Pálmafa Project

Brokkoli kenyér - Húsvéti reggeli része is lehet!

Imádnivaló kis kenyereket sütöttem reggelire, a színük láttán akkor is garantált a tavaszi hangulat, ha amúgy az ablakon kinézve ez még nem látszik. Már csak azért is, mert a tavasz konyhai hírnöke jött velem szembe a piacon, vagyis a medvehagyma, naná, hogy ő is belekerült. Sőt, tudjátok mi jutott eszembe? Hogy közeleg a húsvét és ha nem akartok a sonka mellé kenyeret enni, akkor ez a brokkoli kenyér ideális megoldás!

DSCF9321

Ahogy tőlem megszokhattátok, ez persze nem egy klasszikus kemény héjú kenyér, amiből “magammal viszlek” típusú szendvicseket lehet  gyártani, viszont sokféleképpen és a nap bármely szakában elmajszolhatóak. Mondjuk dobozban simán kibír egy napot, és nem morzsáldik, úgyhogy mehet utazáshoz vagy az irodába is.

Tojás, brokkoli és pár kanál kókuszliszt van benne, cirka háromnegyedóra alatt kész, pár napig hűtőben eláll, bár szerintem gyorsan fogy. Arra tökéletes, hogy reggel bármilyen kencével, zöldséggel feldobva máris jobban indul a nap, illetve szerintem főzelékek mellé is kiváló feltét lehet, a vegáknak pláne!

Megint elmondom, mert tudom, hogy, ha megnézitek a hozzávalókat rögtön az útifű maghéj és a kókuszliszt kiveri a biztosítékot és sokan megijednek tőle és úristen ilyet “nemeszeknemveszek” felkiáltással odébb is álltak, hogy nem baj, ha nincs otthon. Egyrészt bárhol kapni szinte mindkettőt, másrészt helyettesítsétek másik liszttel. Ha nem fontos, hogy gluténmentes legyen akkor használjatok bármilyen mást, ideálisabb persze, ha valamilyen teljes kiőrlésűt szórtok bele.

Dobjátok fel magokkal akár, nekem volt otthon pár db mazsola, hát beleszórtam, az a néhány édes szem még jót is tett neki. Az eredeti recept ugyan nem írja, de adtam hozzá pici szódabikarbónát, hogy magasabb legyen a kenyér. Nagyon klassz, máskor is megcsinálom.

DSCF9327

Hozzávalók kb. 20 x 10 cm-es formához:

1 nagy fej brokkoli

4-5 szál medvehagyma vagy metélőhagyma, újhagyma, vagy 1-2 gerezd reszelt fokhagyma

2 db tojás

2 evőkanál kókuszliszt (más fajta liszt is jó)

1 evőkanál útifű maghéj (ha nincs liszttel ajánlott pótolni)

2 evőkanál kókusz- v rizstejszín ( natúr joghurt, vagy tejföl is jó)

fél mokkáskanál szódabikarbóna

1 csapott mokkáskanál himalája só

Ízlés szerint: pár szem mazsola, vagy aszalt paradicsom, dió, tökmag stb.

Elkészítés:

A sütőt előmelegítettem 180 fokra.

A brokkolit megmostam, rózsáira szedtem és morzsalékosra daráltam, késes robotgépben is apríthatjátok, de akár egy botmixer is megteszi, csak előtte jó apró darabokra szeljétek össze.

Ezután egy nagy tálba szórtam a brokkolit, hozzáadtam a felaprított medvehagymát és az összes többi hozzávalót. Alaposan összekevertem, majd fogtam a sütőpapírral bélelt kenyérformát és belesimítottam kb. 2 cm vastagon, majd fél órára sütőbe dugtam. Mikor barnulni kezd a teteje, akkor már jó. Kivettem, kihűtöttem, de akár langyosan is fogyasztható.

Tipp: nem baj, ha nincs kis méretű sütőformátok. Nekem is 30 cm hosszú kb, de mivel a massza elég sűrű, így 20 cm hosszan terítettem bele csak a sütőpapírt és kentem rá a tésztát. Megtartotta a formáját így is, és nem folyt szét.

