Mit tesz az ember lánya, ha megtámadja egy gonosz kis baktérium? Először is megtanul gyorsabban futni és teljes tisztuláson megy keresztül (hogy finoman fogalmazzak) akkor is ha Ő ezt nem akarja, de a sors rákényszeríti, mert az már csak olyan. Aztán elgondolkodik, hogy ez idő alatt megossza-e a sós vízben főtt krumpli elkészítésének rejtelmeit, “nagy” sikerre számítva ezzel, vagy esetleg közzéteszi a “Hogyan bontsuk fel egy boltban vásárolt sós ropit (persze kizárólag tönkölylisztből készült) című bejegyzést, mivel saját készítésűre esély nincs, a konyha megszűnt létezni csak futófolyosóként funkcionál a szoba és a mosdó között ,vagy esetleg próbál valami hasznosabb tanácsot adni, hogy minek a segítségével támasszuk fel magunkat porainkból ilyen probléma esetén és hogyan intsünk be a baciknak.
Mert hogy hiába van még talonba meg nem osztott korábban készült valódi étel, valószínűleg nem sikerülne az első mondat végére érni súlyos, a laptop monitorjára is káros következmények nélkül….
Úgyhogy igyunk gyógyteákat, egyrészt mert ilyenkor nagyon fontos a folyadékutánpótlás másrészt, mert használ is, sőt elárulom, már sokkal jobban vagyok.
A szervezet egyik legnagyszerűbb méregtelenítője a csalántea. Kúraszerűen alkalmazva átmossa a szervezetet, vesekő és homok esetén is ajánlott, illetve bármikor nyugodtan fogyasztható, ha úgy érezzük megterheltük a gyomrunkat. Kapható filteres és anélküli kiszerelésben is papírzacskóba csomagolva. Szerintem utóbbi hatékonyabb talán. Én szinte mindig ezt a teát iszom ilyenkor, szóval bevált családi “recept”. Sőt a kertben kisebb csalánültetvény is van és nem azért, mert lusta kigazolni a család…Ha minden más el is száradna egy aszályos nyár során, nos a csalán nem fog, burjánzik akkor is ha nem kérték meg rá. Reumára is kitűnő, mazoisták előnyben, egy két frissen letépett ággal csapkodhajták a fájó testrészt. Nem néz ki jól, de biztos múlik a fájdalom és a szemtanúk igen jól szórakoznak mindeközben. Hogy ezt honnan veszem? Hát ööö mesélték….a tesóm barátjának a barátnőjének a nagybátyának az anyukája….hagyjuk…
A tea elkészítése: 2 teáskanál teafüvet forrázzunk le, hagyjuk állni negyed óráig, majd szűrjük le (hacsak nem teatojásba tettük a füvet) és már kortyolható is. Ízesítése lehet citromlé esetleg méz, gyomorrontás esetén próbáljuk meg ezek nélkül. Teljesen kibírható az íze, na jó fűízű, de tényleg nem vészes…. Csak mantrázni kell magunkban, hogy mindjárt jobban leszünk és máris könnyebben csúszik.
Aztán ha esetleg hasmenés érne minket utol az apróbojtorjánfű tea is hasznos lehet, ennek gyulladáscsökkentő és antibiotikus hatása is van. Elkészítése hasonlóan történik, mint az előző esetben.
Szintén jótékony hatású az örök klasszikus gyógynövény ami több néven is fut : orvosi székfű, bubulyka, katóka, pipiske, anyafű, szentivánpipitér, szüzekanyja, anyaméhfű, teafű, piperefű. Na mi ez? A kamilla. Kitűnő gyulladáscsökkentő gyomorbántalmak esetén, de külsőleg bőr problémákra is alkalmazható pattanásokra, sebekre. Megfázás eseten inhalálással csillapítható a köhögés, gargalizáláshoz használva pedig enyhíti a torokfájást.
Egy szó, mint száz, ne hagyjuk, hogy holmi kósza baktériumgyerek kiüssön minket a nyeregből, vegyük fel velük a harcot a régi jól bevált természetes gyógymódokkal és k.o-val győzünk!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: