Pálmafa Project

Tonhalas cukkinifasírt

A nagy ünnepi húsevés után  jól tud esni egy ilyen kaja, akár ebédre, akár vacsorára friss salátával. Sőt ezek a fasírtok tökéletesek szendvicsbe is.

20160324_065928Gluténmentes pedig attól lett, hogy szezámlisztet szórtam bele, ez ad neki egy kis diós háttérízt, de nyugodtan használjatok helyette más liszteket, akár darált diót, mandulát, az őrölt magok a cukkinihez és a halhoz is tök jól passzolnak, sőt feldobják az ízüket.

Nem muszáj olajban sütögetni, csak kényelmesen, tepsire vele és mehet a sütőbe, addig dobjatok össze hozzá egy salátát, vagy más köretet amihez kedvetek van!

20160324_070012Hozzávalók 4 darabhoz:

1 kicsi tonhalkonzerv

1 kis méretű cukkini

1-2 szál újhagyma v medvehagyma

1 mokkáskanál szárított kakukkfű (kapor is jó)

4 evőkanál szezámliszt(ha nem feltétel a gluténmentesség, akkor zabliszt illetve más liszt v morzsa is jó)

1 db tojás

só, bors

kókuszolaj

A cukkinit megmostam, meghámoztam, lereszeltem, kicsit besóztam, majd 5 percig állni hagytam, ezután kicsavartam a sós léből. Hozzáadtam a lecsepegtetett tonhalat, a felaprított hagymát, a kakukkfüvet, tojást, sót, borsot, szezámmaglisztet, majd alaposan elkevertem. Én egy éjszakát állni hagytam, de azonnal is kisüthetitek.

A sütőt előmelegítettem 200 fokra, egy sütőpapírral bélelt tepsit vékonyan megkentem kókuszolajjal, rátettem a fasírtokat, a tetejüket is tettem néhány csepp olajat és mindkét oldalukat aranybarnára sütöttem.

Medvehagymás spenótleves tormás zöldborsóval

Nagyon zöld, pikáns, de mégis légiesen könnyed levest kaptok ma, a húsvéti habzsi-dőzsi után szerintem különösen jól fog esni.

DSCF9402

Furán néz ki tudom, ahogy a reszelt tormába burkolt sütőben sült borsószemek kikacsintanak a tányérból, de ízre szuper. Nem tudom már honnan jött az ötlet, hogy ilyen levesbetétet csináljak, valahogy a wasabis mogyorótól jutottam el talán idáig? Pedig azt nem is szeretem, sima torma viszont mostanában mindig van itthon, így gondoltam borsóval kombinálva jól feldobja a levest és lám!

Semmilyen tejterméket, tejszínt én nem tettem bele, ti feldúsíthatjátok, ha ahhoz van kedvetek, ártani nem fog neki az tuti, de enélkül is nagyon finom.

DSCF9405

Hozzávalók:

30 dkg friss spenót

kis csokor medvehagyma

1 kis fej vöröshagyma

kis doboz zöldborsókonzerv

hüvelykujjnyi friss torma

szerecsendió

fehérbors

kókuszolaj

A vöröshagymát felaprítottam, majd kevés kókuszolajon üvegesre pároltam. Ezután hozzáadtam a megmosott spenótleveket és a felaprított medvehagymát, sóztam, borsoztam, ráreszeltem a szerecsendiót, megvártam, míg összeesnek a zöldségek, majd felöntöttem kb. 6 deci vízzel. Lefedve megvártam, míg felforr, és még 5 percig főztem a levest, majd elzártam a gázt és simára turmixoltam.

A zöldborsót leszűrtem, átmostam, lereszeltem a tormát, adtam hozzá pici olívaolajat, majd összekevertem a borsóval. 200 fokra előmelegített sütőbe dugtam, kb. negyed órára, míg a borsó kissé megpirult. Ezután a levesbe szórtam tálaláskor és még egy csipet friss tormát is adtam hozzá.

Banános zabpelyhes kókuszgolyók

Ez egy 2 in 1 azaz kettő az egyben édesség és ez véletlenül alakult így.

