Pálmafa Project

Mentás málnás mozzarellás rukkolasaláta

Szép, finom, friss, kicsattan az egészségtől, igazi kánikula kaja, még asztaldísz is lehet kb. 5  másodpercig, legalábbis én tovább nem bírnék ellenállni neki…

DSCF9609A vicces az, hogy egészen tavalyig utáltam a rukkolát, aztán valahogy mégis rámozdultam, miután kaptam friss zsenge leveleket egyenesen a kertből és ezeknek kissé más ízük volt, mint a boltinak. Aztán mostanában már a többivel is egész jó viszonyban vagyok, ebben a salátában pedig kimondottan szükség van a rukkola enyhén csípős, karcos ízére, de ha helyette zsenge bébi spenóttal vagy madársalátával készítitek, úgyis finom lesz.

A saláta különlegességét talán az adja, hogy az öntet is málnás, némi balzsamecettel és olívaolajjal összekeverve, ezt egyébként más friss salátákhoz is bátran használjátok. Amúgy meg az “amilyen egyszerű, pont olyan nagyszerű” ételkategóriába tartozik. Bármelyik napszakban szuper szerintem, akár köretnek is húsok mellé. Használjátok ki a málnaszezont, egyétek frissen!

DSCF9612

Hozzávalók:

1 csomag rukkola

20-25 dkg málna

1-2 csomag mozzarella

2 evőkanál olívaolaj

1 teáskanál balzsamecet

pici mustár

só, bors

pár db mentalevél

tetejére bármilyen (pirított) mag

A ruccolát szétterítettem egy nagy tányéron, rátépkedtem a mozzarellát, rászórtam a málna felét és a felaprított mentát.

Az öntethez a málna másik felét leturmixoltam, simára kevertem az olívaolajjal, balzsamecettel, mustárral, sóval, borssal, majd rákanalaztam a salátára és megszórtam még tökmaggal.

DSCF9611

Nyers meggyleves céklával

Volt már hasonló a blogon tavaly, csak kicsit más stílusban, más ízekkel, és főzve került a cékla a levesbe. Az is szuper, de azt hiszem ez übereli! Eszméletlen jó dolog párosítani a céklát savanykásabb piros gyümölcsökkel.

Egyrészt az íze miatt, másrészt nagyon jó vasforrás lehet. Kicsit elmerültem a témában, mert az egyik kedves barátnőm vasa a béka segge alatt van , ilyenkor ugyebár mi az első javaslat “egyééé húst”. De mi van akkor, ha nem igazán kívánja az ember lánya a húst? Sajnos a vas felszívódása zöldségekből  a tévhiedelem ellenére pl. spentóból, sóskából alig-alig bevihető ugyanis a benne lévő oxalátsav megakadályozza a vas felszívódásást. Illetve úgy jó kombinálni  a vastartalmú hozzávalókat, ha mellette magas C-vitamin tartalmú zöldség vagy gyümölcs is kerül mellé, mivel így képes a legtöbb vas beépülni a szervezetbe.

A nyers cékla-meggy kombó ezért is klassz, de ribizlivel is kipróbálhatjátok vagy málnával, mennyei tényleg! Ha nem szeretitek a céklát, higgyétek el, itt nagyon észre sem veszitek az földes céklaízt, pláne, ha növényi tejeket használtok mellé, és a fahéj is hozzájárul, hogy nem arra fókuszál az ízlelőbimbó, miközben szürcsölitek.
DSCF9598

Hozzávalók 2 adaghoz:

2 kis fej cékla

2  marék meggy

1 csapott mokkáskanál őrölt fahéj

1 csipet Himalája só

2 evőkanál kókuszkrém (vagy sűrű natúr joghurt v más növényi tejek)

4 szem datolya édesítésnek (helyette más aszalt gyümölcs is jó)

pár csepp citromlé

petrezselyem a tetejére (elhagyható)

