Hogy nem szeretitek a sört? Nem baj, én sem, majd így megszeretitek ti is! Ez olyan tipikus “hidegidőjárás” űző leves, vagy akár bacilus űző és szemgolyó elfolyósító levesnek is nevezhetném, ugyanis nem húztam búvárszemüveget és másnap megkérdezte valaki, hogy mi baj, sírtam? Nem, csak megpucoltam egy kiló hagymát…
Ez nem volt túl vonzó bevezetés lehet, ahhoz, hogy elkészítsétek, de megéri tényleg, még az orrodat is tisztítsa, a megfázásos időszakban, köhögés ellen is javasolt a vöröshagyma tea iszogatása, viszont így még finom is.
Persze az a pillanat azért megfizethetetlen, amikor lefőzöl egy komplett ebédet, eme levest és még mellé tésztát és édesburgonyás ragut a tetejére, kiadagolod a hűtőben elmondod világosan a távollétedben érkező édesanyádnak , hogy mi az ebéd, melyik tálban van, melyik polcon helyezkedik el, milyen színű lábosban a leves, a tészta és a hozzávaló szósz, majd mikor hazaesel este, hogy naa ebédeltetek és mit? Hát azt a hagymás cuccot a pennével….Na itt kaptam sikítófrászt, megszentségtelenítették a levesem kérem! Szóval ezt nem pennével esszük, hanem olvadozó sajttal és/vagy pirítóssal, vagy akár egymagában, ha kalóriaszegényebb verzióra vágytok, de ízekben így sem lesz hiány, a ser, a “vuszterszósz” és a zsálya gondoskodnak róla, hogy élvezetes legyen a szürcsölés és megtérüljön 10 perc zokogás. Ja és igen, az eredeti recepthez képest, annyit változtattam, hogy csempésztem bele némi savanyú káposztát is. Igazi gyógyleves lett a végeredmény.
Hozzávalók:
1 kg vöröshagyma
2-3 gerezd fokhagyma
15 dkg savanyú káposzta (elhagyható)
1 csapott evőkanál szárított zsálya
1 liter zöldség- v hús alaplé
2,5 deci barna sör
fél deci Worchestershire szósz
só, bors
2 evőkanál vaj
2 evőkanál kókuszolaj v olívaolaj
A vajat és a kókuszolajat felhevítettem egy nagy serpenyőben, majd rászórtam a felkarikázott vöröshagymát, mikor kicsit megfonnyadt, hozzáadtam a felaprított fokhagymákat is, a zsályát és rálocsoltam a Worchestershire szószt és legalább fél óráig dinszteltem a hagymát, néha átkeverve, hogy le ne égjen, ha szükséges öntsetek alá pici vizet mindig. Ezután felöntöttem a zöldségalaplével és a sörrel, majd még kb. 20 percig főztem a levest. Sajttal tálaltam, de egymagában is finom.
Forrás : http://dolcevitablog.hu/2013/09/barna-soros-hagymaleves/