gluténmentesen

Repetáért kiált! A jó hír pedig az abban érintetteknek, hogy laktózmentes és tojásmentes is, legalábbis ami az alapreceptet illeti, aztán persze tálalásnál fel lehet dobni extrákkal, ha valaki szeretné. Rusztikus morzsa, ronda, de finom.

Másodszor készítem két héten belül, mert az első szilvás verzió, amit másnap reggelre sütöttem túl gyorsan fogyott el, hogy lefotózzam és majdnem így végezte ez is. Pedig kihangúlyoztam kedvesen a konyhába toppanó férfinak, hogy ezt másnap reggelire szánnám, és gyorsan felajánlottam neki egy nagy adag spenótos rizses húst (amit szintén hozok hamarosan), hogy azzal lakjon jól. Be is termelte, majd ránéz a gőzőlgő morzsára, majd rámnéz, majd ismét a morzsa, majd ismét rám bociszemekkel, hogy “ugye ebből is eheteeeek???”

Hát, hogy a viharba ne? Holnap reggel dárling. Kapott, persze, hogy kapott, így nem látszik a képen, hogy a nagy tál másik fele gyakorlatilag üres… Dee legalább tesztelte, hogy fér meg egymással a szilva és a sütőtök. Jelentem remekül, az van, hogy a tál tartalma reggel elillant teljesen.

Bármilyen gyümölcs jó, múltkor csak szilvából csináltam, most tökös barackosat terveztem, de itthon jöttem rá, hogy a barack szilvává alakult közben a hűtőben, na bumm, jó ez így is. De lehet körte, alma, sőt akár szőlő is. A gesztenyeliszt kicsit diós íze csavar rajta egyet, helyette diót, mandulát is használhattok,sőt múltkor a gesztenyeliszt mellé zabpelyhet szórtam, nyugodtan variáljátok a 25 dkg lisztet ezekkel, sőt akár tisztán zabpehely is lehetne, elronthatatlan. Ha csak az nem szól közbe, hogy múltkor vajjal csináltam és majdnem megégett a teteje….na jó kicsit meg is égett, de le kell takarni vagy kisebb hőfokon sütni ilyenkor.

Most kicsit felturbóztam és löttyintettem a tökös szilvás alapra gránátalmaszirupot, de amúgy nem szükséges,ha édesek a hozzávalók, semmi édesítést nem kíván. Szerintem reggelire a legjobb mikor még langyos és a hideg joghurt mesés hozzá! Akár kis szufléformákban is süthetitek és tálalhatjátok vendégeknek desszertnek is.

Hozzávalók:

8 db szilva

kb. ugyanennyi mennyiségű sütőtök felkockázva

fél citrom leve

1 mokkáskanál fahéj

Morzsához:

15 dkg rizsliszt (nálam ebből 5 dkg zabpehely is került bele, de 1 az 1-ben is kiváltható vele)

10 dkg gesztenyeliszt (darált mandula vagy dió is jó helyette)

5 dkg eritrit

10 dkg kókuszolaj (vaj is jó helyette)

csipet só

Extrák kedv szerint:

gyümölcsök tetejére 1 evőkanál gránátalmaszirup v méz, házi szörp

morzsa tetejére pár csepp méz

Tálaláshoz: görög joghurt v más natúr joghurt

A sütőt előmelegítettem 200 fokra, a meghámozott, felkockázott sütőtököt beleszórtam a sütőformába és elősütöttem kb. 10 percig.

Ezalatt negyedekbe vágtam a szilvákat és összekevertem, pontosabban kézzel összegyúrtam csak a morzsa hozzávalóit.

Kivettem a félig megpuhult tököt, rátettem a szilvát, megszórtam fahéjjal, megcsorgattam citromlével és pár csepp gránátalmasziruppal,  majd rámorzsoltam a tésztát, hogy egyenletesen befedje a tetejét.

A hőfokot lejjebb vettem 180 fokra, majd visszatoltam a morzsát és kb. 15-20 perc alatt megsütöttem. Mikor a teteje elkezd pirulni, ki lehet kapcsolni a sütőt és még 5-10 percig bent hagyni, aztán kivenni.