A céklát lereszeltem és a turmixgép táljába tettem, majd a meggyet kimagoztam és felét kb. szintén a cékla mellé dobtam, majd ment hozzá a kókuszkrém (vagy joghurt), csipet só, fahéj, apróra vágott datolya és annyi víz, amennyi éppen csak ellepte. Inkább legyen kevesebb, aztán ha túl sűrű még lehet hozzáönteni. Simán felönthetitek kókusztejjel, mandulatejjel stb. is. Pár msp turmixolás követekezett, majd tálakba töltöttem, beleszórtam a meggyet, tetejére petrezselymet szórtam, pár csepp citromlevet csorgattam rá és kész. Ha hideg volt a víz, a meggy és kókusz, akkor hűteni sem kell, különben mehet a hűtőbe min. egy fél órára.

Sült csirke kapros brokkolis egresmártással

Rájöttem a héten az egresre pillantván a piacon, hogy még nincs is receptem vele, és ezen sürgősen változtatni szerettem volna. Sikerült. Finom lett. Íme:

DSCF9603Kicsit bővebben is azért róla, biztos ismeritek a piszkemártást, ami jó, mert én nem… Ez nekem valahogy kimaradt a gyerekkoromból pedig volt egres a kertben, amit csak úgy egymagában, a belsejét kiszippantva ettünk. Néha…mert azért nem volt népszerű gyümölcs, és szerintem  most sem az. Nem is árulnak túl sok helyen, de most van a szezonja, így ráleltem és vittem is.

Annyit tudtam róla, hogy jó emésztésserkentő, van benne C-vitamin, kalória pedig alig. Ja és hogy savanyú és húsok mellé jó lehet. Híve vagyok a zöldségek és gyümik nyers fogyasztásának hisz tudjátok, de ezt akkor se nagyon tudtam volna salátába nyersen belecsempészni, úgy, hogy az még élvezhető is legyen, ha közben ütnek és kényszerítenek, mert ezt bizony még féléretten szedték le és különösen savanyú volt és kemény. Így kapóra jött ez a mártás, és, hogy kivételesen húst kívántam. Mivel nagyon szexi csirkecomb filét rakott elém a hentes, ami kevésbé száraz, mint a csirkemell, így tök jó kis ebéd lett belőle. És igen brokkoli is virít ott, teljesen jól passzolnak, a kapor pedig életre kelti az egészet. Nem szeretem cukrozni a sós ételeket, még xilittel sem, de ebbe most muszáj volt, hogy kerek legyen a történet és élvezhető.

A gersli vagy más néven árpagyöngye pedig kimondottan jó köretnek bizonyult, a duci szemek jól magukba szippantják a mártást, de sima rizzsel is készíthetitek.

DSCF9606Hozzávalók 3 főre:

fél kg csirkecombfilé v csirkemell

25 dkg egres

1 kis fej brokkoli

3 gerezd fokhagyma

2 szál újhagyma

1 kis csokor kapor

2 deci tejszín (rizstejszínt használtam)

1 evőkanál rizsliszt

1 evőkanál nyírfacukor

só, bors

kókuszolaj

Köret: 1 bögre gersli (lehet rizs, kuszkusz, bulgur is)

A csirkecombot felkockáztam és egy serpenyőben kevés kókuszolajon lepirítottam, sóztam, borsoztam, majd félretettem.

A brokkolit rózsáira szedtem,  a fokhagymát felaprítottam az újhagymával együtt, majd kókuszolajon kicsit átkeverve, vigyázva, hogy meg ne égjen üvegesre pároltam. Hozzáadtam a brokkolit és az egrest, sót és borsot, öntöttem alá pici vizet kb. egy decit, megszórtam nyírfacukorral, majd lefedve hagytam, hogy puhulni kezdjen a brokkoli és az egres is. A rizstejszínben elkevertem a rizslisztet és a felaprított kaprot, mikor a brokkoli már félig megpuhult, beleöntöttem a tejszínt a serpenyőbe, elkevertem, megvártam, míg felforr, besűrűsödik egy kicsit és 5 perc múlva el is zártam a gázt alatta. Közben dupla mennyiségű vízben kifőztem a  gerslit is.

