Pálmafa Project

Sörös hagymaleves

Hogy nem szeretitek a sört? Nem baj, én sem, majd így megszeretitek ti is! Ez olyan tipikus “hidegidőjárás” űző leves, vagy akár bacilus űző és szemgolyó elfolyósító levesnek is nevezhetném, ugyanis nem húztam búvárszemüveget és másnap megkérdezte valaki, hogy mi baj, sírtam? Nem, csak megpucoltam egy kiló hagymát…

dscf0134Ez nem volt túl vonzó bevezetés lehet, ahhoz, hogy elkészítsétek, de megéri tényleg, még az orrodat is tisztítsa, a megfázásos időszakban, köhögés ellen is javasolt a vöröshagyma tea iszogatása, viszont így még finom is.

Persze az a pillanat azért megfizethetetlen, amikor lefőzöl egy komplett ebédet, eme levest és még mellé tésztát és édesburgonyás ragut a tetejére, kiadagolod a hűtőben elmondod világosan a távollétedben érkező édesanyádnak , hogy mi az ebéd, melyik tálban van, melyik polcon helyezkedik el, milyen színű lábosban a leves, a tészta és a hozzávaló szósz, majd mikor hazaesel este, hogy naa ebédeltetek és mit? Hát azt a hagymás cuccot a pennével….Na itt kaptam sikítófrászt, megszentségtelenítették a levesem kérem! Szóval ezt nem pennével esszük, hanem olvadozó sajttal és/vagy pirítóssal, vagy akár egymagában, ha kalóriaszegényebb verzióra vágytok, de ízekben így sem lesz hiány, a ser, a “vuszterszósz” és a zsálya gondoskodnak róla, hogy élvezetes legyen a szürcsölés és megtérüljön 10 perc zokogás. Ja és igen, az eredeti recepthez képest, annyit változtattam, hogy csempésztem bele némi savanyú káposztát is. Igazi gyógyleves lett a végeredmény.

dscf0136

Hozzávalók:

1 kg vöröshagyma

2-3 gerezd fokhagyma

15 dkg savanyú káposzta (elhagyható)

1 csapott evőkanál szárított zsálya

1 liter zöldség- v hús alaplé

2,5 deci barna sör

fél deci Worchestershire szósz

só, bors

2 evőkanál vaj

2 evőkanál kókuszolaj v olívaolaj

A vajat és a kókuszolajat felhevítettem egy nagy serpenyőben, majd rászórtam a felkarikázott vöröshagymát, mikor kicsit megfonnyadt, hozzáadtam a felaprított fokhagymákat is, a zsályát és rálocsoltam a Worchestershire szószt és legalább fél óráig dinszteltem a hagymát, néha átkeverve, hogy le ne égjen, ha szükséges öntsetek alá pici vizet mindig. Ezután felöntöttem a zöldségalaplével és a sörrel, majd még kb. 20 percig főztem a levest. Sajttal tálaltam, de egymagában is finom.

Forrás : http://dolcevitablog.hu/2013/09/barna-soros-hagymaleves/

Kókusztejes gyömbéres fekete tea

Senki nem hitte el nekem, hogy ez finom, addig, míg a kávérajongó sógornőm ki nem kapta egyik reggel a kezemből és meg nem kóstolta, hogy mit szürcsölök ilyen elégedett fejjel. Majd felkiáltott, hogy ez k… jó!

dscf0129Hát ennyi a történet, sokan kávépótléknak isszák, amúgy meg chai latte néven is ismert keleti itóka, ráadásul egészséges, hiszen gyömbér is van benne és nagyon hasonlít a már korábban megosztott kurkuma lattéhoz. Egyébként ebbe is lehetne még egy csipettel szórni, néha én is úgy iszom.

És ha már ősz, akkor lehet ezt még tovább cifrázni, a sütőtökös kávé alapján így is elkészíteni, úgyhogy hajrá, mert isteni finom, bármikor jólesik belőle egy bögrével!

dscf0131

Hozzávalók egy 3 decis bögréhez:

fekete tea

fél hüvelykujjnyi gyömbér

0,5-1 deci kókusztej

méz

1-1 csipet fahéj és/vagy kardamom

A vizet a kókusztejjel és a fűszerekkel összeforralom, ráöntöm a filterre vagy a teafűre és a felszeletelt, hámozatlan gyömbérre, majd, ha kicsit hűlt édesítem mézzel. Vagy vízforralóban gyorsan felforralom a vizet, leforrázom a teát és a gyömbért, hozzáöntök kevés kókusztejet, fűszerezem, állni hagyom, édesítem.