DSCF9409

Útisütiket készültem gyártani síelés előtt, még hozzá egy almás zabkekszet és a már korábban megosztott aszalt gyümölcsös trüffelgolyókat. A keksz pikk-pakk el is készült, de mivel kókuszlisztes, ezért úgy ítéltem meg, hogy morzsálódni fog picit, meg amúgy sem túl nagy mennyiség, mi lenne ha összehoznám a két desszertet. Úgyhogy fogtam a kekszeket és széttrancsíroztam egy tálban és már adtam is hozzá a többi gyümölcsös hozzávalót és a végeredmény olyan finom lett, hogy hű meg a ha, így muszáj megosztanom veletek is. Pici energiabombák, jó szolgálatot tettek a havas lejtők meghódítása előtt, közben, után…

Azóta már még egyszer elkészítettem, volt aki azt kérdezte, hogy marcipános-e? Pedig azt nem is látott még messziről sem ez a csemege, és amúgy sem vagyok marcipán rajongó, de talán ahogy a banán találkozik a kókuszlisztes kekszmorzsával, az ad neki nagyon haloványan ilyen háttérízt. Az első adagot amúgy karobporba hempergettem, a második lett a kókuszos, mindegyik szuper.

DSCF9413

Persze nem muszáj kekszet sütnötök  hozzá, (bár érdemes), de ha van otthon bármilyen bolti kekszetek vagy maradék piskóta, esetleg kissé félresikerült vagy már száraz sütemény és némi banán vagy más érett gyümölcs, akkor már nyert ügyetek van, ha rátok tör a nassolhatnék, vagy vendégek toppannak be. Mindenki imádni fogja!

Hozzávalók:

16 db zabkeksz

Ha nem boltit használtok, süssetek ilyet:

10 dkg zabpehely

10 dkg kókuszliszt (más liszt is jó)

1 db közepes alma

3-4 evőkanál nyírfacukor v méz

5 dkg vaj

1 db tojás

1 mk fahéj

fél teáskanál sütőpor

fél teáskanál szódabikarbóna

1 csipet só

Golyók összeállításához össz. kb. 2,5 deci folyadék:

1 db érett puha banán

5 dkg aszalt áfonya

1 db (vér)narancs leve + pici víz ha kevés lenne a narancslé

Hempergetéshez: 5 dkg kókuszreszelék v étkakaópor v karobpor

Keksz elkészítése: A sütőt előmelegítettem 180 fokra, egy tepsit kibéleltem sütőpapírral.

Egy tálban összekevertem a lisztet, a zabpelyhet, a szódabikarbónát, sütőport, fahéjat, csipet sót. Egy másikban a puha vajat a tojással és a cukorral, majd ezt a liszthez öntöttem, majd hozzáreszeltem az almát. Alaposan elkevertem és egy evőkanállal kis adagokat tettem a tepsire. Kb. 15 perc alatt mindkét oldalukat arany barnára sütöttem. Kivettem hűlni hagytam, majd szétmorzsoltam a kekszeket egy tálban.

A golyók összeállítása: A banánt, a narancs levével és az aszalt áfonyával összeturmixoltam. A kókuszlisztes zabos kekszmorzsa 2,5 deci folyadékot vett fel, de ez más típusú keksznél változhat. A turmixot a morzsához öntöttem és alaposan összekevertem, és ezen is átmentem még egyszer a botmixerrel, sűrű formázható masszának kell lennie. Ha túl híg lenne, itt még adhattok hozzá kakaóport, plusz zabpelyhet, darált diót stb. Ha túl sűrű akkor pici folyadékkal vízzel, kókusztejjel pedig hígíthatjátok. Kb. dió nagyságú gombócokat formáztam belőlük és kókuszreszelékbe hempergettem őket. Azonnal fogyasztható, de hűtőben is napokig eláll.