DSCF9604

Kókusztejes tökfőzelék almás tócsnival

Nem titok, hogy nem vagyok tökfőzelék rajongó, ha az éhenhalás kerülgetne és elém tolna valaki egy tányérral akkor megenném, de magamtól nem hiszem, hogy eszembe jutna főzni. Tudom én, hogy kaporral az igazi meg minden, és az elmúlt pár évben egyszer ettem pár kanállal valahol belőle, de úgy el éldegélek nélküle vidáman.

DSCF9597Viszont olyan guszták a tökök a piacon, hogy néha veszek, hogy majd valami lesz belőle, ilyenkor került általában töltött tök a blogra, sőt van kapros tök ropogós morzsával a tetején. Az volt eddig a kedvencem asszem. Most lett egy újabb is, még hozzá ez a főzelék, de tudjátok, ezekkel az ízekkel szinte bármit el lehet adni nekem, de ígérem ti sem fogtok csalódni, ha tesztelitek ebben a formában is. Ha eddig szerették a tökfőzelék azért, ha nem, akkor meg azért.

Az almás tócsnira gondolom meg senkit nem kell rábeszélni, győztem megállni, hogy maradjon a főzelék mellé is, miután kisült… No glutén, no laktóz és milyen finom!

DSCF9596Hozzávalók 2 adaghoz:

1 nagyobb méretű főzőtök

1 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

2 deci kókusztej v tejszín

1 teáskanál madras curry keverék

1 mokkáskanál kurkuma

só, bors

kókuszolaj

petrezselyem

Tócsnihoz:

2 db alma

2 db tojás

4 csapott evőkanál csicseriborsóliszt(más liszt is jó)

fél mokkáskanál fahéj

csipet só

kókuszolaj a sütéshez

A hagymákat felaprítottam, a tököt meghámoztam, én lereszeltem a puha magjaival együtt, de akit zavar kanalazza ki a magokat előtte. Kókuszolajon megpároltam a hagymát, rászórtam a curryt és a kurkumát, átkevertem, majd ment hozzá a reszelt tök is. Felöntöttem a kókusztejjel, meg egy pici vízzel, nem is lepte el teljesen a tököt, de nem baj, mert levet fog engedni úgyis, és fedő alatt kb. 15 percig hagytam rotyogni. Ezután kivettem egy bő merőkanálnyit, simára turmixoltam, majd visszaöntöttem a főzelékhez.

A tócsnihoz lereszeltem az almát, kicsavartam a levét egy pohárba, azt megittam, majd a hozzákevertem a lisztet, sót, felvert tojásokat és felforrósított olajon 1-1 nagyobb evőkanálnyi masszát elterítettem és mindkét oldalukat pár perc alatt pirosra sütöttem. Végül friss petrezselyemmel megszórtam a főzeléket és a tócsnival tálaltam.

 

Mákos gyümölcspuding eperrel és cseresznyével

A piros gyümölcsök és  a mák nagyon jó barátok, én pedig pont ilyen desszertre vágytam, de egy olyan alternatívára, ami gyorsan elkészül és nem kell a sütőt bekapcsolni és akár reggelire is elfalatozhatom.

20160607_062935-2Mi más jöhetett volna szóba, mint egy pohárdesszert, még  hozzá főzés nélkül, így került a kezembe az útifű maghéj ismét. Nem rég már volt egy ilyen recept almával és banánnal, de érdemes piros gyümölcsökkel is kipróbálni, mert még finomabb lesz, mákkal és kókuszkrémmel felturbózva meg pláne.

Ha nem cél nálatok, hogy laktózmentes legyen, akkor tudjátok, nyugodtan mehet hozzá natúr joghurt is, de sima vízzel is működik, tényleg egyszerű a történet. A nagyon trendi chiamaggal is elkészíthető, néha én is szoktam azzal is, úgy még több energiára szert tehettek vele, és ha reggelire eszitek, akkor délig nem lesztek éhesek.

