Így lehet csalni egy kicsit, ha egyrészt nincs otthon lasagne tészta, illetve nem is akarom, hogy legyen, viszont ennék valamit, ami arra hajaz. Rákattantam ugyebár már egy ideje ezekre a hajdina- és csicserilisztes lepényekre, aztán ezzel megfertőztem A férfit is és azóta rendszeresen van terítéken ilyesmi.
Nagyon kényelmes elkészíteni, és nagyon változatos kreálmányokat lehet alkotni belőlük szuper gyorsan és tök jól helyettesíthető velük a kenyér, konkrétan azóta nem veszek kenyeret, hiszen ebbe is bele lehet pakolni, tekerni, azt amit egy szendvicsbe, ha akarom, akkor mexikói stílusban adom elő és tortillához hasonlít, hússal, mártogatóssal, friss zöldséggel félbehajtva esszük, ha meg ahhoz van kedvünk akkor “pizzaszerűen” a tetejére pakolok bármit és késsel villával falatozzuk. Függőséget okoz na, de ezt az egészségem sem bánja, sőt.
Nem kell hozzá alapestben semmi más csak a hajdina- v csicseriborsóliszt és víz, ja és fűszer, bármilyen, kedv kérdése, hogy éppen melyik. Aztán jött az ötlet, hogy ebből lehet valami rakott, sütőben sülő mutatványt is kivitelezni a lasagne mintájára hússal vagy anélkül teljesen mindegy, elég csak vastagra sütni a lapokat és olyan lesz, mint a tészta, csak sokkal finomabb, a beltartalmi értéke meg össze sem hasonlítható egy búzalisztes verzióval, hiszen ez nem üres szénhidrát. Általában tojás nélkül sütöm, de most ütöttem bele egyet, hogy biztosra menjek és ne törjön szét, mert nagy lapot sütöttem, de ha kis adagokban készítetek tojás nélkül is működni fog!
Most tölteléknek az egyik kedvenc padlizsános ragumra esett a választás, amit néha darált hússal is szoktam főzni, és némi cukkini került még mellé. A tetejére szórhattok sokkal több sajtot, lehet rá több kencét is kenni, nekem most ennyi volt otthon, de mivel belül szaftos a rakomány, így nem volt hiányérzet emiatt. Akinek van otthon “hot pan-je” bátran süsse abban, én konkrétan egy rétegben beleöntöttem az egész masszát, pont elég volt ez a mennyiség, aztán feldaraboltam kb. akkora lapokra, mint a lasagne. De sima palacsintasütő is megteszi, össze lehet mozaikozni a sütőedényben, a végeredményen nem fog látszani.
Hozzávalók:
3 közepes padlizsán
3 kisebb cukkini
1 hámozott paradicsom konzerv
1 fej vöröshagyma
2 duci gerezd fokhagyma
1-1 mokkáskanál őrölt római kömény és fahéj
egy csipet chili
só, bors
kókuszolaj
Tésztalapokhoz:
1 bögre(2,5 deci) hajdinaliszt (helyette zabliszt, rizsliszt stb. is jó)
1 tojás
1 mokkáskanál kurkuma (elhagyható)
víz
só
kókuszolaj a sütéshez
Tetejére: friss paradicsom+2 deci kefir v tejföl + sajt
A tészta hozzávalóit összekevertem, sűrű palacsintatészta állagú legyen, majd egy négyzet alakú teflonsütőben kevés felforrósított kókuszolajon megsütöttem mindkét oldalát. Sima palacsintasütőben is lehet sütni több lapban, kb. kétszer olyan vastagra, mint a hagyományos palacsintákat.
A vöröshagymát felaprítottam, a padlizsánt kockákra vágtam, egy nagy serpenyőben kókuszolajon megpároltam mindkettőt. Az olajat lehet pótolni kell, mert a padlizsán szivacsként működik, közben befűszereztem a zöldségeket, majd felöntöttem a paradicsommal és összeforraltam az egészet, hagytam besűrűsödni, legyen szaftos, de ne ússzon a lében, különben eláztatja majd a tésztát.
A cukkinit vékonyan felkarikáztam, a paradicsomokat felszeleteltem, a sütőt előmelegítettem 180 fokra, a sütőformát vékonyan kikentem kókuszolajjal. Ezután belemozaikoztam a tészta felét, simán egy késsel méretre szabtam, nem baj, ha több darabban kerül az edénybe, csak fedje be teljesen az alját egy rétegben. Erre rákanalaztam a padlizsános ragu felét, majd ráfektettem a cukkinikarikákat, picit sóztam és borsoztam, ment rá paradicsomszelet is, majd ismét padlizsán, végül a tészta másik felével beborítottam, a tetejét megkentem kefir és a feta keverékével és még pár szelet paradicsomot tettem rá. Kb. fél óra sütés következett, míg a sajt rápirult kicsit. Ha kihűlt szépen szeletelhető.
Oldal ajánlása emailben
X