Zöldborsós paradicsomos hal

Elvétve eszem halkonzervet, általában a natúr verziókat, de vannak a jobb minőségű paradicsomos változatokat, amiben még borsó is van. Valami hasonlót kívántam most és mivel figyelt a mélyhűtőben egy hal és némi borsó is, sőt még paradicsomlé is volt otthon, neki is láttam a főzésnek.

dscf0125Semmi extra kategória tulajdonképpen, de pont ettől jó, hogy egyszerű,  a  hal gyorsabban elkészül, mint  a hús és ezalatt a barnarizs is megfő, de akár kuszkuszt vagy bulgurt is választhattok mellé köretnek. Fűszerek közül pedig a kakukkfű, oregánó mind passzolnak a halhoz.

Hozzávalók 4 főre:

2-3 nagyobb szelet tőkehalfilé v másfajta hal

25 dkg fagyasztott zöldborsó

3 deci sűrű paradicsomlé (passata, ha boltit használtok)

1 evőkanál aprított friss rozmaring, v 1 mokkáskanál szárított

2 duci gerezd fokhagyma

só, bors

kókuszolaj

Köretnek: 3 deci barnarizs

A barnarizst dupla mennyiségű enyhén sós vízben puhára főztem.

A halat kiolvasztottam, felkockáztam, a fokhagymát apróra szeltem és kevés kókuszolajon megfutattam, rászórtam az aprított rozmaringot, majd hozzáadtam a halat, és a borsót is, sóztam, borsoztam. Pár percig együtt pároltam őket, míg a hal kifehérdett, majd felöntöttem a paradicsomlével és fedő alatt mindent puhára főztem.

Kapros juhtúrós pite

Ahhoz képest, hogy régen ki nem álltam a kaprot… Mostanra egészen megbarátkoztam vele, a kapros túrós pite pedig már régóta tervben volt.

dscf0141Gondoltam, ha már túrós, akkor legyen egyből juhtúrós, amivel a kapor még jobban harmonizál. Nem bántam meg, klassz lett, és bár ez egy édesség vagy mi, de csak enyhén, inkább édeskésnek nevezném. Nagyon jó alapokon áll, egy kelt tönkölylisztes ágyba kerül a krémes töltelék, az illata pedig mesés mikor sül.

Az éppen nálam dolgozó festőn teszteltem, és asszem az jó jel, hogy rögtön két szeletet tüntetett el belőle… Langyosan és hidegen is finom, de nem desszertnek, hanem  inkább egy kiadósabb leves után tudom elképzelni, de reggelinek is jó megoldás.

dscf0142

Hozzávalók 25 cm-es piteformához:

Tésztához:

25 dkg liszt (nálam fele-fele fehér tönköly és teljes kiőrlésű tönköly)

1,5 deci tej

1 dkg élesztő

3 evőkanál nádcukor

1 tojássárgája

5 dkg mangalicazsír v vaj

Töltelékhez:

25 dkg juhtúró (tehéntúró is jó)

175 ml kefír (helyette tejföl v natúr joghurt)

1 kis csokor kapor

2 tojás sárgája

1 tojásfehérje

2 evőkanál őrölt lenmag (helyette zabkorpa v búzadara)

4 evőkanál nyírfacukor

Az élesztőt belemorzsoltam a langyos, kézmeleg tejbe 1 kanál cukorral, mikor felfutott, beleöntöttem a liszt közepébe és a többi hozzávalóval együtt összegyúrtam, dagasztottam, majd 1 órán át a duplájára kelesztettem konyharuhával letakarva meleg helyen.

A töltelék hozzávalóit összekevertem a tojásfehérjék kivételével, és míg a tészta megkelt a hűtőben pihentek.

A sütőt előmelegítettem 180 fokra, a tésztát kinyújtottam 2-3 centivel szélesebbre, mint a forma átmérője, hogy széle is legyen. Belesimítottam a formába, a tojásfehérjéket kemény habbá vertem, beleforgattam a kapros masszába, majd a tésztára öntöttem és egyenletesen eloszlattam rajta. Kb. 25 perc alatt megsült, mikor már nem rezeg a töltelék benne, akkor jó.

Kivettem és még langyosan felszeleteltem, mert nem bírtam kivárni, míg kihűl, de másnap hidegen is finom.