Ez a verzió, ezekkel a hozzávalókkal tökéletes desszert lehet egy hétvégi ebéd után vagy uzsonnára is!

20160607_063043Hozzávalók poharanként:

1 kis marék eper (kb. 6-8 szem)

pár szem cseresznye magozva

1 csapott evőkanál mák

1 csapott evőkanál útifű maghéj

ízlés szerint méz, nádcukor v nyírfacukor

1 evőkanál kókuszkrém (helyette sűrű natúr görög joghurt is jó)

2 deci víz (vagy bármilyen növényi tej)

pár csepp citromlé

1 csipet Himalája só

Az epret a turmixgépbe tettem és a cseresznyét kivéve az összes többi hozzávalót is, majd simára turmixoltam és pohárba töltöttem. Végül beledobáltam a magozott cseresznyeszemeket és hűtőbe tettem. Kb. fél óra után ehető, de előző nap is elkészíthetitek.

 

 

Az én görög salátám

Nem is értem, hogy ez miért nem volt még eddig fent a blogon? Talán mert mindenki ismeri és biztos mindenki el tudja finoman készíteni? Sokáig ezt gondoltam… Aztán én naív, párszor rendeltem étteremben és olyan verziókat kaptam, hogy legszívesebben visszaküldtem volna… A legtöbb salátában az uborka volt hangsúlyban, és mellette szinte nem volt más, olívát általában sosem láttak, és feta helyett valami krémsajt utánzat volt a tetején, sőt még trappista sajttal is találkoztam, de asszem a legdurvább az volt, ami tortilla chipsszel volt megfejelve. Még mexikói salátának is rossz lett volna, nemhogy görögnek… Úgyhogy, íme, ahogy én szeretem és mindenki más is aki kóstolta.

DSCF9577Az eredeti receptben nincs ugyan paprika, csak paradicsom, és uborka, de mikor ez a saláta itthon is divatba jött kb. 20 éve és bekúszott a recept valahogy a családba is, akkor paprikával együtt jött és én ezt benne is hagytam, mert jót tesz neki ízben, színben, ropogósságban. Szerintem akkor jó, ha kb. mindegyikből ugyanannyi mennyiség kerül bele, a hagyma kezdetben vörös volt, sőt pici fokhagyma is ment hozzá, aztán a lilánál maradtam, ezúttal lila újhagyma került bele. Ami a fűszereket illeti az oregánó mellé én egy pici bazsalikomot is teszek hozzá, ha van friss, akkor bőven szórhattok bele mindkettőből.

A sajt része szintén fontos, lehet kapni már itthon is fetát, ebből ha lehet az igazi görög változatot vegyétek, mert van sok utánzat fehér sajt néven, ami szerintem nem mindig finom… Régen még nem mindig lehetett fetát kapni vagy nagyon drágán és emlékszem, hogy mi akkor Anikó sajtot tettünk rá, ami picit hasonlít hozzá, és passzol ehhez a salátához, szóval ha nincs feta akkor én azt vennék végső esetben.

Ha külön személyenként van tálalva, akár előételnek is, mint Görögországban, akkor jól mutat rajta egész szeletben a sajt, viszont nagy tálban, több főnek tálalva én a tetejére szoktam morzsolni, de soha nem keverem utána már össze, mert az szerintem nem annyira gusztusos. Egy biztos, nagyon finom és grillpartira el ne induljatok nélküle, de egymagában vacsorára is szuper lesz!

