Pálmafa Project

Jobb, mint az eredeti Vienetta - parfétorta Húsvétra (is)

Mit csinál az ember lánya ha a drága Öcsikéje közli, hogy megnősül?

1. lebeszéli róla szívből örül és gratulál
2. lebeszéli róla vesz neki egy témába vágó “szakkönyvet”
3. lebeszéli róla és Vienettát készít lelkesen, mert amúgy is megígérte már neki ezer éve…

És még persze sorolhatnám a teendőket, elkezd perselyre gyűjteni, aztán megvakarja a fejét, hogy mit fog felvenni és hasonló roppant fontos elintéznivalókat ír be a 2015-ös naptárjába, de inkább most csak beszéljünk a Vienettáról és ezt a férfiak is hallhatják.

Nagyképűség nélkül állíthatom, hogy külsőleg ugyan nem, de ízre megegyezik az eredetivel, sőt mivel semmi másból nem áll, mint tejszínből, jó minőségű csokoládéból és nyírfacukorból, így le is körözi simán… Sejtettem, hogy finom lesz, de hogy tényleg nem fog különbség érződni az állagában sem arról álmodni sem mertem, mivel a házi fagyik általában kristályosabbak lesznek és nem annyira krémesek,  mint a bolti. Nem tudok erről többet mesélni most, pofon egyszerű, kezdők is bátran nekiállhatnak, kicsik, nagyok, hímneműek egyaránt. Húsvétkor legtöbbször kerül a családi asztalra Vienetta, de ezek után már nem a bolti…

DSCF3059

Hozzávalók:

7-8 dl cukrozatlan habtejszín

10 dkg 70% kakaótartalmú csokoládé

1 zacskó bourbon vaníliás cukor vagy vaníliarúd kikapar magja

5-8 dkg nyírfacukor ízlés szerint

A tejszínt elkezdtem felverni, mikor félkemény volt a hab hozzászórtam a cukrot, vaníliát, majd folytattam a műveletet míg kemény hab lett belőle. A csokoládét közben vízgőz felet megolvasztottam. Egy hosszúkás kenyérsütő formát (őzgerinc is jó) kibéleltem műanyag fóliával, beleöntöttem tejszínhab kb. harmadát, erre vékonyan rácsorgattam az olvasztott csoki harmadát majd ismét hab, csoki és hab jött felváltva. Majd a mélyhűtőben landolt az egész. Tálalás előtt kifordítottam a formából, a maradék csokit ismét felolvasztottam és rácsorgattam a tetejére.

DSCF3047

DSCF3029

Diós szezámmagos medvehagyma pesto

Ezt nem lehet megunni, soha soha nem lehet megunni…. Emlékeztek még erre? Így vagyok én is a medvehagymával, bár szerintem valakinek már a fülén jön ki és sikítófrászt kap ha ezt a szót meglátja egy recept címében, hiszen a csapból is ez folyik már hetek óta. Fog ez még hiányozni nekünk, hiszen oly rövid a szezonja.

Úgyhogy itt a fő kedvencem a pesto. Tisztában vagyok vele, hogy én vagyok kb. a 100. aki a medvehagymás pestot megosztja, de ez nem igazán szegi kedvemet. Pirítósra, spagettire, sajttal vagy anélkül, szendvicsbe vaj helyett, bárhová kenhetjük szinte. A hajunkra azért ne, bár az olívaolaj annak biztos jót tenne, de a tömény hagymaillat ami belőle árad, az pusztító fegyverként is funkcionálhatna. Nem randi kompatibilis ha finoman akarok fogalmazni… Általában dióval készítem, de mivel volt itthon fekete szezámmag, így gondoltam elrontani nem fogja, ha még több ropogós alkotóelem kerül bele.

DSCF3019

Hozzávalók:

1 csokor medvehagyma

1 duci gerezd fokhagyma

1 marék dió

pár kanál fekete szezámmag (barna is jó)

olívaolaj

só, bors

A medvehagymát apróra vágtam és a botmixer táljába tettem, sóztam, borsoztam, belereszeltem a fokhagymát, rácsorgattam tetemes mennyiségű olívaolajat. Pontos mennyiséget nem tudok írni, adagoljuk fokozatosan, az a lényeg, hogy a pesto tetején megálljon kissé az olaj, különben száraz lesz és hamar tönkremegy. Így viszont hűtőben sokáig eláll.

A diót és a szezámmagot egy száraz serpenyőben pár perc alatt illatosra pirítottam és mozsárba tettem. Durva darabosra törtem majd a pestohoz kevertem.