Forrás: http://makeandbakefromscratch.com/2013/04/18/broccoli-bread/

Mákos aranygaluska vaníliasodóval

Hétvégén, magyaros babgulyás után mi más lehetne ideális desszert, mint az aranygaluska? Dió helyett mákkal. Is… Fent van már a blogon a tészta receptje, ez is pont úgy készült, csak duplán, egy tepsi diós, egy tepsi mákos, mert én utóbbit kívántam. A sodóval is csak annyit variáltam, hogy a sima tehéntejes mellé, főztem egy kókusztejeset is, amihez előző este pár perc munkával gyártottam házi kókusztejet, így olcsó is, finom is, a maradék kókuszreszelék, pedig mehet más süteménybe, joghurtba, zabkásába.

A tányér méretét asszem kicsit benéztem vagy inkább a sodó mennyiségét…Neem, a sodóból sosem elég!

DSCF9302

Az aranygaluska receptje itt található!

Hozzávalók a sodóhoz:

1 liter kókusztej (cukrozatlan Cocomas sűrítményt használok vagy itthon készítem)

4-6 evőkanál nyírfacukor

2 evőkanál kukoricakeményítő

1 vaníliarúd kikapart belseje (helyette 1 csomag bourbon vaníliás cukor is jó)

4 tojás sárgája

A kókusztejből kb. 1,5 decit egy kis tálba öntöttem, a többit elkezdtem felforralni a cukorral és a vaníliával. A tojás sárgáját simára kevertem a keményítővel és a 1,5 deci kókusztejjel. Mikor a tej felforrt, folyamatos keverés mellett hozzáöntöttem a tojásos keveréket és megvártam, míg besűrűsödik és ismét forrni kezd, ekkor elzártam a gázt alatta és kihűtöttem.  A végén tehettek bele 2 evőkanál vajat is, ha selymesebbre szeretnétek, ezt én a tehéntejes sodónál alkalmaztam csak, mivel az zsírszegény tejből készült.

Másnap tálalás előtt, mikor a diós és mákos aranygaluskák kisültek, felmelegítettem a sodót is hozzá.

Édesköményes kelkáposztafőzelék rántott hagymakarikával

Ezt is megértük, kelkáposztafőzeléket gyártottam és még ízlett is. Mondtam én, hogy kókusztejjel bármit el lehet varázsolni, így még a nem rég említett és kevésbé kedvelt édeskömény is felértékelődött a szememben ismét, hiszen ebbe a főzelékbe tűntettem el a salátából kimaradt másik felét.

20160216_184328

Rántott hagymakarikákat sem sűrűen készítettem még, konkrétan soha, de most megkívántam, viszont sütőben sütöttem és lisztmentes kabátot kapott magára, meg is lepődtem, hogy ez mennyire jól áll neki és, hogy mennyire ízlik nekem is. Ilyet máskor is csinálok, 15 perc alatt kész és még ropog is, szóval jó kis főzelék ez, próbáljátok ki, az édeskömény sem muszáj bele.

20160216_184450

Hozzávalók 2 főre:

1 kis fej kelkáposzta

1 fej édeskömény

1 közepes fej vöröshagyma

2 duci gerezd fokhagyma

1 mokkáskanál currypor

fél mokkáskanál kurkuma

kb. 2 deci kókusztej(sima tejszín is jó)

kókuszolaj

Hagyma panírja:

1 db tojás

kb. 3 evőkanál csicseriborsóliszt (más liszt is jó)

fél deci víz

A hagymát felkarikáztam, két hagymaréteg lett egy karika. A tojást felvertem, simára kevertem a liszttel és egy csipet sóval, beleforgattam a hagymákat és 200 fokra előmelegített sütőben, sütőpapírral bélelt tepsin ropogósra sütöttem kb. negyed óra alatt.

Ezalatt felcsíkoztam a kelkáposztát és az édesköményt. Pici olívaolajon megfuttattam a fokhagymát, rádobtam a zöldségeket, pár perc alatt átpirítottam ezt is, majd sóztam, borsoztam, rászórtam a kurkumát és a curryport is. Felengedtem a vízzel és a kókusztejjel, annyi folyadékkal, hogy a zöldségek teteje még egy picit kilátszott. Lefedve roppanósan puhára főztem őket, kb. 10 perc alatt. Ezután kivettem egy nagy merőkanálnyit, és botmixerrel simára turmixoltam, majd visszaöntöttem a főzelékbe, még egyszer összerottyantak és elkészült. Ha túl híg lenne, akkor egy evőkanál étkezési keményítőt keverjetek el hideg vízben simára, majd ezt öntsétek a főzelékbe, egyszer forraljátok össze és kész.

A hagymakarikákkal a tetején tálaltam. Frissen az igazi.

