Pálmafa Project

Diós narancsos karfiolleves

Így még tuti nem kóstoltátok a karfiollevest! Én sem… Teljesen véletlenül bukkantam rá egy osztrák karfiolleves receptre, ami tulajdonképpen így készül, mint ez, csak kesudióval és szárzellerrel.

dscf0106Ja, és répalé van az eredetiben, amit én narancslére cseréltem, a kesut dióra, mivel annak teltebb íze van szerintem, szárzellert meg nem kaptam, így gumós került bele. A végeredményt így már nem nevezném osztrák karfiollevesnek, kinézetre sem, viszont finomnak és kiadósnak igen. Konkrétan múlt hétvégén ezen éltem, egy nagy tányér elkanalazása után még második sem kellett, kb. késő délutánig éhes sem voltam.

Tudom, hogy sokan nem szeretitek a kelkáposztát, de az itt csak a végén kerül bele, még enyhén roppanós marad, nincs domináns íze, a narancslé és a dió pedig lágyítják azt, de összességében, nagyon kellemes az összhatás, igazi melengető leves hűvösebb időkre.

dscf0110

Hozzávalók:

1 kisebb fej karfiol

3 közepes répa

2 db szárzeller v 1 kis fej zellergumó

negyed kelkáposzta

10 dkg dió

1 db narancs leve

1 kis fej vöröshagyma

2 szál újhagyma

reszelt szerecsendió

só, bors

kókuszolaj

A hagymákat felaprítottam és kevés kókuszolajon megpároltam, majd hozzáadtam a kis kockákra vágott répát és zellert, valamint a rózsáira szedett karfiolt. Fűszereztem és felöntöttem annyi vízzel, hogy éppen ellepje, majd puhára főztem a zöldségeket, forrástól számítva kb. negyed óra alatt kész. Ezalatt a diót egy száraz serpenyőben megpirítottam félretettem, majd a kelkáposztát felcsíkoztam. Mikor a leves elkészült hozzáfacsartam a narancs levét, beleszórtam a kelkáposztát, majd kb. 2 nagy evőkanálnyit mennyiséget a dióval együtt simára turmixoltam és visszaöntöttem a leveshez. A dióból érdemes pár szemet a tálaláshoz is félretenni.

Halas omlett

Egy omlett minden napszakban jól jöhet, kisegít, ha nagyon éhes az ember, vagy éppen csak pár db zöldség és tojás árválkodik a hűtőben, és bűntudat nélkül falatozható, ha valaki odafigyel a vonalaira. Ééés pillanatok alatt kész.

dscf0114

Halas verziót még nem csináltam, de nekem ez most egy lusta ebéd volt, egy leves után második fogás, így felturbóztam kissé. Ezért is gondoltam, hogy megosztom veletek, mert szerintem legtöbbször sonka vagy szalonna kerül a rántottához, és hal nagyon ritkán. Nyilván aki nem szereti, az ezt sem fogja, de ő készítheti gombával akár. Érdemes valami zöldet és valami pirosat is beletenni, így még szép is lesz, az ízéről nem is beszélve.

Sütőben is el lehet készíteni, de nekem nem volt kedvem most megvárni, míg a sütő a melegszik, és a gázon is tökéletesen átsült, anélkül, hogy leégett volna az alja. A halhoz az egyik legjobb fűszer a kakukkfű és a kapor, én most az előbbit választottam, ti készítsétek amelyikkel jólesik!

dscf0115

Hozzávalók 1 v 2 főre:

2 L-es tojás

1 doboz tonhal v makrélakonzerv (natúr, sós lében)

1 kisebb piros húsú paprika

1 szál újhagyma

3 evőkanál tej v tejszín

só, bors

friss kakukkfű v más fűszernövény

kókuszolaj

A hagymát felkarikáztam, a paprikát apró kockákra vágtam, a halat lecsöpögtettem. A tojásokat felvertem a tejszínnel együtt, sóztam, borsoztam. Egy kis serpenyőben egy kanál kókuszolajat felforrósítottam, rászórtam a hagymát, a paprikát, kicsit átforgattam, hozzáadtam a villával nagyjából széttördelt halat,majd ráöntöttem a tojást, majd egyenletesen eloszlattam mindenhol. Alacsonyabb lángon hagytam sülni az omlettet, majd rátettem egy fedőt, hogy a teteje is kissé megszilárduljon, éppen, hogy csak ne legyen már folyós a tojás. Elzártam alatta gázt, majd megszórtam kakukkfűvel és paradicsommal tálaltam.