Egy része spagetti tetején végezte, másik része polentával összekeverve és reszelt sajttal megszórva próbáljátok ki, isteni!

DSCF3020

Kenyérben sült tojás - kényeztető villásreggeli

Ha szó szerint fordítottam volna az eredeti nevét akkor tojás a lyukban, de az egy kissé talán bizarul hangzana…

Kaptam ugyanis egy kedves barátosnémtól (ismét) (és örök hálám kísérje) egy szakácskönyvet, amit a Pioneer woman írt, egy “tehenész leányzó’ aki igazi  farmer életet él családjával annak minden szépségével együtt valahol Amerikában. A könyv tele van humoros sztorikkal, gyönyörű fotókkal és nem utolsó sorban igazi házias és kalóriadús “pasikajákkal”, hiszen egy cowboy még nem alél el néhány zöld levéltől a tányérján. Velem ellentétben ugyebár…éppen ezért nem is a steak sült krumplival receptnél nyílott ki elsőre eme könyv (na de majd egyszer), hanem a nap fénypontjánál, a reggelinél.

A sütés elején tényleg úgy néz ki, mint egy napocska, hogy tuti jó kedvvel induljon a reggel.

DSCF3022

Semmi bonyolultra nem kell gondolni, csak egy lyukas kenyérszelet szükségeltetik hozzá, ami egy pohár aljával vagy pogácsaszaggatóval könnyedén megoldható, na meg persze tojás. Kenyérből jobb a tömörebb és szikkadtabb, és érdemes picit vastagabbra vágni a megszokottnál, hogy ne folyjon ki a tojásfehérje, nem mintha ez akkor tragédia lenne… Vaj helyett én inkább olívaolajon sütöttem, mert szerintem amúgy is azzal a legfinomabb a pirítós és a tojásnak sem ártunk vele. Belül lágy és krémes, kívül a kenyér ropogós, szóval igazi ronda rusztikus villásreggeli.

DSCF3024

Hozzávalók személyenként:

1 v 2 szelet teljeskiőrlésű kenyér

1 v 2 tojás

só, bors

olívaolaj

A kenyér közepét egy pogácsaszaggatóval kilyukasztottam. (Természetesen a kieső darab sem veszett kárba, megpirítva, tunkolni tökéletes volt.) A serpenyőben kevés olívaolajat felmelegítettem, beletettem a kenyeret, aminek a közepébe beleütöttem a tojást, sóztam, borsoztam. Megvártam míg az alja megsül, majd pár perc múlva megfordítottam egy lapát segítségével majd szintén 1-2 perc múlva el is zártam a gázt alatta.

DSCF3023

Fokhagymás citromos spagetti

Ismét egy szuper finom gyors étel, ami jó szolgálatot tett a tavaszi nagy takarításban két ablak megpucolása között… A legnagyobb felfordulásban sem vagyok hajlandó csak úgy kutyafuttában elnyammogni valami maradékot, de túl sok időt sem szerettem volna most a főzésre szánni. Ezért is szeretem az olasz tésztákat, mert alig pár könnyen beszerezhető alapanyagból, bitang jó ízek kovácsolódnak össze. 10 perc míg a tészta megfő, a szószhoz még 5 perc sem kell, a citromlé lúgosít és kiváló C-vitamin forrás, a petrezselyem vértisztító szerepben tündököl, a fokhagyma meg elbánik a baktériumokkal és láám a takarításból egyből tavaszi tisztítókúra lett.

A receptért pedig köszönet David Rocconak!

DSCF3009Hozzávalók két adaghoz:

fél zacskó spagetti

1 nagy citrom leve

1 duci gerezd fokhagyma

fél csokor petrezselyem

kb. 3  evőkanál extra szűz olívaolaj

só, bors

Tetejére: reszelt parmezán vagy hasonló kemény sajt

A tésztát lobogó sós vízben megfőztem. A citrom levét egy kis tálba facsartam, hozzáöntöttem az olívaolajat és simára kevertem. A fokhagymát lereszeltem és szintén belekevertem az öntetbe. A petrezselymet felaprítottam, a tésztát leszűrtem, ment hozzá az öntet, majd megszórtam petrezselyemmel és alaposan összekevertem.