Édesburgonyás mangós panzanella

Puccos kajának tűnik, pedig nem az, tulajdonképpen az olasz panzanellának vagyis kenyérsalátának egy trópusi változata. Egyrészt, mert az eredeti paradicsomos verziónak inkább nyáron állok majd neki, mikor édes paradicsomokhoz is hozzájutni, másrészt vágytam valami laktató egytálételre, ami nem húsos, egyszerű, de mégis különleges.

20160214_123118

Mangót nagyon ritkán eszek és veszek, mivel itthon nem kapni igazán zamatosat és általában beton keményen csücsülnek a boltok polcain és legutóbb is csalódás volt mikor megvettem egyet, hiába töltött még napokat pulton, fűrész kellett volna hozzá…

Amiért most mégis bizalmat szavaztam egy példánynak, mivel meglepő módon nagyon puha volt és óccó is, ami szintén ritka ugyebár. És mert meguntam az almát és a narancsot kicsit így tél végére.

A receptet a mangócsatni ihlette, ami egy hagymás mangós fűszeres sűrű darabos egyveleg húsok mellé vagy pirítósra. Ugyanez édesburgonyából is elkészíthető, ami jó páros a mangóval, így nekem ebédre tett jó szolgálatot ez a két hozzávaló. Az édesburgonyáról már írtam, a mangót pedig a gyümölcsök királyának is nevezik az ázsiai országokban, Indiából ered, sok benne az E-vitamin, kálcium, vas, béta karotin és jó hatással van szívre, egyébként pedig a barackra hasonlít az íze.

Kisütött a tányéron a nap!

20160214_123209

Hozzávalók adagonként:

1 kisebb méretű édesburgonya

fél mangó

1 evőkanál aprított lilahagyma

citromlé

pár szem dió

1 kis szelet rozskenyér

csipet őrölt chili

Az édesburgonyát héjastól puhára főztem, leszűrtem, majd meghámoztam. A mangót hosszában a mag mentén ketté vágtam, bekockáztam, majd kifordítottam a héjából és kiszedtem belőle a mangódarabokat. Az édesburgonyát szintén felkockáztam, a lilahagymát felaprítottam, megszórtam a chilivel, csipet sóval, csorgattam rá citromlevet, pici olívaolajat, a tetejére pedig pirított kenyérkockákat szórtam és pár szem diót, kevés petrezselymet.

Édesköményes répás hajdinasaláta

Mi történik akkor, ha a kezembe kerül egy zöldség, amit nem szeretek? Szívááás…., legalábbis mikor jóízűen beleharaptam az édesköménybe, egyből rájöttem, hogy bakker ez az az ánizs ízű rettenet gyönyörűség, ami nem csak az emlékeimben volt barátságtalan, hanem nyersen egymagában a valóságban is…. Deee, szeretjük a kihívásokat!

20160214_115508Egyszer nagyon régen készítettem egy édesköményes tésztát, ami nem ízlett, de gondoltam, most már minden zöldség a barátom, és tuti ezt is élvezettel rágcsálom majd nyersen, mert amúgy a ropogós állaga nagyon tetszik és egészséges. Gyulladáscsökkentő hatása van, sok benne a vas, magnézium, kálium, kálcium, valamint A, B, C vitaminok.

Ez mind szép és jó, de nekem egy bajom van vele csak, hogy ánizs ízű, és azt egyszerűen nem csípem. Na, most jól lehúztam, ezt a szegény zöldséget, mégis arra bíztatlak benneteket, hogy ezt a salátát ne hagyjátok ki, ugyanis még nekem is nagyon ízlett, sőt másnap is szívesen falatoztam és máskor is megtenném. Szóval ahelyett, hogy a kukában landolna ilyenkor a zöldség, csak kell néhány hozzávaló, amik jól kiegészítik egymást és ez az idegen jövevény is passzol hozzájuk és máris klassz a végeredmény!

20160214_115643

Hozzávalók 2 főre:

2 deci hajdina

1 db édeskömény

1 db grapefruit

1 tonhalkonzerv v füstölt lazac

1 közepes répa

fél fej lilahagyma

fél csokor kapor

fél csokor petrezselyem

reszelt torma a tetejére (elhagyható)

só, bors

olívaolaj

A hajdinát dupla mennyiségű vízben megfőztem.

A hagymát felaprítottam, a kaprot, petrezselymet szintén, a tonhalat leszűrtem. A sárgarépát lereszeltem, az édeskömény külső  héját leszedtem, majd félbevágtam és vékonyan felcsíkoztam.