DSCF9581Hozzávalók 4 főre:

4 paradicsom

2 paprika

2 kígyóuborka v kis uborkából 4-5

1 fej lilahagyma

1-1 csapott teáskanál szárított oregánó és bazsalikom (frissből mehet több)

só, bors

4 evőkanál olívaolaj

1 evőkanál citromlé v fehérborecet

Tetejére:

30 dkg fetasajt

10 dkg olívabogyó

friss oregánó levelek

A hagymát apróra szeltem, a paradicsomokat, paprikát, ubit szintén kisebb darabokra. Mindent egy mély tálba tettem, megszórtam a fűszerekkel, olajjal, citromlével, alaposan összeforgattam, majd a tetejére a sajtot vagy rámorzsolom, megszórom a félbevágott olívabogyóval, friss oregánóval és legalább 30 percig állni hagyom a hűtőben.

Cukkinis csicseriborsós hajdinás egytál

Érdekes, hogy mikor veszek egy hozzávalót, jelen esetben a cukkinit, és kitalálom mi legyen belőle, akkor sokszor a végeredménynek semmi köze a kiindulási ponthoz. Most is csak alig, alig. A menta és a fokhagyma volt még fix, de krémet akartam amúgy és azt tésztára kanalazni. Aztán a turmixolás előtt megálltam és tésztára sem vágytam már, inkább a megszokott és kedvelt gluténmentes gabonámra a hajdinára, de az úgy még sovány ebéd, kellett bele valami fehérjedús és laktató összetevő is, így lett a választottam a csicseriborsó. Szóval így megy ez nálam…

DSCF9571Ezt csak azért írom le, hogy hátha ti is ihletet kaptok és ha tetszik a frissítő mentás cukkinis alapíz, akkor akár próbálkozhattok egy fenti tésztás étellel is, ha a hajdina éppen nem gyere be és a cukkinikrém is jó ötlet, azoknak, akik amúgy nem annyira szeretik ezt a zöldséget.

Ez olyan kényelmesen egyszerű étel hétköznapokra, amit magatokkal is vihettek a dolgozóba, sőt még az sem gond, ha nem tudjátok hűtőbe tenni napközben, hiszen se tej, se tojás nincsen benne, semmi baja nem lesz még a melegben sem. Hidegen, szoba hőmérsékleten fogyasztva is finom, és megkímélhetitek magatokat és az ételt is a mikrózás “jótékony” hatásaitól…

DSCF9572Hozzávalók 2 adaghoz:

1 bögre hajdina (kb. 2,5 deci)

1 db cukkini

1 bögre csicseriborsó (konzerv is jó)

2 gerezd fokhagyma

fél citrom leve

kb. 6 db mentalevél

fél mokkáskanál őrölt római kömény

só, bors

kókuszolaj +olívaolaj

A hajdinát dupla mennyiségű vízben feltettem főni. A csicseriborsót előző nap már megfőztem. A cukkinit lereszeltem, kevés kókuszolajon megfuttattam kicsit a felaprított fokhagymát, majd rászórtam cukkinit, sóztam, borsoztam, megvártam, míg kicsit összeesik és átpuhul, pár perc elég is neki. Elzártam a gázt alatta belekevertem a felaprított mentát és a csicseriborsót, római köményt, végül a főtt hajdinát. Facsartam hozzá citromlevet, alaposan elkevertem és kész is. A tetejére mehet még tálalás előtt pár csepp olívaolaj.

Levendulás gyümölcsmártás diómorzsával

Az idei első gyümimártásom darával. Nem bírtam kivárni a puha meggyet és ha már felrepült hozzám egy rekesz, ropogós nagyszemű cseresznye, akkor “kénytelen” voltam minden nap egy fél kilóval indítani a napot, míg el nem fogyott. Ez lett az utolsó adag sorsa.

DSCF9590A levendulamezőm is kivirágzott, és molyirtás helyett bemutattam virágait a cseresznyének, de csak óvatosan, mert nagy dózisban tényleg nem lenne élvezhető az étel vele. Egy szál viszont bőven elég, hogy a megszokott, bár szintén isteni fahéjas, szegfűszeges gyümölcsmártás helyett valami egészen új köntösbe burkolja ezt az ételt.