DSCF3010

 

Medvehagymás kurkumás kence márványsajttal

Zöldülök a medvehagymától továbbra is, még akkor is ha ez a kencefice sárga. Ezt a színét pedig egy erős antioxdáns tartalmú, gyulladáscsökkentő, emésztést serkentő fűszernövénynek köszönheti, ő pedig a kurkuma. Mostanában “divatba jött” kurkuma kapszulát szedni, ami számomra felfoghatatlan, hogy hol van annak az élvezeti értéke ha bogyókat kapkodunk be marék számra, hogy egészségesebbek legyünk és ki az aki elhiszi, hogy abban csupa csupa jótékony hatású alkotóelem van…. Minden megtalálható tisztán a természetben is, fűszerekhez ráadásul tényleg könnyen hozzá lehet jutni, arról nem beszélve, hogy sokkal olcsóbb is, és új színt és ízeket visznek az étkezésbe. Nyitottság és kreativitás a jelszó! Uff szóltam…:)

Nna, szóval sok-sok évvel ezelőtt tettem szert egy márványsajtos mártogatós receptre, amit most előástam és kicsit átalakítottam, aszerint ami éppen kéznél volt. Naná, hogy a medvehagymáért nyúltam először a hűtőben, egyébként fokhagymával készült, a fűszere pedig a currypor volt, ami szintén tartalmaz kurkumát. A márványsajt megosztja a jónépet, lehet imádni és utálni, átmenet nincs. Mindenki kitalálhatja, hogy melyik táborba tartozom.

Mánikusan szeretek reggelizni, imádom ha ilyen színekkel és ízekkel indul a nap. Ha szeletelünk mellé sárgarépát például, pompás mártogatós nassolnivaló lehet tévénézéshez is.

DSCF3007

Hozzávalók:

4-5 levél medvehagyma

5 dkg márványsajt

1 kis doboz joghurt(tejföl is jó)

fél mokkáskanál kurkuma

só, bors

A márványsajtot belemorzsoltam egy tálba, villával szétnyomkodtam, a medvehagymát felaprítottam, szintén a tálba szórtam és az összes hozzávalóval együtt alaposan elkevertem.

 

Úszó szigetek, hótojás, repülős, na mi az?

Madártej kérem szépen! Úszószigetek angolul, hótojás franciául és repülős Zsuzsiul, ugyanis kis koromban csak így hívtam a Nagymamám által rendszeresen megalkotott, egyik legpompásabb desszertet. Igazi misztikus eledel volt, felfoghatatlan volt számomra ugyanis, hogy kerül bele az a hab és miért nem süllyed el és hol találkozik a madár és a tej…. Aztán inkább már csak az számított, hogy minél nagyobb kanalat szerezzek a bekebelezéséhez amit néhány repeta is kísért általában.

A közhiedelemmel ellentétben nem magyar desszert, Franciaországból származik, de ettől még nem lesz kevésbé finomabb nem igaz? Az elkészítése egyáltalán nem olyan bonyolult, mint elsőre tűnik. Volt egy gyerek szakácskönyvem, abból készítettem először. Aszerint a tojásfehérjék habját csak forró vízzel kellett leforrázni és állni hagyni míg megnőnek és “megfőnek”, szóval tényleg gyorsan elkészült. Most mégis a hagyományos módon csináltam, hiszen a  tejet amúgy is fel kell forralni , és mielőtt a tojások sárgája belekerül, a habfelhők is nyugodtan életrekelhetnek benne, aztán egy másik tálban pihengetnek a sodóval való nagy találkozásig.

DSCF3002

A pici apró fekete pontok árulkodnak arról, hogy igazi vanília került bele, és ez rengeteget számít, össze sem lehet hasonlítani a mű vanília aromás cukorral az ízét. Belereszeltem egy fél citrom héját is, ez nem muszáj, de szerintem kimondottan jót tett neki. A végén kerülhet rá kakaópor és egy kis méz sem fogja elrontani. Valaki sűríti liszttel, én nem tettem és senki nem csapkodta az asztalt, hogy miért nem…. Ha mindenképpen sűrűbbre szeretnék akkor kukoricakeményítővel ez tökéletesen megoldható.

Ideális nagy vendégsereg kiszolgálására, sikerült nekem is kisebb ipari mennyiséget előállítani. Szó szerint habkönnyű édesség, nyírfacukorral édesítve bűntetlenül fogyasztható.

DSCF2970

Hozzávalók 6-8 főre:

2 liter tej

10 dkg nyírfacukor

1 vaníliarúd kikapart belseje

7 tojás

fél citrom reszelt héja (elhagyható)

pici méz és étkakaópor a tetejére

A tojások fehérjét kevés cukorral kemény habbá vertem. A tejet közben felforraltam, majd egy evőkanál segítségével a tojáshabot beleszaggattam a tejbe. Mindig csak pár kanállal mert megnőnek. Mindkét oldaluknak kb. 2 percet adtam majd egy szűrőlapáttal egy tálra tettem őket.