Akkor a legjobb, ha még langyos és hideg joghurtot kanalaztok hozzá, de persze másnap is finom.

Sütőtökös padlizsános krém

Univerzális kence a javából! Indul a sütőtök dömping, legalábbis nálam, frankón hiányérzetem támad, ha nem csücsül egy példány a konyhapulton szeptembertől év végéig.

Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy sütőtökös humuszt készültem gyártani, vagyis csicseriborsóval szerettem volna kombinálni a tököt. Hogy került bele padlizsán? Nem tudom, de tényleg. Bementem a boltba csicseriborsóért és sütőtökért, majd kitettem otthon a pultra egy sütőtököt és két padlizsánt, hogy a kettő között mi történt fogalmam sincs, de elgondolkodtam, hogy normális vagyok-e. Egész egyszerűen a csicseri aznap padlizsánná változott a fejemben… Nagyon nem estem kétségbe, biztos egy jel volt, hogy nekem padlizsános tökös krémet kell kreálnom. Ám legyen.

Nem bántam meg, maximum azt, hogy csak ennyit készítettem, mert hamar elfogyott. Nem tettem hozzá most semmilyen extra fűszert, de ti ezt persze megtehetitek nyugodtan. Amúgy általában római köményt, vagy curry keverékeket használok bőszen ezekhez a kenceficékhez, de most szerettem volna tisztán érezni a zöldségek ízét, úgyhogy csak citromlé és pár csepp szezámolaj került a tetejére. Na és persze fokhagyma, mert az alap.

Tökéletes vaj helyett szendvicsbe, sós palacsintákhoz illetve ahogy mi szeretjük hajdinalisztes vagy amaránt lepényre kenve és valamilyen sajttal, paradicsommal megfejelve, bármely napszakban szuper, de akár tésztára is tehetitek vagy húsok mellé is ehetitek, vagy csak úgy éhenhalás ellen mártogassatok bele szárzellert, répát bármit. Na jó chipset ne, csak ha nem nézek oda…

Hozzávalók:

fél kanadai sütőtök

1 közepes padlizsán

1 duci gerezd fokhagyma

1 citrom leve

só, bors

1 teáskanál szezámolaj (helyette olíva is jó)

A tököt 4 kisebb darabra vágtam, a padlizsánt hosszában félbe, a sütőt előmelegítettem 200 fokra és egy sütőpapírral lefedett tepsire tettem őket, de a padlizsánt húsával lefelé, vékonyan kókuszolajjal megkenve, hogy ne égjen oda és előtte a húsát egy késsel bekockáztam, úgy, hogy a héját ne vágjam át. Kb. 20 perc alatt át is puhult mindegyik. Mindkét zöldség húsát egy tálba kanalaztam, hozzáadtam a reszelt fokhagymát, fűszereket, citromot, szezámolajat és leturmixoltam. Akkor a legjobb, ha legalább 1 órát áll a hűtőben, hogy összeérjenek az ízek, de amúgy napokig is el van ott egy csatos üvegben.

Rozé kacsamell szőlőmártással

Kacsázzunk, hiszen szerintem az egyik legízletesebb fajta hús, ami az őszi gyümölcsökhöz passzol, vagyis a körtéhez, szőlőhöz. Múlt hétvégén mindenféle kacsaalkatrész velem jött a piacról, mell, comb, és nem féltem felhasználni őket, hiszen tele volt a hűtő gyümölcsökkel.

Biztos csak abban voltam, hogy körte és zeller lesz a köret bármilyen formában, viszont szembenézett velem a hűtőben egy megkezdett üveg vörösbor, úgyhogy gondoltam kékszőlővel párosítva legyen valami mártás is hozzá. És lett. És finom lett. A kacsasütésnél meg hisztiztem kicsit, mert a kisebb darabokat korábban pikk-pakk 8-8 perc alatt oldalanként megsütöttem csodaszép rózsaszínűre, de ez egy nagyobb darab volt és most is megsütöttem, majd pihent, majd félbevágtam és hát nem csak rózsaszín volt…,hanem “bloody” konkrétan nyers, úgyhogy be is vágtam a sütőbe azzal a lendülettel és enyhén negatív hozzáállással (rossz volt a holdállás aznap), hogy tuti most meg majd jól kiszárad és cipőtalpat eszünk.