Mandulás sütőtökös spagetti

Folytatom a sütőtökös ételek sorát, és ez a spagetti a tárkonyos tökös raguval a tetején a pirított mandulával és parmezánnal megszórva, szerelem volt első falásra, aki megkóstolta repetázott…

20160917_104717-2Mindig egyszerű dolgom van és szeretek olyan brigádnak főzni, akikről tudom, hogy kb. olyan az ízlésviláguk, mint az enyém, vagyis minél több zöldség legyen, a hústól nem jönnek lázba és bátran megkóstolnak mindent, amit eléjük teszek. Mondjuk nincs más választásuk… Na jó, szó sincs gasztroerőszakról, legalábbis ez a főzés olyan jól sikerült, hogy majdnem nem volt mit tálalni délben, mert a mártás úgy magában nagy kanállal is kelendő vót, a mandula és a parmezán pedig csak úgy lazán kézzel, és a tésztát is majdnem az ujjunk közé csavartuk…

A fűszerezés spontán történt, mi tegyek bele, nem tudom, a kezem a római kömény után lendült volna, de tényleg lassan már mindenbe azt szórok, így gyorsan rácsaptam, kakukkfű, rozmaring messze van, esik az eső nincs kedvem megtenni azt az 5 lépést a szabadban, így jobbról érkezett az ötlet, hogy tárkony. Jó az hozzá? Nem tudom, de most az lesz…. és az lett, de nagyon!

20160917_104928-2Hozzávalók 4 főre:

1 csomag spagetti

1 hosszúkás kanadai tök fele

3 gerezd fokhagyma

4 evőkanál tejföl(laktózmenteset használtam)

1 teáskanál mustár

1 mokkáskanál szárított tárkony

só, bors

kókuszolaj

Tetejére:

10 dkg mandula

10 dkg parmezán

A tököt meghámoztam, kimagoztam, felkockáztam, egy lábosba tettem, felöntöttem vízzel és forrástól számítva kb. 15 perc alatt puhára főztem. Leszűrtem, a főzővízéből kb. 3 decit félretettem, sőt akár az egészet is érdemes megtartani és a tésztát kifőzhetitek benne.

Egy száraz serpenyőbe beleszórtam a mandulát, pár perc alatt illatosra pirítottam és mozsárban darabosra törtem, félretettem. Ugyanebben a serpenyőben felhevítettem kevés kókuszolajat rászórtam a sütőtököt, belereszeltem a fokhagymákat, kicsit átkevertem. A tök gyakorlatilag egyből elkezd szétfőni, a félretett főzővízből öntöttem hozzá egy kicsit, aztán még néhányszor egy keveset, hogy krémes, de nem túl folyós állaga legyen a mártásnak. 5-10 perc elég neki. Közben fűszereztem, a végén hozzákevertem a tejfölt és a mustárt, hagytam azzal is egyet rottyanni és kész is.

Kifőztem a spagettit, tányérra tettem, a parmezánt lereszeltem és a tört mandulával együtt a sütőtökös mártás tetejére szórtam.

Répás sütőtökös főzelék csicserilepénnyel

Nálam az ősz nem akkor köszönt be hivatalosan mikor ráhullik egy sárga falevél a fejemre, hanem mikor megcsapja az orrom az édes, karamellizálódott sütőtök illata.

20160915_071425

Eljött ez a pillanat, az első választásom pedig egy főzelék lett, ami sokkal finomabb, mint ahogy kinéz, bár nekem pont attól tetszik, hogy ez olyan igazi komfortos, házias kaja, semmi elegancia, csak meleg telt ízek. Ja, és természetesen liszt nincs benne, sőt még turmixolni sem kellett, hogy besűrűsödjön, ezt a tök megoldotta helyettem, a répa viszont egészben maradt, nagyjából ez különbözteti meg főzelékünket a bébiételtől… Na meg a fűszerek, a gyömbér enyhén csípős íze, és a mellé került csicseriborsólisztes lepény. Mostanában sokszor sütök ilyet reggelire is, kenyér helyett tökéletes, ugyanúgy bármivel meg lehet pakolni, kenni, hajtogatni, feltekerni, ahogy tetszik, de az ehhez hasonló ételekhez, sűrű ragukhoz is nagyon finom.