DSCF9410

 

Brokkolis medvehagymás csicseriborsókrém

Gyakran készítek hummust, vagy hummuszt, esetleg humuszt, én már komolyan nem tudom, mert mindenhogy írják, de nem is ez a lényeg, hanem, hogy nagyon szeretem a csicseriborsókrémet reggelire a szendvicsembe kenve. Időnként felturbózom zöldekkel, és hát mi más kerülhetett volna most bele, mint medvehagyma, és brokkoli is maradt az előző recept elkészítése után…

DSCF9393

Szerintem már a fejem is zöld amúgy, egy fél domboldalnyi medvehagymát megettem az elmúlt egy hétben. Még senki nem szólt, hogy több parfümöt szórjak magamra…. Amúgy a medvehagyma hiába fokhagyma illatú és ízű, mégsem olyan durva az utóhatása, sőt gyorsan elillan….bízom benne…

A vas készleteimet feltöltöttem mindenesetre, na és persze a brokkoli és a csicseriborsó sem kis miska, ki fogtok csattani az egészségtől, ha ilyesmit esztek, és mennyivel jobb, mint egy vajkrém, ráadásul mivel elég laktató a szalámi és a felvágott sem hiányzik mellőle, de plusz paradicsommal vagy sajjtal még meg lehet fejelni.

DSCF9388

Hozzávalók:

kb. 5-8 dkg csicseriborsó (konzerv is lehet)

negyed brokkoli

negyed lilahagyma

4 szál medvehagyma

1 mokkáskanál római kömény

csipet chilipor ízlés szerint

1 mokkáskanál citromlé (ennek híján almaecet)

só, bors

olívaolaj

A csicseriborsót beáztattam egy éjszakára, majd puhára főztem, leszűrtem, de a főzőlevet megtartottam. A brokkolit szintén forrásban lévő vízben 5 perc alatt puhára főztem, hideg vízzel leöblítettem. A brokkolit, a csicsieriborsót a turmix gép táljába tettem, fűszereztem, felöntöttem a csicseriborsó főzővízével az egészet. Lassan adagoljátok a folyadékot hozzá, de nagyjából 1,5 deci elegendő, nem baj ha túl hígnak tűnik, miután áll egy pár órát a hűtőben, sűrűsödni fog még. Simára turmixoltam, majd belekevertem a nagyon apróra vágott lilahagymát és medvehagymát, majd tálalás előtt csorgattam hozzá pici olívaolajat.

DSCF9391

Brokkolis zöldborsós gersli mandulamorzsával

A címből kimaradt, hogy medvehagymás is… De az utóbbi pár alkalommal a desszerteket kivéve nagyjából mindegyik receptem neve ezzel kezdődött, és ahogy elnézem a vázlatokat a következő pár hétben is így fog, szóval már oda sem írom inkább, aki nem szereti a medvehagymát, vagy nincs kéznél, akkor majd kicseréli újhagymára, például ebben a receptben is.

DSCF9380Ez igen egyszerű történet és nagyon zöld, hétközben tökéletes ebédnek bizonyult, egy jó nagy tányérral kitartott estig. Egyébként meg ha köretként szeretnétek az asztalra tenni, akkor hal mellé simán el tudom képzelni, vagy sovány sült húsokhoz.

Jó dolog gerslit vagyis árpagyöngyét főzni néha napján, mert értékes gabona, helyettesítheti a rizst, ráadásul mivel nagy duci szemű, a szaftos, szószos ételekhez rendkívül jó, illetve rizottót is készítettem már belőle.

Továbbra is tartom, hogy nem eszem tejtermékeket, vagy csak nagyon ritkán, tejszínt, túrót, tejfölt elfelejtettem már jó ideje, így itt is növényi tejszínt használtam, itt éppen kókuszt, de jó a rizstejszín, de a hagyományos főzőtejszín is természetesen, ha ti azt használtok. Amúgy ezzel kapcsolatban csak annyit, hogy azt hittem levakarom majd a falat a túró, a joghurt és főleg a sajtok után, utóbbit azért hébe-hóba eszem, de nem is hiányzik, szerintem az emésztésem is jobb és a télen begyűjtött miniatűr bébihájam a hasamon is leeresztett, úgyhogy bódogság van. És ha megkóstoljátok ezt az ételt, attól is az lesz!