A grapefruitot is félbevágtam, bevagdostam a hártyák mentén és körben a héja mentén, kifordítottam, így kis cikkek estek ki belőle. A közben kicsorgó leve is a salátába került.

Mindent egy tálba tettem, meglocsoltam kb. 2 evőkanál olívaolajjal, sóztam, borsoztam és összekevertem. Azonnal fogyasztható, de másnap is nagyon finom.

 

Sült padlizsános paradicsomos spagetti

Ez megint csak egy kényelmes tésztaétel hétköznapokra, amit másnap magatokkal vihettek melóba, így az ebéd kipipálva. Persze felőlem akár vacsorára is elfalatozhatjátok.

20160211_180949

Nem szép, de finom és olyan illata van a római köménynek és a fahéjnak együtt, hogy nehéz volt megállni, hogy ne tüntessem el még este az ebédem.

Furán hangzik a fahéj zöldségek mellé, de sokszor használom, én sem hittem, de eszméletlen jó a paradicsomos ételekhez. A zöldségeket ezúttal a sütőben készítettem, mert ez a legegyszerűbb, a tészta is fő magától, addig meg lehet mást csinálni.

És azért pisztácia, mert azt olyan keveset eszem. Pláne, hogy elég borsos ára van a tisztított natúr pisztáciának a bolti meg sós, mint a fene.  Úgyhogy én most piacon kapható, kevésbé sós, de héjas verzió mellett döntöttem. Jó zsíros mag, de mivel szó szerint jó zsírokat tartalmaz, ezért képes a koleszterinszintet csökkenteni és tele van ásványi anyagokkal, napi pár szem nem fog megártani ebből se. Könnyű mondani persze, nekem speciel még mindig kihívás a csonthéjasokból pár szemet enni két maroknyi helyett….

20160211_181151

Hozzávalók 2 adaghoz:

1 kis méretű padlizsán

5-6 db koktél paradicsom

fél csomag durum spagetti

fél-fél mokkáskanál őrölt római kömény és fahéj

1 marék pisztácia

só, bors

olívaolaj

A tésztát lobogó sós vízbe megfőztem, leszűrtem csorgattam rá pici olívaolajat.

A padlizsánt felkockáztam, a paradicsomokat félbe vágtam és sütőpapírral bélelt tepsire tettem őket, majd 180 fokon kevés olívaolajjal meglocsolva, majd a fűszerekbe forgatva puhára sütöttem.

A pisztáciát mozsárban kicsit összetörtem, majd tálaláskor a tésztára szórtam. Sajtot is szórhattok rá természetesen!

 

Avokádós brokkolileves almachips-szel

Igazán nyerő páros az avokádó és a brokkoli, nem csak azért, mert tele vannak vitaminnal, hanem mert ízben is kiegészítik egymást.

DSCF9278

A színük láttán pedig egyenesen tavaszi hangulatom támadt, az ízét már meg sem említettem, úgyis tudjátok. Nem is értem, mikor valaki unalmasnak nevezi a krémleveseket…Illetve értem, hiszen sokszor kimerül a krémleves fogalma az agyon lisztezett, tejes kutyulmányokban, amitől mindegyiknek egyforma íze van és pont a lényeg nem érvényesül benne, a zöldség vagy gyümölcs amiből készül.

Avokádót ritkán szokás levesbe tenni, mert az nyersen az igazi, úgyhogy itt is csak a brokkolit főztem meg. Ez nem jelenti azt, hogy ezt a levest nem lehet melegen kanalazni, picit meg lehet langyosítani, vagy a brokkolit melegen beleturmixolni és az már pont elég és az avokádó vitamintartalma sem vész kárba. Az almachips édessége pedig mindkettőhöz passzol, de szórhattok rá magokat is, vagy almakockákat.

Egyébként krémnek is imádnivalóak együtt víz hozzáadása nélkül, pirítósra kenve, tökéletes reggeli.

DSCF9276

Hozzávalók személyenként:

fél avokádó

egy kis fej brokkoli fele

1 kis gerezd reszelt fokhagyma

1-2 evőkanál rizstejszín (joghurt, tejföl is jó helyette)

só, bors

pár csepp citromlé

víz

Tálaláshoz: almachips

A brokkolit rózsáira szedtem, forrásban lévő vízbe dobtam 5 percre, majd leszűrtem és hideg vízzel leöblítettem, majd a turmixgép táljába szórtam. Hozzáadtam az avokádót, citromlevet, fokhagymát, sót, borsot, majd felöntöttem kb. 3 deci vízzel és simára turmixoltam.