20160915_071320Hozzávalók 2 adaghoz:

egy hosszúkás kanadai tök fele

4 db sárgarépa

2 duci gerezd fokhagyma

fél hüvelykujjnyi reszelt gyömbér

fél mokkáskanál római kömény

só, bors

Lepényekhez:

6 evőkanál csicseriborsóliszt

fél mokkáskanál kurkuma

só, bors

víz

kókuszolaj

A sütőtököt meghámoztam, felkockáztam, a répát szintén megpucoltam, karikára vágtam és 200 fokra előmelegített sütőben , egy kevés kókuszolajjal meglocsolva megsütöttem kb. fél óra alatt.

Nem baj, ha a répa még nem teljesen puha, hiszen főni is fog. Ezután a zöldségeket egy lábosba tettem, hozzáreszeltem a fokhagymákat, a gyömbért, fűszereztem, és felöntöttem annyi vízzel, ami nem teljesen lepte el a zöldségeket és összefőztem az egészet. A vizet lehet még pótolni apránként, ha szükséges, a sütőtök teljesen szétfő szinte és általa sűrűsödik be a főzelék, a répa viszont így lesz kellően roppanósan puha. Kb. 15 perc alatt kész.

A lepenyékhez a lisztet, felöntöttem annyi vízzel, hogy jó sűrű palacsintatésztát kapjak, fűszereztem, majd egy serpenyőben felforrósítottam egy kis kanál kókuszolajat és fél mérőkanálnyi adagot rákanalaztam, majd mindkét oldalát kb. 3-3 percig sütöttem. Ezután kisebb darabokra vágtam a csicserilepényt és a főzelékkel tálaltam.

Banános mákos süti

Lisztmentes, tejmentes, és mikor a sütőből kivettem, nem gondoltam, hogy felkerül ez a recept a blogra…

De mikor kihűlt, és megkóstoltam elgondolkokodtam, majd miután megkóstolta más is és kapásból letolta az amúgy sem nagy adag süti felét, akkor már biztos voltam benne, hogy megosztom veletek is.

20160917_095443~2~2Kaptam egy receptet pár napja, alul a link, amit egy barátném megsütött és áradozott róla, hogy milyen finom. Minimális lisztet tartalmazott a recept, de mivel volt sok mákom a hűtőben, amivel már kezdeni akartam valamit, így liszt helyett ebből sütöttem meg. Túl folyósnak tűnt a tésztája, és talán még kisebb tepsiben kellett volna sütnöm, vagy rögtön dupla adaggal indítani, mert kissé lapos lett. Aztán rájöttem, hogy megint túl szigorú voltam,  mert ez rajtam kívül senkit nem érdekelt…

Az eredeti receptben amúgy még csokimáz is van a tetején, én ezt feleslegesnek találtam, így kihagytam, de így is elég édes. Egyszerű, gyorsan kész és napokig eláll, puha szaftos marad a banánnak köszönhetően!

Hozzávalók kb. 20×25 cm-es tepsihez:

2 db banán

3 db tojás

4 evőkanál mák

2 evőkanál karobpor (étkakakópor is jó)

4 evőkanál nyírfacukor

1 teáskanál sütőpor

3 evőkanál olaj(olívát használtam)

3 evőkanál víz

csipet só

A banánt egy villával széttörtem, hozzákevertem az egész tojásokat, a vizet és a cukrot, majd hozzácsorgattam az olívaolajat, beleszórtam a mákot, a sütőport, csipet sót, karobport és összeforgattam az egészet.

180 fokra előmelegített sütőben, egy sütőpapírral kibélelt tepsiben kb. 20-25 perc alatt megsült. Kivettem, kihűtöttem, majd felszeleteltem.

Forrás: http://www.nosalty.hu/recept/bananos-suti-nagymama-konyhajabol

Kacsamell szőlősalátával

Akár szüreti ebéd is lehetne ez a fogás, mert a kacsa és a szőlő szuper páros, de ez az egyszerű hideg szőlősaláta szinte bármilyen sült húshoz passzolhat, hétvégére ideális!