DSCF9382

Hozzávalók 3 adaghoz:

egy nagy fej brokkoli fele

kis doboz zöldborsókonzerv (mirelit is jó)

10 dkg gersli (árpagyöngye)

2,5 deci tejszín (nálam kókusztejszín)

1 db tojás

4-5 szál medvehagyma

5 dkg mandula

fehérbors

szerecsendió

só, bors

Tetejére: petrezselyem és/vagy medvehagyma

A gerslit dupla mennyiségű vízben megfőztem, a brokkolit rózsáira szedtem, forrásban lévő vízbe dobtam kb. 5 percre, majd leszűrtem. A medvehagymát felaprítottam, a zöldborsót leszűrtem, alaposan leöblítettem.

Mindent összekevertem a sütőformába, felvertem a tojást, simára kevertem a tejszínnel, megfűszereztem és ráöntöttem a zöldséges keverékre. 200 fokra előmelegített sütőbe toltam 15-20 percre, majd kivettem rászórtam a darabosra őrölt mandulát és még 5 percre visszadugtam a sütőbe, amíg a mandula kicsit megpirult.

Tálaláskor megszórtam aprított petrezselyemmel és még egy pici medvehagymával.

Narancsos répás hajdinalisztes muffin

Gyorsan kellett valami magammal vihető nyalánkság, és ezer éve nem sütöttem muffint, amúgy meg répatortára vágytam, és dió ehetnékem is volt, de liszttel kevésbé agyontömött desszertet szerettem volna, és ez sült ki belőle.

DSCF9394

Palacsintán kívül asszem még nem sütöttem hajdinaliszttel, ezért is került bele a dió kiegészítésképpen illetve egy pötty baracklekvár a tetejére. Az eredeti recept dió helyett kókuszlisztet írt egyébként, de én jobban csípem a diót ilyen sütikébe.

A hajdina most is jól teljesített, sőt sokkal jobban, mint egy nehezebb teljes kiőrlésű liszt, ahol masszívabb, sűrűbb lesz azért a tészta szerkezete. Itt viszont megmaradt a szaftos állaga, igaz, ez a nagyon apróra reszelt répának is köszönhető persze.

Gyorsan meg volt, elfogyott, finom volt, nem esett szét, hmm ha nem cipelitek magatokkal, akkor lekvár helyett kenhettek a tetejére mascarpone-t vagy sűrű görög joghurtot és akkor tényleg répatorta jelleget ölt és Nyuszika is örülni fog.

DSCF9396

Hozzávalók 12 db-hoz 2 decis bögrével mérve:

1,5 bögre  hajdinaliszt (más liszt is jó természetesen)

1,5 bögre apróra reszelt répa

4 evőkanál darált dió

1 citromreszelt héja

fél bögre nyírfacukor

2 db tojás

3 dkg vaj

1 bögre narancslé (nálam fele narancslé-fele kókusztej)

1 mokkáskanál fahéj

2 teáskanál sütőpor

1 teáskanál szódabikarbóna

csipet só

pár szem aszalt gyümölcs, csokidarabok ízlés szerint

A sütőt előmelegítettem 180 fokra, a muffintepsit kibéleltem muffinpapírokkal.

A lisztet a darált dióval, citromhéjjal, sütőporral, szódabikarbónával, csipet sóval, fahéjjal, néhány szem aszalt áfonyával egy tálban elkevertem.

Habosra kevertem a vajat a cukorral és a tojással, majd hozzáöntttem a narancslé-kókusztej kombót is. A répát apró lyukú reszelőn lereszeltem, majd ezt is a vajas keverékhez szórtam, elkevertem, végül az egészet a liszthez öntöttem, gyorsan összeforgattam és 3/4-ig feltöltöttem vele a muffintepsi mélyedéseit, a tetejükre tettem egy-egy kiskanál baracklekvárt, majd kb. 20-25 perc alatt megsütöttem őket. Tűpróbával ellenőriztem, hogy átsültek-e. Hűtés után fogyaszthatóak, de langyosan is lecsúszott egy  példány….

Forrás: http://powerhungry.com/2008/01/buckwheat-coconut-flour-carrot-muffins/

Medvehagymás paradicsomos fasírt

Nekem ez a tökéletes fasírt, vagdalt, nevezzem is bárminek, de főleg isteni finom ízűnek, és állagúnak is.