Tuti, hogy jövő héten meggyel is elkészítem, akár egy főzés nélküli verziót is, így a gyümölcs vitamintartalma se vész el, bár igyekeztem ezt a mártást sem főzni túl sokáig, éppen csak, hogy összeérjenek az ízek és besűrűsödjön.

A darával az elmúlt években mindig kísérleteztem, bár imádom az eredeti búzadarásat is, de aztán jött a zabkorpás, majd tavaly egy sima kesudiós morzsa került mellé, idén pedig dió. Ennél egyszerűbb aligha van, ha szeretnétek gluténmentes “áldarát” készíteni, ami még ráadásul gyors és finom is. Nem szeretek cseresznyét magozni én sem, de ezért megéri!

DSCF9586

Hozzávalók 2 főre:

30 dkg magozott cseresznye v meggy

1 marék eper

1 szál friss levendula virágai

fél citrom leve

2 deci kókusztejszín v rizstejszín v sima tejszín

2 csapott evőkanál rizsliszt (más fajta liszt is lehet)

2 csapott evőkanál nyírfacukor

csipet só

Tetejére: pirított darabosra zúzott dió v mandula v mogyoró

A cseresznyét kimagoztam, felöntöttem annyi vízzel, amennyi éppen csak ellepte, a levendula virágokat is belemorzsoltam az edénybe, megszórtam cukorral, csipet sóval és belefacsartam a citromot is. Lefedve összeforraltam. Ezalatt a tejszínben elkevertem a rizslisztet, a epret pedig feldaraboltam. A cseresznyét nem főztem sokáig, forrástól számítva kb. 5 perc után hozzáadtam az epret, majd a forró léből egy merőkanálnyit hozzáöntöttem a lisztes tejszínhez, simára kevertem és visszaöntöttem a levesbe. Megvártam, míg ismét forrni és sűrűsödni kezd, és már zártam is el a gázt alatt. Kihűtöttem, a diót megpirítottam egy száraz serpenyőben pár perc alatt, majd egy mozsárban darabosra törtem és a gyümölcsmártásra szórtam tálaláskor.

Gyümölcsös ice tea

Ez nem is recept inkább csak egy ötlet, hogy az oly népszerű bolti jeges teákat, miként helyettesítsétek, hiszen azok többnyire tele vannak cukorral, tartósítószerrel, igazi citromot tán sosem láttak…

DSCF9569Nem titok, hogy régebben én is vettem hébe-hóba a boltban ice teát, egy bizonyos márkát, ami még a jobb minőségűek közé tartozott és nem éreztem mellékízét, bár abban is volt cukor bőőőven. Aztán kiiktattam szépen lassan az életemből, hiszen otthon sokkal finomabbat gyártok. A múlt héten megosztott Dowton Abbey teás keksz után a Kasléder Teaházból kapott fekete teából ezt támadt kedvem elkészíteni és szuper hűsítő itóka lett belőle.

Nem nagyon szeretem jegelni az italaimat, elég ha szoba hőmérsékletű, de most kivételesen gyártottam hozzá jégkockát, amibe csempésztem néhány levélke mentát is. Ha nagyobb társaságnak készítitek, akkor ez mutatós megoldás lehet, illetve nyugodtan tegyetek pár ágat frissen is kancsóba, mert úgy adja ki igazán az aromáját a növény. Ha tea, akkor nálam citrom és méz kerül bele, xilitet nem igen használok ilyenkor, akkor inkább simán citrommal iszom édesítés nélkül, illetve néha egy csipet fahéj, gyömbérdarabok kerülnek bele. Lehet játszani az ízekkel, legutóbb pl. egy kis kardamom is került bele és isteni lett a végeredmény.

Zöld teával is klassz lehet, ha azt jobban szeretitek, illetve én kaptam egy Oolong nevezetű vagy más néven sárga teát narancs ízesítéssel, hát az is mesés forrón és hidegen is egyaránt, úgyhogy rengeteg opció van, találjatok ki minden hétre egy újat, a műanyag palackozott itókák meg maradjanak inkább a boltok polcain….