DSCF0088Általában, ha kacsahúst sütök, kerül mellé valamilyen gyümölcs, ilyenkor a szőlőt is a tepsibe szoktam szórni és átveszi a többnyire fehérboros fűszeres szaft ízét, itt találtok ilyen receptet is. Most viszont elég meleg volt mikor ez az étel készült, így egy hideg, pikáns gyümölcssaláta volt a legkézenfekvőbb mellé. Kefir, zöld citrom, pár csepp méz és kész is volt, míg a serpenyőben a kacsamell is kellően puhára sült, miközben magába szívta a rozmaringos szaftot.

Ha esetleg valakit zavar a szőlőmag, akkor érdemesebb nagyobb szeműeket választani és kimagozni, ha van türelmetek… Némi extra finomság is került a saláta tetejére, még pedig a főtt gesztenye. Ennek még nincs szezonja, viszont én rákattantam a bolti zacskós főtt gesztenyére és hetente elpusztítok egy adagot csak úgy egymagában, viszont ilyen ételekhez is remek. Ennek hiányában még dióval tudnám elképzelni…

DSCF0090

Hozzávalók 2 főre:

fél kacsamell

1-1 kisebb fürt fehér és piros szőlő

2 rozmaring ág

fél lime leve

pár csepp méz

1 kis doboz kefir

só, bors

Tetejére: főtt gesztenye (elhagyható) vagy dió is lehet helyette

A kacsamell elkészítését IDE KLIKKELVE megtalálhatjátok. Itt annyi változás volt csak, hogy két rozmaring ágat még mellé dobtam, így a szaft átvette az ízét, amivel tálaláskor még meglocsoltam.

A szőlőt leszemeztem, egy tálba tettem, a kefirben elkevertem a fűszereket, a zöld citrom levét és a mézet, majd összeforgattam a gyümölccsel. Min. fél órát ajánlott hűtőben pihentetni, hogy összeérjenek az ízek.

További kacsahúsos recepteket itt találtok!

Mascarponés cukkinis kölesrizottó

Hogy mitől lesz sárga egy cukkinis rizottó? Hát a gyönyörűséges sárga cukkinitől és a sáfrány is hozzájárul azért ehhez az aranyló árnyalathoz. Pontosabban a sáfrányos szeklice. Az eredeti sáfrányt egyrészt arany árban mérik, ha rákerestek a neten, hogyan is készül és miként szedik ki a krókusz virág apró szálait valahol Iránban, akkor megértitek, hogy miért is kerül ennyibe. Rengeteg féle sáfrány létezik, nálunk is nyílik tavasszal, de sajnos ebből hiába álltok neki szüretelni, nem lesz jó, hiszen csak egy fajtából nyerhető ki ez a gyógyhatású fűszer. Egy kg sárfányszálhoz kb. 150.000 virágot dolgoznak fel…

20160906_185835-2 (1)Gyomorpanaszokra, köhögés csillapítására használják elsősorban és állítólag nagyon finom ízt kölcsönöz az ételnek, amit a sáfrányos szeklice esetében, – ami egyébként egy teljesen más kinézetű virágból kinyert fűszer -,  viszont én sajnos nem bírtam felfedezni… Valószínűleg ezt inkább az ételek színezésére használják illetve olajat is állítanak elő belőle. Én egy nagyobb csipetet is beletettem az ételbe, de semmi extra ízt nem éreztem. Azonkívül, hogy amúgy a rizottó nagyon finom lett, fokhagyma, citrom, és hát a mascarpone varázsolja el az egészet, amit most nagyon megkívántam és ezer éve nem ettem, úgyhogy feldobta az ételt és a napomat is.

Egyéb krémsajtot is használhattok hozzá és természetesen nem muszáj sárga cukkini után kutatni a piacon a zöld is tökéletes lesz, vagy más tök fajták, pl. sütőtök hmm… Az eredeti rizottó ugyebár arborio rizsből készül és egy löttyenet fehér bor is kerülhet hozzá. Utóbbit ti is tehettek bele, ha van kéznél, a köles pedig hamarabb megfő, mint a rizs illetve ezúttal nem álltam mellette folyamatosan adagolva az alaplevet, hanem nemes egyszerűséggel egyben megfőztem az egészet.

20160906_185935-2

Hozzávalók 3 főre:

1 db cukkini (kb. 35 dkg)

1 bögre köles (3 deci)

10 dkg mascarpone

1 kis vörös, v lilahagyma

2 gerezd fokhagyma

1 nagy csipet sáfrányos szeklice

pár csepp citromlé

pár csepp olívaolaj

kb. 1 liter zöldségalaplé

só, bors

kókuszolaj

A cukkinit meghámoztam, hosszában félbe vágtam és kikanalaztam a magjait, majd lereszeltem. (Ha vékony héjú zöld cukkinit vesztek, azt nem muszáj hámozni és magozni sem).