Tálaláskor almachipset szórtam a tetejére. Hidegen is finom, de fel lehet melegíteni kicsit, vagy a brokkolit ne öblítsétek le hideg vízzel és öntsétek fel a levest a főzővizével.

Marhahúsos pásztor pite zöldségpürével

Egy igazi kényelmes hétvégi fogást kaptok tőlem ma sok szeretettel. Engem elvarázsolt, nem tudom  hányszor ettem belőle, de holnap is megtenném. Mondanom sem kell, hogy főleg a szép sárga zöldségpürére kattantam rá. Na miből van??? Sose találnátok ki, még akkor sem, ha megkóstoljátok. Külön-külön ízlelve még csak rájönne bárki, de a két zöldség kombinációja és a kurkuma együtt, engem behúzott volna a csőbe és lehet a krumplit is megtippeltem volna hozzávalóként…

DSCF9279Pedig ebben az nincs, nem is volt, nem is lesz. Karalábé és zeller a két tettes ugyanis, és hiper szuper módon felértékelődtek ismét a szememben, pláne a karalábé. Ezentúl csak így csinálok “krumplipürét” asszem.

A pásztor pitét biztos ismeritek, általában zöldséges, húsos szoszókás alap, rajta krumplipüré hegyekben, összesüt, megesz, isteni. Én eddig Jamie halas változatát készítettem el és mindenki rajongott érte, garantáltan így lesz ez ennél a marhahúsos verziónál is.

Szerintem ebben az évben még nem is került fel húsos kaja amúgy a blogra… Hm, itt volt az ideje, egyébként sima bolognai ragut főztem hozzá, legalábbis én így készítem azt is, de bármilyen húsos variáció megteszi, akár tejszínes is, a tetejére pedig reszelhettek sajtot is. De a kurkumát ki ne hagyjátok a püréből! Meg a zellert és a karalábét se ha lehet… Több íz, több zöldség, viszont kevesebb kalória.

DSCF9286

Hozzávalók 3-4 főre:

fél kg darált marhahús

2 deci paradicsompüré

1 fej vöröshagyma

2 gerezd fokhagyma

1-1 mokkáskanál szárított oregánó, bazsalikom

só, bors,

Püréhez:

1 nagy fej zeller (kb. 20 dkg)

1 nagy fej karalábé (kb. 20 dkg)

1 deci rizstejszín (sima tejszín is jó, v tejföl, tej)

1 mokkáskanál kurkuma

só, fehérbors

A karalábét és a zellert meghámoztam, egy edénybe tettem, annyit vizet öntöttem rá, hogy ellepje és puhára főztem.

Ezalatt a vöröshagymát megpároltam kevés kókuszolajon, hozzáadtam a darált húst, megvártam, míg kifehéredik, ezután rászórtam a fűszereket, megpirítottam kicsit, majd felöntöttem a paradicsomlével és még együtt rotyogtattam őket 15 percig legalább. Ha túl sűrű, pici vizet öntsetek rá. Nem baj, ha nem teljesen puhul meg a hús, hiszen a sütőben még lesz rá ideje.

A puha karalábét és zellert kisebb darabokra vágtam, hozzáadtam a fűszereket, rizstejszínt és krémesre turmixoltam. A húst egy hőálló edénybe kanalaztam, rásimítottam a pürét és előmelegített sütőbe toltam 180 fokra  még egy 25 percre, míg a teteje pirulni kezdett.

Cukkinis répás áltészta paradicsomszósszal

Ki mondta, hogy a gyors kaja nem lehet egészséges? Csináljátok otthon jóféle, de egyszerű hozzávalókból és hipp-hopp asztalon az étel. Ettől a “tésztától” senkinek sem lehet aztán lelkiismeretfurdalása, hogy hú bakker este már nem kellett volna letolni.

DSCF9257

Sokféle szószt kitalálhattok hozzá, attól függően mi van otthon. Én most paradicsomos ízre vágytam, ahhoz pedig jól passzol a tonhal, de akár sonkadarabok is lehettek volnak, vagy maradék sült csirke stb.