Forrás: http://www.nosalty.hu/recept/konnyu-kapros-turos-pite

 

 

 

 

Chilis édesburgonya krémleves sült birsalmával

Határozottan napsütésre vóna igényem, ezért főzök ilyen ételeket, ez különösen izgalmas lett a birsalmától. Az volt a cél, hogy a birset egy tonna cukor nélkül tegyem ehetővé és finommá, úgyhogy berepült a sütőbe és nagyon klassz lett a végeredmény.

dscf0118Ahogy megsül, pláne, hogy vékonyan olívaolaj is körbelengi, előjön belőle egy kicsit édeskésebb aroma, persze nem nagyon , de az édes batáta mellé pont így volt jó.

Az a nagyszerű hírem van, hogy fellelhető magyar édesburgonya is, akár rendelni is lehet a bolti ár kb. feléért ezt a nagyon egészséges béta-karotin bombát. Úgyhogy az egész iroda bespájzolt és kaptunk pikk-pakk 8 kg-ot, mérleg előbányász, kolléganő kiadagol, majd mikor az orrom alá nyomott kb. 3 darabot, majdnem reklamációba kezdtem, hogy de én biza 2 kg-ot kértem, majd rájöttem, hogy az alkar hosszúság példányok bizony simán kitesznek annyit….

Hűvös helyen sokáig eláll az édeskrumpli, érdemes betárazni belőle, sok benne a fehérje, gazdag ásványi anyagokban, kalóriatartalma viszonylag alacsony. Sokan a sütőtökhöz hasonlítják, viszont annak a kalóriatartalma azért magasabb, szóval a fogyókúrázók inkább az édesburgonyát illesszék be az étrendjükbe többször. Egyébként ízre szerintem a tök a karakteresebb, és aki mondjuk azt pont emiatt nem kedveli, akkor próbálkozhat ezzel a szépséges zöldséggel. Engem viszont az a veszély nem fenyeget, hogy a sütőtöktől távol kéne magam tartani, úgyhogy ezt a levest simán bevállalnám abból is…

dscf0119

Hozzávalók 4 főre:

fél kg édesburgonya (hámozva)

2 db birsalma

fél mokkáskanál őrölt chili v friss

1 deci (kókusz)tejszín

1 fej vöröshagyma

2 duci gerezd fokhagyma

negyed citrom leve

1 liter zöldségalaplé

só, bors

1-2 kanál kókuszolaj v olívaolaj

Tetejére : dió vagy más pirított mag

A birsalmát félbevágtam, kivágtam a magházát, kockákra szeltem és egy pici olívaolajjal meglocsolva 180 fokos sütőben megsütöttem. Ha kellemesen puha és picit barnulni kezd akkor jó.

A vöröshagymát felkockáztam, egy kevés olajon üvegesre pároltam, majd ment hozzá a fokhagyma, az édesburgonyát kis kockákra vágtam és szintén hozzáadtam, kicsit átkevertem, fűszereztem. Zöldségalaplé híján és leveskocka helyett én megszórtam egy kanál vegamix zöldségkeverékkel és felöntöttem egy liter vízzel, összeforraltam, kb. 10 perc alatt meg is puhult az édeskrumpli.

Botmixerrel pürésítettem az egészet, itt a tejszínt is hozzá lehet adni és még egyet forralni rajta, de én csak a tálalásnál öntöttem bele egy kicsi kókusztejet. Illetve a turmixolás után facsartam bele a citromlevet is.

További édesburgonyás recepteket ITT TALÁLTOK!

Almás sajtos sült tök

Nekem ez az igazi komfort kaja! Mosogatnivaló sem nagyon lesz, 3 fő hozzávalóból összehozhatjátok ezt az ételt, sütőtök, alma, sajt. Ennyi. Ha ezek vannak otthon, akkor nyert ügyetek van, és úgy fűszerezitek, ahogy éppen kedvetek van. Sőt, csinálhattok többfélét is, és mindernki megtalálja a kedvére valót. Én biztos kipróbálnék még egy római köményes, fahéjas verziót is,  vagy rozmaringosat, penészes sajttal és alma helyett körtével is. Játsszatok vele bátran, elrontani nem fogjátok.