A hagymát felkockáztam és egy lábosban kevés kókuszolajon üvegesre pároltam,majd hozzáadtam a cukkinit, sóztam, borsoztam, hozzászórtam a kölest és felöntöttem a zöldségalaplével, majd hozzáadtam a sáfrányt is. Lefedve lassú tűzön főztem kb. 10 percet míg a köles átpuhult. Olyan jó krémes, szottyos állagúnak kell lennie. A végén belefacsartam a citromlevet és a mascarponét is ajánlott belekeverni, de tálalhatjátok úgy is, hogy rá van kanalazva, ahogy jólesik. Egy löttyintés olívaolaj is mehet a tetejére!

Még több rizottó receptet itt találtok!

Cukormentes szilvalekvár

Még nem késő nekiállni a szilvalekvár főzésnek.

Általában úgy szoktam kezdeni a recepteket, hogy egyszerű, gyors stb. Nos, az egyszerű most is fennáll, a gyors kevésbé, de igazi klasszikus lekvárfőzésnél erre nem is feltétlenül kell törekedni szerintem, pláne ha szilváról van szó, amiben semmilyen tartósítószer és hozzáadott cukor nincsen. Szóval ezek a jó tulajdonságai igazán kárpótolnak azért a 12 óráért (bocsiii), amíg fő.

20160911_162658

Mondanom sem kell, hogy most más tollával ékeskedem, hiszen Anyukám követte el eme lekvárt és esküszöm nem én adtam ki parancsba neki. Bár ezentúl….

Ecet és szilva, ennyi kell hozzá, ja meg dunsztos üveg és fontos, hogy celofánnal legyen lefedve. És természetesen édes legyen a szilva, akkor tuti nem lesz savanyú. Én nem tudtam, mikor megkóstoltam, hogy ecet van benne, de nem érződik, és nem is hiányzik belőle a cukor. Egy szó, mint száz, nem tudom, hogy lesz-e egy őszies, esős nap a közel jövőben, de arra érdemes lenne időzíteni a lekvár főzést, vagy ha éppen nem tudtok aludni, esetleg hétközben is rendelkezésetekre áll egy szabadnap vaaagy kérjetek meg rá valakit, hogy készítse el nektek….

20160911_162910-2Hozzávalók 5 közepes üveghez:

3 kg puha érett szilva

1 deci 10 %-os ecet

A szilvát kimagozzuk és egy nagy lábosban feltesszük főzni az ecetben, fedő alatt közepes lángon. A nagy szeműeket érdemes kisebb darabokra vágni, az aprókat elég csak félbe, úgyis szétfő.

Megkeverni nem szabad, mikor el kezd forrni levesszük a fedőt és takarék lángon hagyjuk főni 12 órán keresztül. Éppen csak bugyogjon a teteje. Célszerű a lábos alá a gáztűzhelyeknél használt rácsot tenni, hogy ne égjen le.

12 óra után, mikor szétfőtt és jól besűrűsödött, akkor át lehet keverni, majd kiforrázott üvegekbe töltjük, és celofánnal lefedjük, aztán mehet a száraz dunsztba, vagyis be kell alaposan bugyolálni pokrócba. Ha teljesen kihűlt, akkor irány a kamra polc, vagy a vajas kenyér…

 

Tönkölylisztes focaccia

Egyszerű, rusztikus, alul ropogós, belül puha szivacsos, felül az olívaolajtól a rozmaringtól és a paradicsomtól nagyon szaftos, ízletes lepénykenyeret hoztam ma nektek. Naná, hogy Itália ihlette ezt is. A focaccia (fokaccsa) tulajdonképpen egy átmenet a pizza és a kenyér között, a pizzánál vastagabb, a hagyományos kenyérnél vékonyabb, keskeny szeletekre vágják fel és mehet reggelire frissen ropogósan vagy vendégseregnek mindenféle kencék mellé akár.