Más zöldségeket is használhattok, fehérrépa, zeller is klassz lehet és máris felértékelődnek ezek a kissé elhanyagolt alapanyagok, ráadásul, így az ízük is más, nem annyira hangsúlyos, mintha nagyobb darabokban kerülnek az ételben. Ha nyár lenne, és a kertből hoznám be a friss zsenge répát és a cukkinit, akkor pedig biztos, hogy nyersen készülne, egyelőre azonban max. hóvirágot tudok behozni, így addig jobban esik ebben a formában ez az étel.

DSCF9255

Hozzávalók 2 főre:

2 db kisebb cukkini

3-4 db közepes répa

pár szem dió

só, bors

olívaolaj

Mártáshoz:

1 doboz tonhalkonzerv

4 deci paradicsomszósz

1 gerezd fokhagyma

1-1 mokkáskanál szárított bazsalikom és oregánó

só, bors

A répát meghámoztam, a cukkinit nem. A krumplihámozóval vékony csíkokat szeltem ki belőlük, míg el nem fogytak. Serpenyőben pici olívaolajon megfonnyasztottam a zöldségeket, pár perc elég nekik, míg fűszerezés után elfő alóla a víz, de még roppanósak maradnak. Mikor már majdnem elkészültek, csináltam egy kis helyett a zöldségek mellett a serpenyőben és beledobtam pár szem diót, hogy megpiruljanak, majd összekevertem az egészet és el is készült.

A mártáshoz egy kis edénybe öntöttem a paradicsomszószt, belereszeltem a fokhagymát, 10 perc alatt összefőztem az egészet, hogy kicsit besűrűsödjön, sóztam, borsoztam és kész. Rákanalaztam a zöldségtésztára jó sok szószt és elfalatoztam. Frissen az igazi, de másnap is ehető természetesen.

 

Gyümölcspuding útifű maghéjjal

Útifű maghéj a megoldás, ha pudingszerű gyümölcsös desszertre vágytok, viszont sokkal hamarabb elérhető vele a megfelelő állag, mint ha zselatinnal készült volna. És sokkal egészségesebb is…

20160207_122312

Régóta használom az útifüvet a konyhában, általában  a reggeli zabkásához szoktam keverni egy kanállal, vagy egy pohár vízbe csak simán. Biztos sokan ismeritek és sokan nem, mostanában egyre több helyen lehet kapni, másik neve indiai bolhafű, vagy ahogy időnként receptekben látom a hozzávalók között és kissé kiveri nálam a biztosítékot, az a psyllium husk elnevezése. Én biztos nem ugranék rá egy receptre se, amiben így szerepel valami, pláne mikor életemben először találkozok vele, de persze ezt lehet, csak én gondolom így.

Egyébként meg az útifű maghéj kiváló része lehet egy méregtelenítő kúrának, hiszen elsősorban a beleket “tisztíccsa”, ezért fontos sok folyadékkal bevenni, vagy utána leküldeni egy jó nagy pohár vizet vagy kettőt, mert nagyon magas a vízfelszívó képessége, és nagyobb %-ban nem felszívódó rostokat tartalmaz, így a belekben összeszedi a lerakódásokat, de mindezt kíméletesen teszi. Zselésedést idéz elő, éppen ezért ideális lekvárok, pudingok készítésekor is, utóbbi esetében így kikerülhető a zselatin használata.

Nekem nagyon bejött ez a banános, almás verzió, ami már nem turmix, de nem is lekvár, tényleg pudingos állaga van, nincs benne hozzáadott cukor, és bármit szórhattok még hozzá, kakaót, fahéjat, vaníliát, de persze kanalazhattok bele joghurtot is, nem lehet elrontani és mesés az íze.

Amúgy az útifű maghéjnak nincs semmi íze, és ember nem találná ki, ha nem tudná, hogy ebbe a pudingba ez lett keverve. Bioboltokban megtaláljátok bárhol, egy 10 dkg-os kiszerelés kb. 500 Ft, de hónapokig is eláll, csak 1-1 kiskanállal kell elfogyasztani belőle alkalmanként, de akár minden nap is lehet.

20160207_122619

Hozzávalók adagonként:

1 db közepes banán

1 db kisebb savanykás zöld alma

pár csepp citromlé

1 teáskanál útifűmaghéj

Tetejére: aprított mandula, kakaó, vagy fahéj

Mindent egy mély edénybe tettem, a banánt karikára vágva, az almát reszelve, ráfacsartam a citromot, megszórtam az útifűmaggal, és botmixerrel pár msp alatt simára turmixoltam.

Pohárba kanalaztam és hűtőbe tettem negyed órára, tálalás előtt megszórtam kakaóval és aprított mandulával.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!