A tojások sárgáját elkevertem a cukorral a vaníliával a citromhéjjal és pár kanál hideg tejjel, majd az egészet a forrásban lévő tejhez öntöttem és folyamatos keverés mellett megvártam míg ismét forrni és sűrűsödni kezd. Elzártam a gázt és a sodót beleöntöttem abba a tálba, ahol a tojáshabok pihentek. Akkor az igazi ha teljesen kihűlt.

DSCF3004

Nyílik az ibolya - együk meg! - Tavaszi saláta

“A gyógyszereket a Földből adja az Úr és az okos ember nem veti meg őket.” Így kezdődik a szeretetre hangolva blog turbolyás saláta receptje, ami az inspirációt adta, hogy kilőjem magam egyből a kertbe és rávessem magam az első szembejövő ibolyacsokorra. Természetesen nem legeltem le az egészet, hiszen bőven elegendő pár virággal díszíteni ezt a salátát, de tény és való, hogy az ibolya fogyasztható. És ez még rímel is, hátbaveregetés jobbról, balról… Az íze szerintem olyan, mint az illata, ez így érthető vajon? Friss, üde, izgalmas de mégsem kihívó. Nem  meglepő módon ami ehető a természetben nyersen az gyógyító hatásokkal is bír. Ibolyánk nyákoldó, idegnyugtató és vértisztító tulajdonságokkal is rendelkezik, virágát kandírozni is szokták, illetve tea is főzhető belőle más gyógynövényekkel együtt keverve.

DSCF2984

Turbolya nekem most nem volt kéznél, ami egyébként a petrezselyemhez hasonlít kinézetre, édes petrezselyemnek is nevezik, ezért a zöld szín kedvéért hagyományos petrezselymet tettem a salátába, de főleg medvehagymát, hiszen mostanában éppen csak az édességekbe nem szóróm már két marokkal….

Egy a lényeg, legyen friss és nagyon színes a salátánk, és a ropogós részért felelős magokat se hagyjuk ki belőle. Jelen esetben napraforgómagot és szezámmagot használtam. Került bele olívabogyó, csak, hogy keveredjen az édeskés cékla ízével a sós is, de aztán arra gondoltam, hogy ha maradnék az édes vonalon akkor olíva helyett valamilyen aszalt gyümölcs is jól passzolna hozzá…

Elég ránézni és már is egészségesek leszünk! Na, jó ezt visszavonom, tény, hogy színterápiának sem rossz, de tessék meg is enni!!!!

DSCF2999

Hozzávalók:

cékla

répa

medvehagyma, petrezselyem

olívabogyó

pár darab ibolyavirág

szezámmag és hántolt szotyi

só, bors

lenmagolaj (olívaolaj is jó)

citromlé

Az elkészítése pofonegyszerű, reszeljük le a répát és a céklát, szeljük apróra a petrezselymet  és a medvehagymát, a magokat száraz serpenyőben pirítsuk meg pár perc alatt, az olívabogyót szeljük fel. Rendezzünk el minden hozzávalót kedvünk szerint egy tálon, locsoljuk meg kevés olajjal és citromlével, enyhén sózzuk, borsozzuk és jó sokat együnk belőle.

DSCF2990

Medvehagyma a köbön - kencefice pogácsával

Kezdődhet ennél jobban egy reggel hétvégén? Medvehagymás pogácsa és egy 5 perc alatt előállítható nagyon zöld, vitaminoktól kicsattanó friss krém. Napsütés, tavasz, finomságok, mi kell még?

DSCF2958

A pogácsa Anyukám remekműve, de mivel én kötöm az ebet illetve a medvehagymát karóhoz, azaz ragaszkodom hozzá, hogy frissen is egyek sokat belőle, nem bírtam megállni, hogy a kellően megpuhult avokádókból ne legyen krém, de iziben. Mivel spenótlevelek kacsintottak rám a hűtőből, ezért pár levélke került hozzá, de ez tényleg nem muszáj. Mellé sajtok, friss zöldségek, esetleg dió, gőzölgő tea hmmm. A pogácsának javaslom, hogy ne reggel álljunk neki, hacsak nem 4kor ébredünk, mert az sajnos melós történet, de előző este elkészíthető. Kókuszzsírral készült, de a Mester azt mondta, hogy legközelebb vajjal csinálná, mert az könnyebben kezelhető pogácsákhoz. Lehet, de a végeredmény megérte az izzadságcseppeket, mert elfogytak…