20160904_080634Kelt tészta és mégis egyszerű, nem túl kényes a történet, ha nekem is sikerült elsőre… Pedig tönkölyliszttel csináltam, de ahogy  már többször írtam, tökéletes ez a liszt kelesztéshez (is).  A focaccián nem feltétlenül van paradicsom, legtöbbször csak simán só, bors, olívaolaj kombóval készül, és ez is bőven elegendő amúgy neki ahhoz, hogy finom legyen. Viszont isteni finom paradicsomokat kapni még minden színben és méretben, érdemes kihasználni a szezont és megpakolni vele a kenyerünket!

Hétvégi reggelinek szuper, túl sok munkát nem igényel, nem kell nyújtani se, csak kézzel nagyjából kör alakban vagy téglalap, vagy rombusz, amőba stb. formára széthúzkodni a tepsin és lehet is sütni. Frissen az igazi, de másnap is finom, sőt akár le is fagyasztható.

Itt a hétvége lepjétek meg reggelire vele akit szeretnétek!

20160904_083142~3Hozzávalók:

1 bögre (250 ml) fehér tönkölyliszt

1 bögre teljes kiőrlésű tönkölyliszt

1 bögre langyos víz

1 evőkanál aprított rozmaring

4-5 kisebb szem paradicsom

1 teáskanál szárított élesztő

mokkáskanál só

olívaolaj

A liszteket összekevertem, sóztam,  az élesztőt szintén elkevertem a langyos vízben, majd a liszthez öntöttem és összegyúrtam. Konyharuhával letakarva fél óráig kelesztettem meleg helyen.

Ezalatt felaprítottam a rozmaringot, negyedekbe vágtam a paradicsomot, ha pici koktélparadicsom van kéznél, akkor az mehet egészben is rá. Egy gáztepsire sütőpapírt terítettem, kicsit lekentem olívaolajjal. A tésztát miután duplájára kelt ráborítottam és téglalap alakúra megpróbáltam széthúzni kb. 20 x 25 cm nagyságú lett. Egy kis tálba öntöttem olívaolajat, belemártottam az ujjaimat és összetapicskoltam vele tésztát, csak úgy lazán, nem kell túl sok olaj. Megszórtam a rozmaringgal, majd enyhén lenyomkodva rátettem a paradicsomot.

200 fokra előmelegített sütőbe toltam, amit 5 perc után visszavettem 180 fokra. Ez sütőfüggő az enyém régi és hajlamos az alján gyorsabban megégetni a tésztákat… Kb. 20 percet sült, mikor szépen feljön a tészta és a teteje barnulni kezd, az alja pedig ropogós akkor kész. Kivettem kicsit, hűlni hagytam, meglocsoltam olívaolajjal még és felszeleteltem.

Forrás:http://theviewfromgreatisland.com/summer-tomato-focaccia/

 

Szárzelleres bruschetta

Meglepő módon ismét Olaszország ihlette reggelit hoztam most nektek, de talán elnézitek nekem és még van a tarsolyomban ám más is erre a hétre…

A bruschetta (bruszketta) ugyebár többnyire paradicsomos változatban ismert itthon, de a csizma lakók bizony sok más alternatívát is készítenek az erre specializálódott szendvicsezőkben. Az alapja a lényeg, még hozzá a pirítós, olívaolajjal meglocsolva. A feltét változhat, népszerű a mozzarellás, fügés-sonkás(hmmm) is. Ezt a receptet pedig véletlenül csíptem el a tévében egyik nap, és felcsillant a szemem, mert előbb csinálnék epres-paradicsomos bruschettát, mint szárzellereset, pedig szeretem, mert salátákba és mártogatós kencékhez is imádnivaló ez a ropogós, lédús zöldség.

Ízlett azt kell mondjam, nem túl szép, de legalább finom. Jó sok fokhagymával, citromlével és csakis kizárólag olívaolajon pirított kenyérrel az igazi! Szórhattok még rá fűszereket is, bazsalikomot, oregánót, petrezselymet, ami kéznél van.

DSCF0085

Hozzávalók:

fél csomag szárzeller

fél citrom leve

1-2 duci gerezd fokhagyma

só, bors

olívaolaj

A szárzellert megmostam, apróra vágtam és egy mákdarálón pépesre aprítottam, illetve hagytam néhány nagyobb darabot is benne. Hozzáreszeltem a fokhagymát, belecsorgattam a citromlevet, sóztam, borsoztam. A kenyeret egy pici olívaolajon megpirítottam egy serpenyőben, majd rákanalaztam a zellerpürét és csorgattam rá még pár csepp olívaolajat.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!