Hiába, még mindig inkább ződségfronton mozgok magabiztosan, az ilyen kényesebb húsoknál csak azt hiszem, hogy majd ő úgy sül és annyi idő alatt, ahogy én azt elgondoltam. Na, azért nem fogott ki nagyon rajtam, mert kivételesen pont eltaláltam a sütési időt és még pont pinkes maradt a közepe, pont nem zavaróan és omlós lett a husi.

A körte és zeller párosról meg ódákat tudnék zengeni, nyersen a kedvencem, de most csak azért is betoltam őket is a sütőbe, már csak néhány szem pirított dió hiányzott a tetejéről, de azt majd ti szórtok rá, ha van kedvetek!

Hozzávalók:

fél kacsamell

só, bors

2 duci gerezd fokhagyma

Mártáshoz:

1 nagy fürt kékszőlő

1,5 deci száraz vörösbor

1 tk rizsliszt

só, bors

Körethez:

2 nagyobb fej zeller

2-3 körte

2 db rozmaring ág

só, bors

A szőlőt leszemeztem, egy serpenyőbe szórtam, felöntöttem a borral. Fűszereztem, összeforraltam, botmixerrel pürésítettem, majd egy szűrőn keresztül, hogy a magok fent maradjanak visszaöntöttem a serpenyőbe, hozzáöntöttem még kb. 1 deci vizet, amiben előtte simára kevertem a rizslisztet. Megvártam, míg besűrűsödik, kb. fél perc és elzártam a gázt.

200 fokra előmelegítettem a sütőt és először a cikkekre vágott zellert toltam be, majd mikor félig megpuhultak, melléjük tettem a körteszeleteket is, az aprított rozmaringgal megszórva és kevés kókuszolajjal meglocsolva, átforgattam őket a zeller együtt. A körtének elég 5-10 perc, hogy még ne essen szét, kivettem és tálra szedtem őket, kaptak pici sót és borsot.

A kacsamell mindkét oldalát sóztam, borsoztam és bőrével lefelé egy serpenyőben 8 percig pirítottam, majd megfordítottam és a másik oldala is kapott 8 percet, az utolsó 1 percben hozzátettem a felaprított fokhagymát és átfuttattam a kacsából kisült zsiradékon, majd félretettem. Ha kisebb darab kacsamellből készítitek, akkor itt meg lehet állni, és lefedni még egy jó 10 percre alufóliával, hogy átjárja belül is hő és ne maradjon véres. Viszont a fél kacsamellem túl vastag volt, így betoltam még lefedve a sütőbe, 180 fokra és 15 percre, így is rózsaszín maradt még a közepe, persze, ha jobban átsütnétek, akkor 20-25 perc kell még neki.

Mikor átsült, kivéve pihent még egy kicsit a pulton, majd vékonyan felszeleteltem, mellépakoltam a zellert és a körtét, meglocsoltam a húst a fokhagymával, és  a szőlőmártás is rákerült, mehet rá még egy kis friss rozmaring és lehet élvezni az ízeket.

 

Sült paradicsomleves kukoricával

Addig készítsétek el ezt a levest, amíg ilyen édes és színes paradicsomokat kapni és van még friss kukorica is hozzá! Szóval kb. most…

Eszembe jutott egyik nap, hogy idén nyáron még nem is ettem kukoricát, mondjuk annyira nem is hiányzott. Egyszer estem kísértésbe a nyaralás alatt, mikor megcsapott a grillezett kukorica illata, de aztán a következő sarkon a grillezett hal illata és látványa győzött és lett ismét a vacsorám.

Hétvégén viszont úgy döntöttem, hogy a hűvös idő meleg levest kíván és tényleg jól esett elkanalazni a sűrű, kicsit csípős, rusztikus leveskét, sőt másnap hidegen is finom volt. Akkor lesz a legfinomabb, ha minél többféle színű és nagyságú paradicsomból készítitek, de természetesen, ha csak piros áll rendelkezésre, abból is érdemes nekiállni, feltéve, ha elég édesek a példányok. Lehet ebből gyors verziót rittyenteni télen is, a nyáron eltett paradicsomléből, esetleg konzerv kukoricából, úgy azért nyilván nem lesznek annyira ütősek az aromák, de attól az még jól fog esni és meg sem közelíti a fűrészporos zacskós leveseket.