20161012_0736202

Úgy jött az ötlet, hogy múlt héten tököt sütöttem és mikor elkészült és villával elkezdtem kikaparni a belsejét, beugrott, hogy hmm ezt csak elég lenne most így “felborzolni” majd almát hozzáreszelni némi fűszert sajtot a tetejére és visszatolni még egy pár percre a sütőbe és kész egy tökéletes őszi vacsora, vagy ebéd vagy reggelire is megenném, bármikor. Annyira jóóó… eszembe jutott még egy, chilis, gyömbéres, esetleg pici mézzel, ha a tök nem elég édes.

20161012_0737592Személyenként:

egy kisebb sütőtök fele

1 kisebb alma

1 kis fej vörös v lilahagyma

5 dkg sajt

2 evőkanál rizstejszín ( v sima tejszín, tejföl, joghurt is jó, de el is hagyhatjátok)

só, bors

friss v szárított kakukkfű (más fűszer is jó)

pár csepp citromlé

olívaolaj

A tököt hosszában félbevágtam, majd 200 fokra előmelegített tepsibe dugtam egy fél órára. Mikor simán bele lehet már szúrni egy villát akkor jó.

Az almát és a sajtot lereszeltem, a hagymát nagyon apró kockákra vágtam, mindent összekevertem, rámorzsoltam a kakukkfüvet, sóztam, borsoztam, pár csepp citromlé is ment bele, hozzáadtam a tök húsát is, amit egy villával kikapartam, majd belekanalaztam a rizstejszínt is. Alaposan elkevertem, visszatöltöttem a tök belsejébe, a tetejére is morzsoltam még egy kevés sajtot és pár csepp olívaolajjal is meglocsoltam. Végül visszatoltam a sütőbe kb. negyed órára, míg a sajt szépen ráolvadt.

Olasz citromtorta

A pár napja megosztott és ahogy látom, elég népszerű diótorta után, ez a citromos nyalánkság lett a másnapi szülinapi desszertünk levezetésnek….

20161009_114959-2Nem mondom, hogy kalóriaszegény, de azért a tömény csokis cucc után, ez jóval könnyedebb és, az ott megmaradt tojásfehérjék sem vesztek kárba, hanem felhasználásra kerültek a torta tetején.

Jó kis recept, természetesen megnyestem az eredetiben szereplő cukormennyiséget a tetejére kerülő fehérje habban legalábbis, mivel nekem a brutál édes habcsók már túl sokkk és így egyszerűbb is. Bőven édes így is higgyétek el, a kis csavar a sztoriban pedig, hogy  a kamra mélyén felleltem egy miniatűr üveg szuvenyír citrus lekvárt és ezzel tettem édesebbé és még citrusosabbá a habot.

Tökéletes egy délután kávé vagy tea mellé!

20161009_115132-2

Hozzávalók 24 cm-es formához:

Tésztához:

185 g teljes kiőrlésű tönkölyliszt

185 g hideg vaj

90 g (por) nyírfacukor

1 citrom reszelt héja

1 csipet só

Krémhez:

3 db tojás

1,5 citrom leve

1 citrom reszelt héja

100 g nyírfacukor

fél zacskó bourbon vaníliás cukor

32 g rizsliszt (helyette étkezési keményítő is jó)

1 csipet só

Fehérjehabhoz:

4 tojásfehérje

3 evőkanál nyírfacukor

1 nagy evőkanál citruslekvár (elhagyható)

A tészta hozzávalóit összegyúrtam. Ha a vaj nagyon megolvad, vissza kell tenni a hűtőbe a tésztát egy 20 percre legalább, különben nehéz vele bánni.

A tésztát én nem nyújtattam, egyszerűen henger alakúra formáztam, karikákra szeltem késsel és a forma aljába nyomkodtam, nagyjából egyenletes vastagságban, és kb. 2 cm magasságban körben az oldalára is. Fogtam egy villát és a oldalán a tésztát a villa hegyével kicsit lenyomkodtam, hogy csinosabb legyen a széle…. Ha kerámia piteformában sütitek, akkor ezzel nincs gond.

180 fokra előmelegített sütőbe tettem kb. 15 percre.

Ezalatt elkészítettem a citromos tölteléket. Habosra kevertem a tojásokat a cukorral, majd beleöntöttem a citromlevet és héjat, végül simára kevertem a liszttel.

Kivettem a sütőből a tésztát beleöntöttem a krémet és visszadugtam a sütőbe, ismét kb. 20 percre. Akkor jó, ha már nem folyik a krém.