DSCF2955

Medvehagymás avokádókrém:

2 db avokádó

1 marék medvehagyma

néhány spenótlevél (elhagyható)

1 gerezd fokhagyma

2-2 evőkanál tejföl és natúr joghurt

1 teáskanál dijoni mustár

pici citromlé

só, bors

Az avokádót kettévágtam, kikapartam a belsejét egy tálba, és hozzáadtam az összes többi hozzávalót is, majd botmixerrel pürésítettem.

DSCF2956

Medvehagymás sajtos pogácsa

1 deci tej

1 kávéskanál nádcukor

25 g élesztő

500 g rozsliszt (lehet másféle is)

nagy csokor medvehagyma

250 g vaj

2 deci tejföl

2 tojássárgája + 1 a kenéshez

1 evőkanál só

100 g reszelt sajt

1 kávéskanál olaj

A langyos tejben elkeverjük a cukrot és az élesztőt, félretesszük míg felfut. A lisztben elmorzsoljuk a vajat, hozzáöntjük az élesztős tejet, a tejfölben elkevert 2 tojássárgáját, sót és összegyúrjuk az egészet. Fél órát letakarva kelesztjük.

A medvehagymaleveleket felaprítjuk. A tésztát 30×40 cm-es téglalapra nyújtjuk, megszórjuk a sajt és a medvehagyma felével. Feltekerjük a tésztát, mint a rétest és harmadolva összehajtjuk, majd letakarva 30 percig kelesztjük. Kinyújtjuk, megszórjuk a maradék sajttal és medvehagymával, ismét feltekerjük, hajtogatjuk, letakarjuk és ismét 30 percig kelesztjük.

Végül kinyújtjuk két ujjnyi vastagra és pogácsaszaggatóval kiszúrjuk, miután a tészta tetejét egy kés segítségével bekockáztuk. Sütőpapírral bélelt tepsin, ismét 20 percig kelni hagyjuk, majd megkenjük a tetejét az olajjal elkevert tojássárgájával  és 200 fokra előmelegített sütőben megsütjük, úgy, hogy a sütő aljába egy félig telt edény teszünk meleg vízzel. 25-30 perc alatt elkészül.

 

Sült zöldségek rizstésztával 10 perc alatt

Utazzunk el kicsit Kínába, de legalábbis a legközelebbi kínai boltba egy csomag rizstésztáért. Egyébként ezt a tésztát már bárhol kapni, és egész barátságos az ára is. Az itthoni gyorséttermek többségében legtöbbször mégis a hagyományos  tésztával, rizzsel és krumplival találkozhatunk, pedig nagyon is érdemes ezt kérni köretnek (már ha van) vagy kipróbálni otthon. Egyrészt mert elég csak forró vízzel leforrázni és “megfőzi” saját magát a kis drága, másrészt mert lisztmentes, tehát a gluténérzékenyek is fogyaszthatják és az egészséges táplálkozásba is beilleszthető.

Szeretem a kínai konyhát, de azért azt nyilván sokan tudjátok Ti is, hogy amit a gyors kínai éttermekben elénk raknak, egy-két kivételtől eltekintve tele van cukorral, hiába zöldséges a szósz az bizony cukros és nem is kicsit valamint egyéb adalékanyaggal “felturbózott”.

Ezt a tészta egy alapötlet ahhoz, hogy otthon is gyorsan elkészíthető egy pikánsabb ízű fogás, egy jobb minőségű szójaszósz vagy halszósz szükségeltetik csak hozzá és szinte bármilyen friss zöldség illetve hús, de én ezt most nem tettem bele. A legvégén lehet hozzákeverni 1-2 felvert tojást is, attól még krémesebb állagú lesz. Ha valaki szereti a csípőset akkor ne sajnáljon beleszelni némi chilipaprikát is. Ezek az ételek általában wokban készülnek, de egy magasabb falú serpenyő is megteszi.