DSCF9560

 

Hozzávalók:

fekete tea (ezt használtam)

cseresznye, eper (szezonális gyümölcsök)

pár szelet citrom

ízlés szerint méz, nádcukor nyírfacukor

egyéb fűszerek ízlés szerint(pl. fahéj, gyömbér, kardamom, szegfűszeg, mentalevél)

A teafüvet leforráztam állni és hűlni hagytam 10-15 percig, majd mézzel édesítettem, facsartam bele citromot. Mikor teljesen kihűlt dobtam bele pár szem cseresznyét és epret, mentalevelet, aztán lehet fogyasztani akár jégkockával is, de jót tesz neki, ha pár órát áll a hűtőben vagy a pulton.

 

Gombaleves zellerchipsszel

Gombakrémlevesre vágytam, úgyhogy nem volt mit tenni, irány a piac, gombával felpakol a lány és nekiáll főzni, közben kicsit megnyesi a kakukkfű bokrot, hogy a gomba egyik legjobb barátja is kerüljön bele, és hogy a rozmaring se unatkozzon mellette, arról is leugrik egy ágacska.

20160605_123717~2~2A gombakrémlevesről az első emlékeim egy porleveshez fűződnek, teljesen rá voltam kattanva , hogy az milyen finom. Persze ez még nagggyon régen volt, mikor azt hittem abban tényleg baromi sok gomba van és ááá nincs is benne tartósítószer. Aztán mikor megcsináltam az első igazi levest igazi gombából rájöttem, hogy ez egyrészt nem tart tovább sokkal, mint a zacskósat megfőzni, másrészt tényleg igazán illatos és gombaízű. Sőt azt is elárulom, hogy ezt még egyszer az öcsémmel is megetettem, aki szintén csak porleves formájában volt addig hajlandó gombát enni és kb. azóta is…

Régen tejszínnel főztem, most nemes egyszerűséggel kihagytam belőle, de nyugodtan löttyinthettek bele a végén, ha szeretnétek természetesen, bár így is krémes. A szokásos reszelt sajt, fokhagymás kenyérkockák helyett, zellerchips került rá, mivel azt még nem csináltam, de fogok, mert nagyon jó és egészséges alternatíva, ha valami ropogós nasira vágytok, és az nem bolti chips….

Szóval zacskós leves kézből elhajít és ilyet tessék főzni, ha eddig még nem tettétek volna. Ja és a leveskocka sem hiányzott ezúttal se…, lehet már kapni szárított zöldségekből igazi ételízesítőt, ami nem tartalmaz tartósítószert, színezéket, akkor inkább azt szórjatok hozzá, de a hagyma és a friss fűszer is bőven elegendő ízt ad neki.

20160605_123832~2

Hozzávalók 3 főre:

fél kg sampion gomba

1 nagyobb fej zeller

1 fej vöröshagyma

3 gerezd fokhagyma

2 evőkanál aprított friss rozmaring és kakukkfű vegyesen (szárítottból 1-1 tk)

só, bors

kókuszolaj

A gombát megmostam, kisebb darabokra vágtam, a hagymákat szintén apróra szeltem.

Egy lábosban pici kókuszolajat hevítettem, majd üvegesre pároltam a vöröshagymát, utána ment hozzá a fokhagyma, majd a gomba és  a fűszerek, kicsit átkevertem, végül felöntöttem vízzel, amennyi éppen csak ellepte. Lefedve összefőztem, míg a hagyma és a gomba is átpuhult teljesen, majd simára turmixoltam. Tetejére még szórtam kevés rozmaringot és kakukkfüvet.

A zellert meghámoztam és  a hámozó segítségével vékony szeleteket metszettem ki belőle, míg el nem fogyott. Egy kis serpenyőben kevés kókuszolajat felforrósítottam majd rászórtam a zellerszeleteket és pár perc alatt mindkét oldalát arany barnára sütöttem, majd papírtörlőre szedtem és már tálalható is a levessel.

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!