Ezalatt felvertem a tojáshabot, mikor már majdnem teljesen kemény volt a hab, beleszórtam a cukrot és a lekvárt, tovább vertem, míg elkeveredett minden a habban, majd kivettem a tortát, egy evőkanállal ráhalmoztam a tetejére a fehérjehabot. A kanál hátoldalával kicsit “felborzoltam” és 160 fokra légkevereséses üzemmódba visszatettem még 10 percre. Figyelni kell rá, mert a teteje gyorsan barnulni kezd, érdemes lejjebb tenni a rácsot, vagy résnyire nyitott sütőajtónál szárítani, amíg a belseje is jó lesz, esetleg még lejjebb venni a hőfokot.

Ha kihűlt, érdemes még egy kicsit a hűtőbe is betenni, aztán tálalható.

Forrás: http://www.nosalty.hu/recept/olasz-citromtorta

20161009_133541-2

10 legjobb tojásos receptem

Imádom a tojást, és ha már világnapja is van, egész pontosan október második péntekje, akkor íme az én 10 nagyon tojásos receptem.

Először top 5-ös listát akartam, de ez képtelenség, annyi sok étel van, amiben a tojás dominál, úgyhogy igyekeztem mindenfélét összeválogatni nektek, hogy a hétvégén el is készítsetek néhányat…

Klikk a képekre a receptekért!

Paradicsommal sült tojás

dscf7850-600x349

Brokkolis frittata

dscf2906-600x337

Zöldborsó pörkölt tojásos kölessel

DSCF7307

Pulykahúsos fasírt koszorú tojással töltve

DSCF3053

Tojásos melegszendvicsek

DSCF1952

Gluténmentes tojásos nokedli

DSCF9521

Kenyérben sült tojás

DSCF3024

Madártej

DSCF2970

Avokádós céklás töltött tojások

DSCF9345

Avokádóban sült tojás

DSCF6162

Nagyon diós és csokikrémes torta

A héten sütisokkot kaptok, zöldségek helyett két tortát is hozok nektek, íme az első. Ne csak én bűnözzek… Nem mintha annyira édes és gejl cuccok lennének ezek, hiszen az első versenyző szinte lisztmentes.

20161008_1145093

Azért csak szinte, mert én az eredeti recepttel ellentétben a dió mellé csempésztem 2 kanál tönkölylisztet, azon okból kifolyólag, hogy tudtam, hogy ketté kell majd vágni a piskótát, sőt, 4 részbe, ha kisebb formába sütitek. A kizárólag maglisztből álló tésztáknál pedig néha macerás ez, hiszen könnyebben törik, és akkor jön a puzzle-ozás, amihez most nem volt kedvem, mivel szülinapi tortának készült.

Laktózmentes is, kókusztejből főztem a krémet, ami egyébként egy házi csokipuding, akár önmagában, pohárban tálalva is megállja a helyét desszertként. A tortát én nem 24 cm-es formában sütöttem, mert akkor két részletben ajánlott sütni, illetve összesen 4 lapból álló tortát kaptok, viszont olyan sok volt a krém és a piskóta tészta is, hogy elég lett a nagy kapcsos formához is, amit így csak 2 lapba vágtam el, de még így is elég magas volt és a krémből is maradt egy kevés. A krém nekem nem lett túl kemény, ahogy fent írtam inkább puding állagú, így ha 4 lapos tortát készítetek kicsit csúszkálhat, szóval nekem ezért tűnt jobb megoldásnak a nagyobb, de 2 lapos torta.

20161008_1437032Hozzávalók 28 cm-es tortaformához:

Tésztához:

10 db tojás

30 dkg dió

4 evőkanál rizsliszt (v kukoricaliszt)

2 evőkanál tönkölyliszt v kukoricakeményítő

10 ek nyírfacukor

1 teáskanál sütőpor

2 evőkanál őrölt kávé

Krémhez:

1 l tej (kókusztejet használtam)

5 tojás sárgája

15 dkg cukor

40 g rizsliszt

40 g kukoricakeményítő

20 dkg 85 %-os étcsoki

20 dkg nyírfacukor

Lapok lekenéséhez: 1 deci presszó kávé + 1 teáskanál diólikőr v rum

Diszítéshez: 5-10 dkg tört dió, csokiforgács

Először megfőztem a krémet. A tejet felforraltam, pár kanál kivételével, amivel simára kevertem a tojások sárgáját a cukorral, liszttel és keményítővel. Mikor a tej éppen csak forrni kezdett, lehúztam a tűzről és a tojásos keverékhez adagoltam merőkanalanként, majd habverővel simára kevertem. Mikor elfogyott visszaöntöttem a lábosba, visszatettem a tűzre és besűrítettem a krémet, folyamatos keverés mellett. Mikor forrni és pöfékelni kezdett a krém és már nem volt durván folyós, akkor elzártam a gázt, beletördeltem a csokit, ezzel is simára kevertem, majd egy műanyagfóliával letakartam a krémet és kihűtöttem.