DSCF9365Miért nem csináltam én ilyet eddig? Ja igen, mert ritkán eszem húst, bár mostanában virítottam azért egy párat zsinórban, nem tudom figyeltek-e? Lesz ez még így se…

Szeretem amúgy az ilyen praktikus kajákat, úgy értem, ha akarom kis adagot is csinálhatok, hiszen nem sütőformában készült, hanem csak a tepsire halmozva, így éppen amennyi hús van kéznél, és még néhány hozzávalóval felturbózva lehet kisebb, és egy regimentnek is elegendő fogást rittyenteni.

Lapult a hűtőmben néhány szem árva gomba is, így azok is a fasírtban végezték. Medvehagyma meg kell bele, hiszen tavasz van, a gomba viszont tényleg nem muszáj, bár van egy jó hírem, hogy nem venni benne nagyon észre olyan apró és úgyis a hagyma és a paradicsom dominál, szóval bele lehet csempészni akkor is pár darabot, ha valaki nem annyira szereti…

Általában ketchupot szoktak kenni az ilyen húsok tetejére, én a boltiról azért lebeszélnélek benneteket. Nem nagy bűn, ha azt tesztek rá, majd nem áruljátok el, de olyan egyszerű otthon is összedobni egy rapid verziót, ami ráadásul ízben a bolti nyomába sem fog érni, és nem lesz benne egy tonna cukor és adalékanyag.

Ha pedig a zsemlemorzsát akarjátok kiváltani, akkor próbáljátok ki tökmagliszttel, ha az nincs, akkor simán daráljatok le egy kisebb maréknyi tökmagot és kész is. De akár más őrölt mag is lehet. Ad neki egy leheletnyi plusz ízt, és gluténmentes is egyből az étel.

Nyugodtan húsvétkor is az asztal közepére tolhatjátok, akár kemény tojással is megtöltve!

DSCF9368Hozzávalók kb. 10 szelethez:

30 dkg darált pulyka v csirkehús

2-3 db sampion gomba (elhagyható)

2 teáskanál sűrített paradicsom

fél vöröshagyma

3-4 szál medvehagyma (2 gerezd fokhagyma is jó)

1 db tojás

3 evőkanál tökmagliszt (zsemlemorzsa is jó helyette)

1-1 mokkáskanál oregánó és bazsalikom

só, bors

pici olívaolaj

Tetejére:

3 deci házi v dobozos sűrű natúr paradicsomszósz

1-1 mokkáskanál oregánó, bazsalikom

pár csepp méz

só, bors

Elkészítés:

A sütőt előmelegítettem 180 fokra.

Mindent egy tálba tettem, a gombát, vöröshagymát és a medvehagymát apróra vágva. Az egészet alaposan összekevertem, szerintem kézzel a legegyszerűbb…

Egy gáztepsire sütőpapírt terítettem, vékonyan bekentem a közepét kókuszolajjal, majd a húsos masszát ráhalmoztam, kb. 20 x 10 cm nagyságban.

A paradicsomszósz hozzávalóit összekevertem egy tálban, majd vastagon bekentem vele a fasírt tetejét és oldalát. Pár kanállal hagytam a sütés végére is.

A fasírtot a sütőbe toltam, majd egy vízzel félig teli kis tepsit is toltam alá, mert így a gőzben nem repedezik meg a paradicsomos réteg teteje. Kb. 45 perc alatt készre sült, az utolsó pár percben kivettem és rákentem a maradék szót, majd visszatettem még néhány percre.

 

 

 

 

 

 

 

 

Citromos csirkemell medvehagymás cukkinipestóval

Amiben medvehagyma van rossz nem lehet, nem igaz? Cukkiniből sem sűrűen készül pesto pedig talán így kerülhet ez a zöldség az egyik legfinomabb módon a tányérra, csirkemellre, tésztára. A kissé semleges ízét felpörgette a tökmag és a medvehagyma.

A csirkecici pedig már önmagában is jó lett, hiszen citromos pácban fürdött jó sok fűszer társaságában és nem lett száraz, mint a cipőtalp. Jó sok íz, de szuperül megférnek egymás mellett olyan igazi tavaszi kaja. Ha böjtöltök esetleg akkor ne meséljétek el senkinek, hogy ilyet ettetek vagy töltsétek gombába a pestot és süssétek meg úgy, mennyei lesz az is!