DSCF2942

Hozzávalók 4 adaghoz:

1 csomag rizstészta

2 közepes méretű répa

fél fej káposzta

néhány szál újhagyma

1-2 gerezd fokhagyma

1 kis kanál reszelt gyömbér(elhagyható)

1 evőkanál szójaszósz

bors és kevés só, de utóbbi inkább csak a végén mert szójaszós elég sós

olaj (nálam kókuszzsír)

Tetejére pirított mogyoró v kesudió (elhagyható)

A rizstésztát leöntöttem forró vízzel és állni hagytam 10 percig. A káposztát vékonyan felcsíkoztam, az újhagymát szintén, a zöld szárával együtt. A fokhagymákat apró kockára vágtam. A sárgarépát megpucoltam majd a hámozó segítségével vékonyan hosszában felcsíkoztam azt is. A serpenyőben felhevítettem forróra az olajat és az összes zöldséget hozzáadtam. (Ha hússal készül akkor először azt süssük meg, majd vegyük ki és tegyük a serpenyőbe a zöldségeket majd csak utána keverjük hozzá a húst is.)

A zöldségeket ne sózzuk ilyenkor,mert levet enged és nem sülni fog hanem párolódni. Miután pár perc alatt összeesnek és megpirulnak, (jó ha még kicsit ropogósak) hozzáöntöttem a szójaszót ezzel is jól átkevertem, itt mehet hozzá a reszelt gyömbér is. A tésztát leszűrtem és hozzákevertem ezt is a zöldségekhez. Pici szójaszószt itt még lehet beleönteni, borsozni, sózni ha szükséges , illetve ha tojással készül akkor azt itt keverjük hozzá és még pár percet várjunk míg az kicsit átsül. Tálaláskor megszórtam a felcsíkozott újhagyma szárával, és megszórtam kesudióval.

Mi fán terem a hajdina? - Fetás aszalt paradicsomos hajdinás egytál

Fagopyrum esculentum. Nem feküdtem rá a billentyűzetre, ez csupán a hajdina latin neve. Még egy újabb értékes gabonafajta amit tessék kipróbálni, mert jót tesz nekünk. Amúgy meg nem is gabona tulajdonképpen hanem a keserűfélék családjába tartozik, de magjai lisztes szilikát tartalma miatt sorolják mégis az előbbi csoportba. Na nem megyek át azért nagyon tudományosba, de azt fontos megemlíteni, hogy szinte az összes B-vitamin megtalálható benne, illetve jelentős E-vitamin forrásként is funkcionál. Segíti az emésztést, illetve régen magas vérnyomás kezelésére is alkalmazták, a benne található rutin nevezetű hatóanyaga pedig az érfalak erősítéséhez járul hozzá.

Ő lenne az:

DSCF2938

Elkészítése ugyanúgy történik, mint a köles vagy a rizs esetében, vagyis dupla mennyiségű vízben megfőzzük. Lehet a hajdinát is köretként, kásaként is elkészíteni. Sőt, én azóta levesbetétként is használtam és úgyis bevált. Az íze szerintem nem kesernyés, mint ahogy azt sok helyen írják, pláne ha főzés előtt át van mosva. Szerintem inkább szezámmagos beütése van. Régen Anyukám főzött párszor, de hogy őszinte legyek Apukámon kívül senki rá sem bagózott csak úgy álá nátúran köretként megfőzve. Most már biztos szívesebben eszem ezt akár pörkölt mellé is, viszont első próbálkozásnál éppen ezért jó ötlet lehet több karakteresebb ízzel feldobni. Remek egytálétel varázsolható belőle. Ez az olaszos ízvilág nekem nagyon bejött, aszalt paradicsom helyett friss is jó hozzá és bármilyen zöld a tetejére, újhagyma, medvehagyma…

DSCF2939

Hozzávalók 2 főre:

1bögre hajdina

10 dkg fetasajt

10 dkg aszalt paradicsom

pár szál újhagyma

1 marék fekete olívabogyó

só, bors

oregánó, bazsalikom

olívaolaj

A hajdinát egy szűrőbe téve átöblítettem, majd kétszeres mennyiségű vízzel feltettem főni. Addig felszeltem az aszalt paradicsomot, a hagymát és az olívabogyókat. Mikor a hajdina már majdnem megpuhult, hozzáadtam az aszalt paradicsomot, hogy magukba szívjanak némi nedvességet, és ne legyen olyan száraz, a hagymák fehér részét is belekevertem, picit megsóztam, mert a paradicsom és a feta amúgy is sós, megborsoztam, megszórtam oregánóval és bazsalikommal, majd megvártam míg a hajdina az összes vizet beszívta. Fedő alatt még állni hagytam pár percig, végül hozzákevertem az olívabogyót, a félretett hagyma felaprított zöld szárával megszórtam és rámorzsoltam a sajtot. Pár csepp olívaolaj is mehet még rá.

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!