Ezután elkészítettem a tésztát, a sütőt előmelegítettem 180 fokra. Egy 28 cm-es tortaforma aljába sütőpapírt tettem. A darált diót, lisztet, keményítőt, sütőport, kávét összekevertem, a tojásokat szétválasztottam, a sárgáját habosra kevertem a cukorral, a fehérjét pedig kemény habbá vertem. A tojásos cukros masszába felváltva kanalaztam egy adag diót és egy adag fehérjehabot, lazán beleforgattam, és ismételtem míg el nem kevertem az egészet. Beleöntöttem a masszát a tepsibe és kb. fél óra alatt megsütöttem. Tűpróbával ellenőrzni kell, hogy átsült-e a belseje. Ezt is kihűtöttem, majd kettévágtam a tésztát.

Az alsó lapot meglocsoltam a kávés likőrös folyadékkal, nem kell sok, ne áztassa szét a tésztát éppen csak rálöttyintettem nagyjából az egész felületére pár kanállal. Ezután rákentem kb. egy centi vastagon a krémet, majd rátettem a másk lapot is, ezt is bekentem a krémmel körben is. Végül mozsárban megtört dióval is megszórtam, és hűtőben tároltam tálalásig.

Forrás: http://www.nosalty.hu/recept/frankfurti-torta

20161008_1138592

 

 

Tárkonyos brokkolis csicseriborsó ragu sütőtök hasábokkal

 

Izgalmas főétel, színes, ízes, és nagyon laktató, és nem hiányzik belőle a hús. A csicseriborsó a magas fehérjetartalmával gondoskodik róla, hogy ne hiányozzon.

20161006_0734492

A sült krumpli rajongókat nyilván nehéz meggyőzni róla, hogy burgonya helyett süssenek sütőtököt, de én azért bepróbálkoznék, mert a krumplin túl is van élet.  Az állaga persze nem lesz teljesen olyan, az íze sem, de én ezt nem is akartam, szerintem a tök finomabb… Egyébként édesburgonyával is lehet probálkozni abból is lehet jó köreteket készíteni, akár püré formájában, akár így is.

20161006_0733212

Hozzávalók 2 főre:

fél db hosszúkás kanadai sütőtök

fél fej brokkoli

20-25 dkg csicseriborsó (konzerv is jó)

1 duci gerezd fokhagyma

1 deci tejszín (rizstejszínt használtam)

1 mokkáskanál dijoni mustár

1 teáskanál tárkony

pár csepp citromlé

só, bors

olívaolaj v kókuszolaj

A sütötök alsó hosszúkás részét meghámoztam, félbevágtam és hasábokra vágtam, majd 200 fokra előmelegített sütőben kb. 20 perc alatt megsütöttem vékonyan kókuszolajjal meglocsolva. Nem kell megvárni most, míg a tök elkezd barnulni, mert szétesik, elég, ha csak kellemesen roppanós, még van mit harapni rajta. Süthetitek olajban is a gázon, de nekem így kényelmesebb volt.

A csicseriborsót én előző nap reggel beáztattam, este pedig puhára főztem, a brokkolit szintén, rózsáira szedtem és lobogó, forró vízben kb. 5 perc alatt puhára főztem, majd hideg vízzel leöblítettem, hogy szép zöld maradjon.

Egy kevés kókuszolajon a serpenyőben kicsit megfonnyasztottam a fokhagymát, hozzászórtam a csicserit és a brokkolit, megszórtam tárkonnyal, sóval,borssal, majd hozzáöntöttem a rizstejszínt és egy fél deci vizet. Ha sima tejszínnel készítitek, akkor ez nem szükséges, de a rizstejszín sűrű. Összeforraltam, megvártam, míg kicsit besűrűsödik a mártás és elkészült. Ha véletlenül nagyon híg lenne, akkor egy kis kanál étkezési keményítőt hideg vízben simára keverek és hozzáöntöm a mártáshoz, ez egyből megoldja a problémát.

A végén csorgattam rá pár csepp citromlevet és a sütőtök hasábokkal tálaltam, amit megszórtam előtte egy pici fűszersóval.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!