Hozzávalók 3-4 főre:

fél kg paradicsom (nálam vegyesen nagyobbak és színes koktélparadicsom)

2 cső kukorica

3 gerezd fokhagyma

csipet őrölt chili

1 kis csokor bazsalikom

só, bors

kókuszolaj

A sütőt előmelegítettem 200 fokra, a paradicsomokat egy sütőpapírral bélelt tepsire helyeztem és kb. 20 perc alatt megsütöttem őket, mikor megpuhultak, összeestek és kezdtek kicsit barnulni, akkor vettem ki őket. Érdemes a fokhagymával együtt sütni őket, én ezt most kifelejtettem, így később kerültek a levesbe.

Ezalatt a kukoricáról hosszában egy késsel levágtam a szemeket. A paradicsomot egy botmixerrel pürésítettem a reszelt fokhagymákkal együtt, majd hozzáadtam a kukoricaszemeket, sót, borsot, chilit, fél csokor bazsalikomot aprítva és felöntöttem kb. 1 liter vízzel, vagy amennyi szükséges, hogy ne túl híg, de krémes állagú legyen a leves. Összefőztem az egészet, mikor a kukoricaszemek megpuhultak elzártam a gázt, majd megszórtam a levest a bazsalikom másik felével és elkészült.

Gyömbéres spenót datolyás csirkével

Spenótfőzélek, ahogy még nem biztos, hogy kóstoltátok! Nekem viszont az egyik kedvencem a hagyományos verzión túl.

Még pár éve találtam egy hasonló receptet egy másik blogon, ahol kókusztejjel készült a spenót, sőt még egy csepp méz is került hozzá a végén, és akkor nagyon rákattantam, azóta sokszor készítem így. Ha valaki meghallja, hogy spenót és kókusztej egy tányérban, néha úgy néznek rám, mintha valami bűnt követtem volna el, pedig tévhit, hogy a spenótfőzeléket csak egy bödön tej és liszt segítségével lehet ehetővé varázsolni…

Ennél sokkal több lehetőség rejlik még a spenótban, a lisztet és a tejet már rég nem használom, szerintem semmi szükség rá, pláne, ha csak mirelit spenót áll rendelkezésre, az egyszerűen magától is sűrű lesz, ha kienged. Ha meg túl hígra sikerül véletlenül és megszaladna a kókusztej, akkor 1 kanál zabliszt, vagy rizsliszt megoldja a problémát.

Utoljára talán gyerekkoromban ettem hússal, konkrétan pörkölttel ezt a főzeléket, amúgy is a bundáskenyér volt a kedvencem mellé, most viszont az ízesítése miatt, illetve A férfi kívánságára hús került rá, de akkor már passzoljon legalább a gyömbéres,  kókuszos ízvilághoz, így aszalt datolya is ment hozzá. Jó cucc, tényleg, adjatok egy esélyt neki, aztán legközelebb jöhet ismét rá a tojás, bundáskenyér stb.

Hozzávalók:

80 dkg fagyasztott spenótpüré

fél hüvelykujjnyi gyömbér

3 gerezd fokhagyma

1,5 deci kókusztejszín v kókusztej

só, bors

Feltét:

fél csirkemell (pulyka is jó)

fél marék datolya

só, bors

kókuszolaj

A spenótpürét egy  mély edénybe tettem, kicsit még fagyos volt, lassú tűzön megvártam, míg kienged teljesen, ezután belereszeltem a fokhagymákat, gyömbért, sóztam, borsoztam, összeforraltam, majd hozzáöntöttem a kókusztejszínt. Itt már turmixolni nem szükséges, ha friss spenótból készítitek, akkor viszont itt pürésítsétek.

Ha szükséges én még ilyenkor reszelek hozzá gyömbért, ha nem elég intenzív az íze, sózom, borsozom,ha kell.

A feltéthez a csirkemellet felkockáztam, kevés kókuszolajon lepirítottam, sóztam, borsoztam, és hozzáadtam a kis darabokra vágott datolyát, majd a spenóttal tálaltam.

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!