Pizza bűntetlenül a jelszó, liszt nélkül, illetve magliszttel, méghozzá tökmaggal, ha már zöld legyen tényleg az!
Most mit mondjak, nyilván bátorság, de főleg hazugság lenne azt állítani, hogy jobb, mint az eredeti pizza. Egészség, ide vagy oda a kelt tészta az kelt tészta és felesleges lenne bemutatni őt a brokkolinak, mert nem lesznek barátok, szóval ne hasonlítgassuk őket. Ez a pizza Más. Ennyi. Nagyon is finom, egyszerű, ugyanúgy tehettek bármilyen feltétet a tetejére, mint a másiknak. Kenjétek rá a kedvenc paradicsomszószotokat, ha lehet ne bolti műanyag “kecsöpöt”….. Ha nincs kedvetek főzni, a legegyszerűbb egy hámozott paradicsom konzervet leturmixolni (doboz nélkül természetesen) és fűszerezni ízlés szerint. Én most házi ajvárral kenegettem bőszen. A tökmagliszt passzol a brokkolihoz és nem csak színben, de helyette lehet más magliszt is, ami éppen kéznél van.
Hozzávalók 1 főre:
1 kis fej brokkoli
5 evőkanál tökmagliszt
1 db tojás
só, bors, szárított oregánó és bazsalikom
Tetejére: mozzarella, lilahagyma, olívabogyó, friss paradicsom, pár kanál ajvár v paradicsomszósz
A brokkolit rózsáira szedtem, megmostam, vizet forraltam, majd kb. 5 percre beletettem a brokkolit, ezután leszűrtem és hideg vízzel leöblítettem.
A sütőt előmelegítettem 180 fokra.
A brokkolihoz hozzáütöttem a tojást és botmixerrel simára turmixoltam. Sóztam, borsoztam, megszórtam a fűszerekkel, majd hozzákevertem a tökmaglisztet. Sütőpapírral borított tepsibe kentem a masszát. De előtte a papírt vékonyan bekentem kókuszolajjal (vaj is jó). Kb. 18-20 cm átmérőjű lett a pizzám. Betoltam a sütőbe kb. 20 percre.
Aztán kivettem, megkentem ajvárral, rátettem a lilahagymát, paradicsomkarikákat, mozzarellát, és olívabogyót, majd a tetejét is megszórtam oregánóval. Visszatoltam kb. még 10 percre, míg a sajt megolvadt.