DSCF9313

Hozzávalók 2 főre:

fél csirkemellfilé

Páchoz: 1-1 mokkáskanál kakukkfű, rozmaring, petrezselyem, 2 evőkanál citromlé, 3 evőkanál olívaolaj

Pestóhoz:

1 kisebb cukkini

4 szál medvehagyma vagy 1 duci gerezd fokhagyma

5 dkg tökmag, vagy dió, napraforgómag pirítva

só, bors,

1 teáskanál citromlé

2-3 evőkanál olívaolaj

A fél csirkemellet egészben bepácoltam a fűszerekkel, citromlével és olívaolajjal, de akár vékony szeletekre is vághatjátok, kicsit kiklopfolva előtte, mehet rá a pác. Állni hagytam min. fél óráig, de előző este is elkészíthető a pestóval együtt.

A cukkinit megmostam, lereszeltem héjastól, majd egy serpenyőben kevés olívaolajon megpároltam. Pár perc elég neki, míg megfonnyad. Egy tálba tettem, hozzáadtam a felaprított medvehagymát. a reszelt fokhagymát és a durvára tört serpenyőben megpirított tökmagot. Sóztam, borsoztam, facsartam rá citromlevet és megcsorgattam olívaolajjal, majd botmixerrel leturmixoltam. Nem baj, ha darabos marad kicsit, sőt. Ha túl sűrű, öntsetek még hozzá olívaolajat.

A csirkemellet sóztam, borsoztam és egy felforrósított serpenyőben pár kanál olívaolajon nagy lángon megpirítottam mindkét oldalát kb. 5 perc alatt szép pirosra. Ezután alufóliával letakarva 180 fokra melegített sütőbe toltam és 20-25 perc alatt a belseje is átpuhult. Kivettem, picit állni hagytam még a fólia alatt, majd keresztben vékonyan felszeltem, a pestóval és salátával tálaltam.

Húsvéti színes töltött tojások

Ha így tálaljátok a tojást a húsvéti sonka mellé, még asztaldísz sem kell és a tojásfestést is ki lehet hagyni, ha amúgy sincs hozzá kedvetek esetleg, színezzetek inkább zöldségekkel.

DSCF9346Miután elkészítettem ezt az ételt és persze el is falatoztam egy részét, rájöttem, hogy nekem a sonka nem is igazán hiányzik mellé, esetleg egy kis sajt vagy plusz még valamilyen ropogós zöldség pl. paprika elég a boldogsághoz. Persze isten őrizz, hogy lebeszéljetek benneteket róla, hogy sonkát egyetek húsvétkor, én is le fogok tolni pár szeletet ebben biztos vagyok.

Ezek a kencék viszont külön-külön is megállják a helyüket pirítóssal is, de bármilyen furcsa is együtt is harmonikus kapcsolatban élnek. Brutál finom, a friss tormás kencéket össze sem lehet hasonlítani a bolti verziókkal, készítettem már sima eceteset, majonézeset és almás, narancsosat is, itt megtaláljátok őket, és természetesen ezt a két kombinációt se hagyjátok ki!

DSCF9345Hozzávalók:

4 db kemény tojás

Avokádókrém:

1 db puha avokádó

fél alma

kis kanál mustár

1 duci gerezd fokhagyma és/vagy medvehagyma

só, bors

ízlés szerint tejföl v joghurt (én nem tettem bele)

Céklás krémhez:

1 fej cékla

1-2 evőkanálnyi (ízlés szerint) frissen reszelt torma

só, bors

1 mk méz (elhagyható, de szerintem így finomabb)

pár csepp citromlé

Megfőztem a tojásokat, megpucoltam,  hosszában félbevágtam és kikanalaztam a sárgáját.

Az avokádókrémhez, kikanalaztam a gyümölcs húsát egy tálba, apró lyukú reszelőn hozzáreszeltem az almát fél gerezd fokhagymát, sóztam, borsoztam, ment bele egy kevés mustár, felaprított medvehagyma 1-2 szál, és a tojások sárgája (a díszítéshez félretehettek pár morzsát), meglocsoltam citromlével és botmixerrel krémesre turmixoltam. Itt lehet még tejfölt, kefirt, vagy joghurtot is hozzákanalazni, de enélkül is finom.

A céklakrémhez én nyersen reszeltem le a céklát kis lyukú reszelőn, de előtte meg is lehet főzni héjastól, ha úgy szimpatikusabb, hozzáreszeltem a tormát, sóztam borsoztam, pár csepp citromlevet facsartam rá, majd összekevertem az egészet.

A tojásfehérjéket megtöltöttem az avokádókrémmel, majd ráhalmoztam  még egy kis kanál céklakrémet is.

Ázsiai "mindentbele" zöldségleves

Egyszerű, izgalmas, de főleg laktató és mennyei ez a leves. Egy kanál belőle és gondolatban máris egy távoli országba repít.

DSCF9350

Imádom az ilyen leveseket, egy nagyobb tál és jóllaktál. Még rímel is, fenomenális. Ez az a típusú kaja, amit nehéz úgy enni, hogy közben a tészta ne csapodjon fel szemöldök magasságig és ne törölgessük közben a szánkat folyamatosan, mert folyik a leve a nyakunkba. De pont ettől jó! Ettől is…

Ne ijedjetek meg a sok hozzávalótól, mert bármilyen zöldség jó bele gyakorlatilag, ami éppen elfekvőben van a hűtőben. Két hozzávaló kell csupán, amit azért ne hagyjatok ki, az a szójaszósz és a rizstészta, nagyobb boltokban már kapni mindkettőt, utóbbiból leveshez a cérna vékonyságút érdemes venni. Érdemes itthon tartani egy kis üveg szójaszószt is, nem túl nagy költség, és nagyon kevés kell belőle, amúgy meg nem kér enni, van, hogy fél évig rá se nézek.

Tofut is tettem a levesbe, mert mostanság megszerettem, bár nem lehet nem szeretni, mert semmi íze egymagában, viszont pl. a szójaszósztól és a fűszerektől életre kell és jó megoldás hús helyett, de persze akár csirkemellel is készíthetitek. Egy a lényeg, gyors étterem helyett főzzetek otthon, sokkal finomabb, nincs tele cukorral, és olcsóbban is kijöttök.

DSCF9355

Hozzávalók 3 főre:

fél csomag cérna rizstészta

2 szál újhagyma

2 gerezd fokhagyma

fél db karalábé, zeller, csicsóka (vagy bármilyen leveszöldség jó)

3 fej sampion gomba

pár db friss bébispenót levél (elhagyható)

fél csomag tofu (csirkemell is lehet vagy elhagyható)

fél hüvelykujjnyi gyömbér

nagy csipet őrölt chili

1 evőkanál szójaszósz

2 evőkanál paradicsompüré

kókuszolaj

A hagymákat felaprítottam, a zöldségeket és a tofut szintén kisebb darabokra vágtam, a gyömbért lereszeltem.

Egy edényben pár evőkanál kókuszolajat forrósítottam és rádobtam a hagymákat, majd egy-két perc múlva a zöldségeket is, a gomba kivételével illetve a tofura szintén később lesz szükség.

Rászórtam a fűszereket, meglocsoltam a szójaszósszal, belekanalaztam a paradicsompürét, jól átkevertem az egészet, majd felöntöttem vízzel, annyival, amennyi kb. egy bő ujjnyival ellepte a zöldségeket. Felforraltam, kb. 5-10 percig rotyogtak együtt, nem főztem túl puhára őket, én úgy szeretem, ha még van mit harapni rajtuk, de ti főzhetitek tovább is. Ezután beleszórtam a gombát, és a tésztát egyben beletettem, de szét is törhetitek kisebb darabokra. A gombának is max. 5 perc elég, ezalatt a tészta is puha lesz. Ekkor hozzáadtam a felkockázott tofut, adtam neki kb. 2 percet és el is zártam a gázt.

Tálaláskor megszórtam még friss újhagymával és néhány bébispenótlevéllel.

 

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!